metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav

Vrátí se ještě letos koně do Velké Chuchle? Rozhodne se na přelomu července

  7:00
Po povodních není vůbec jisté, zda se bude letos ve Velké Chuchli závodit. Podle organizátorů by se dokonce již koně nemusely letos vůbec na závodiště vrátit. Záleží, jak rychle vyroste tráva.

Na dostihy si ještě počkáte. | foto: Praha.eu

Vrátí se na dostihové závodiště v Chuchli koně a žokejové? Již brzy by mohlo být jasno. „Nyní jsme zasadili trávu, zhruba na konci července bychom již mohli vědět, kdy se do Chuchle vrátí dostihy,“ řekl Metru Jiří Zlámaný z oddělení vnějších vztahů závodiště.

Podle něj jsou nyní ve hře tři varianty. „Buď se nám povede druhou polovinu sezóny zahájit ještě 25. srpna, nebo budeme muset start odložit na polovinu září. Jednou z možností je, že se letos už dostihy do Chuchle vůec nevrátí,“ dodal Zlámaný.

V případě, že by se nestačilo dostihoviště po povodních opravit do začátku druhé poloviny letošní sezóny, menší závody by musely být zrušeny, větší by se přesunuly na jiná místa.

Nejvíce velká voda poškodila závodiště v těsné blízkosti Strakonické ulice, kde podemlela půdu, další škodu pak napáchala zhruba 300 metrů před cílovou rovinkou, kde po povodních vyhnila tráva a musela se proto vysadit nová.

Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek

Auta popelářů a poslíčků vybojují sanitkám potřebné místo

vydáno 7. srpna 2022  17:20

Šířku záchranářské uličky či vozidla bránícího svozu odpadu bude v ulicích metropole monitorovat chytrá technologie.  celý článek

Sochy mezi námi. Narazíte na ně občas i tam, kde je vůbec nečekáte

PRAHA? AHA!
vydáno 7. srpna 2022  11:46

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek