metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Neděle, 23. ledna 2022. Svátek má Zdeněk.

Další 2 fotografie v galerii
Uma Thurmanová před pár dny na festivalu v Cannes. | foto: Profimedia.czProfimedia.cz

Vraždící nevěsta a manželka mafiána večer zahájí Vary

  11:30
Slavná herečka Uma Thurmanová od dnešního večera září ve Varech.

Červené koberce v Karlových Varech se včera utápěly ve vodě. Za deštivého počasí do západočeského města, které se do 8. července stane metropolí filmu v Evropě, přijela docela nenápadně jedna z hvězd letošního ročníku Mezinárodního filmového festivalu – Uma Thurmanová, známá především coby vraždící nevěsta z filmu Kill Bill nebo manželka mafiána z Pulp Fiction.

Fotogalerie

Podle informací z kuloárů měla do dnešního začátku festivalu svůj soukromý program. Přála si navštívit Bečov nad Teplou poblíž Varů a vidět výjimečnou památku – relikviář svatého Maura. Na slavnostním zahájení festivalu převezme Cenu prezidenta MFF a večer osobně uvede právě film Kill Bill, který byl v kinech uveden ve dvou dílech.

„Umu Thurmanovou jsme oslovovali, ale vždy do toho přišla práce. Oslovovali jsme ji před festivalem, ale pak shodou okolností byl Karel Och (umělecký ředitel karlovarského festivalu – pozn. aut.) v Cannes, kde Uma Thurmanová předsedala porotě. Tam už to dostalo konkrétní podobu,“ uvedl pro ČTK prezident festivalu Jiří Bartoška. Podle něj Thurmanová ve Varech vydrží do pondělka, což ukazuje na to, že slavná herečka netrpí manýry celebrit a Česko si chce užít. V zákulisí se mluví o tom, že charizmatická umělkyně navštíví i Prahu.

Kromě Umy Thurmanové se do Varů chystají další hvězdy stříbrných pláten. Hodně se mluví o Casey Affleckovi, bratr slavnějšího Bena, který je držitelem Oscara, Zlatého glóbu a dalších ocenění za hlavní roli ve filmu Místo u moře.

Dalšími hosty letošního svátku dobrého filmu budou francouzští herci. Herečka Céline Salletteová, která si zahrála například ve snímcích Sofie Coppolové nebo Clinta Eastwooda. Do Varů ji doprovodí její kolega Lambert Wilson, ten se představil například v Matrix Revolution nebo Matrix Reloaded.

Americká star v Česku

  • Thurmanová má za sebou bohatou kariéru.
  • Jedním z prvních filmů byly koncem 80. let adaptace románu Nebezpečné známosti nebo fantaskní příběh Dobrodružství barona Prášila Terryho Gilliama. Zlom ale přišel v 90. letech–ve svých 24 letech hrála v kultovním snímku Quentina Tarantina Pulp Fiction: Historky z podsvětí.
  • Za roli manželky gangsterského šéfa a určitě její nezapomenutelný tanec s Johnem Travoltou získala nominaci na Oscaraa Zlatý glóbus. Následovaly další filmy jako Batman a Robin, Bídníci nebo Sladký ničema.
  • Uma výrazně do světového filmu vstoupila opět s režisérem Quentinem Tarantinem–s ním deset let po Pulp Fiction natočila další film, který se zapsal do historie kinematografie–Kill Bill.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Youtuberská limuzína stojí. Žáci buštehradské školy se vozí raději ve svém

vydáno 22. ledna 2022  8:46

Na „buštěhradském hrádku“ se studenti učí nejen točit videa, ale také hrát a vytvářet počítačové hry. Pro některé to je splnění velkého snu.  celý článek

Nejen Hra na oliheň. Jižní Korea umí pro Netflix točit i kvalitní reality show

Strážce streamu
vydáno 21. ledna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Už jste stihli zkouknout všech osm dílů seznamovací reality show Peklo pro nezadané, která měla na Netflixu premiéru kolem vánoc? Pokud ne, tak to...  celý článek

Chcete-li jezdit autem s ELkovou SPZkou, musíte mít kde dobíjet. Teď je to však snazší

vydáno 21. ledna 2022  12:27

SPZka s písmeny EL vám zajistí spoustu výhod. Od parkování zdarma na modrých zónách, přes umožnění vjezdu tam, kam se ostatní vozy nedostanou, až po...  celý článek

Vaše fotky z Prahy