metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Neděle, 23. ledna 2022. Svátek má Zdeněk.
Radnice Prahy 22 v Uhříněvsi | foto: Archiv města

Radní vrátil 120 tisíc. V Uhříněvsi začali řešit problém s odměnami

  15:44
Radní Prahy 22 Petr Semeniuk musí vrátit stodvacetitisícovou odměnu, kterou mu loni neoprávněně vyplatila uhříněveská radnice. Na konci roku se zastupitelé rozhodli Semeniuka odměnit za „mimořádně náročnou práci“ pro městskou část, podle zákona o Praze to ale nebylo možné.

Formou peněžitého daru radní poslali odměnu, aniž by podle předsedy kontrolního výboru radnice Pavla Kosaře doložili, za co byla.

„Po pečlivém zvážení dalších možných událostí jsem se rozhodl celou částku vrátit v projevu dobré vůle a­ už se jenom plně dál věnovat tomu, proč jsem na radnici - budovat a stavět,“ uvedl pro deník Metro Semeniuk.

Chybu zastupitelstva potvrdilo i ministerstvo vnitra. Podle starosty Martina Turnovského sám Semeniuk vystoupil na zastupitelstvu s ­tím, že chce z důvodů vyšší právní jistoty vrátit celou částku vyplaceného daru. „Následně bylo přijato usnesení na vrácení tohoto daru,“ dodal Turnovský.

Problémy radnice s neoprávněným vyplácením odměn ale nekončí. Opozice upozornila i na to, že Semeniuk byl špatně odměňován za výkon funkce předsedy komise pro výstavbu a územní rozvoj.

Podle nařízení vlády mu v roce 2014 příslušela nejvýš odměna 1977 korun, radnice mu vyplácela desetkrát tolik, každý měsíc mu poslala 19 900 korun.

„Prošetřením podnětu bylo zjištěno nesprávné stanovení měsíční odměny,“ uvedla ředitelka odboru kontrolních činností magistrátu Irena Ondráčková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Youtuberská limuzína stojí. Žáci buštehradské školy se vozí raději ve svém

vydáno 22. ledna 2022  8:46

Na „buštěhradském hrádku“ se studenti učí nejen točit videa, ale také hrát a vytvářet počítačové hry. Pro některé to je splnění velkého snu.  celý článek

Nejen Hra na oliheň. Jižní Korea umí pro Netflix točit i kvalitní reality show

Strážce streamu
vydáno 21. ledna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Už jste stihli zkouknout všech osm dílů seznamovací reality show Peklo pro nezadané, která měla na Netflixu premiéru kolem vánoc? Pokud ne, tak to...  celý článek

Chcete-li jezdit autem s ELkovou SPZkou, musíte mít kde dobíjet. Teď je to však snazší

vydáno 21. ledna 2022  12:27

SPZka s písmeny EL vám zajistí spoustu výhod. Od parkování zdarma na modrých zónách, přes umožnění vjezdu tam, kam se ostatní vozy nedostanou, až po...  celý článek

Vaše fotky z Prahy