metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 12 °C

Sobota, 16. října 2021. Svátek má Havel.
Radnice Prahy 22 v Uhříněvsi | foto: Archiv města

Radní vrátil 120 tisíc. V Uhříněvsi začali řešit problém s odměnami

  15:44
Radní Prahy 22 Petr Semeniuk musí vrátit stodvacetitisícovou odměnu, kterou mu loni neoprávněně vyplatila uhříněveská radnice. Na konci roku se zastupitelé rozhodli Semeniuka odměnit za „mimořádně náročnou práci“ pro městskou část, podle zákona o Praze to ale nebylo možné.

Formou peněžitého daru radní poslali odměnu, aniž by podle předsedy kontrolního výboru radnice Pavla Kosaře doložili, za co byla.

„Po pečlivém zvážení dalších možných událostí jsem se rozhodl celou částku vrátit v projevu dobré vůle a­ už se jenom plně dál věnovat tomu, proč jsem na radnici - budovat a stavět,“ uvedl pro deník Metro Semeniuk.

Chybu zastupitelstva potvrdilo i ministerstvo vnitra. Podle starosty Martina Turnovského sám Semeniuk vystoupil na zastupitelstvu s ­tím, že chce z důvodů vyšší právní jistoty vrátit celou částku vyplaceného daru. „Následně bylo přijato usnesení na vrácení tohoto daru,“ dodal Turnovský.

Problémy radnice s neoprávněným vyplácením odměn ale nekončí. Opozice upozornila i na to, že Semeniuk byl špatně odměňován za výkon funkce předsedy komise pro výstavbu a územní rozvoj.

Podle nařízení vlády mu v roce 2014 příslušela nejvýš odměna 1977 korun, radnice mu vyplácela desetkrát tolik, každý měsíc mu poslala 19 900 korun.

„Prošetřením podnětu bylo zjištěno nesprávné stanovení měsíční odměny,“ uvedla ředitelka odboru kontrolních činností magistrátu Irena Ondráčková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Figurky z kaštanů umějí být zlověstné. Netflix vyvařil severské detektivky

Strážce streamu
vydáno 15. října 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Na místě činu v jednom z dánských lesů se najde ručně vyráběná figurka ze sirek a kaštanů. Na základě téhle snadno přehlédnutelné stopy pak na první...  celý článek

Dva dny, dvanáct jízd zdarma. Zkusil jsem novinku Lítačky

vydáno 15. října 2021  11:12

Rekola i Nexbike nové uživatele v řadě věcí překvapí. Máme pro vás pár tipů. Vyzkoušeli jsme je na vlastní kůži.  celý článek

V potírání hazardu Praha stále tápe. Ten bují na okraji české metropole

vydáno 15. října 2021  10:01

Znamená nulová tolerance gamblingu jeho úplnou nedostupnost? Vyhláška odčerpává z rozpočtů radnic stovky milionů.  celý článek

Polovina mediků si během studia nezkusila ošetřit chirurgickou ránu. Říká to čerstvý absolvent lékařské fakulty

vydáno 15. října 2021  9:06

Výuka trpí. Studenti lékařských fakult se nedostanou k pořádné praktické výuce. Do praxe odcházejí „nešikovní“. Ke škodě své i pacientů. Tvrdí to Jakub...  celý článek

Vaše fotky z Prahy