metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.

Další 3 fotografie v galerii
Posedět v parku lze na malých a velkých lavičkách i sedátkách ze dřeva. | foto: Praha 10Metro.cz

Vršovice mají být zelenější. Zlepšil se park a zazelená se i tramvajová trať

  14:28
Po sedmi letech se na jaře rozsvítily lampy před vršovickým nádražím. Snad to byl počátek lepší budoucnosti tohoto koutu Prahy 10. První přišla na řadu obnova parku v ulici U Vršovického nádraží, ta je po Malešickém parku další velkou akcí, na kterou se Praze 10 podařilo zajistit dotační prostředky z evropských fondů.

„Celkové náklady na renovaci jsou šestnáct milionů korun, z toho dotace Evropské unie tvoří částku přes devět milionů korun,“ uvedl mluvčí Prahy 10 Vít Novák.

Podstatou celé revitalizace byla kompletní úprava prostoru parku včetně přilehlých chodníků, které jsou upraveny do mozaikového charakteru. V parku byly nainstalovány různé typy sedacích prvků. Tvoří je lavice z masivního dřeva různých délek, s opěradly i bez opěradel, a malé sedací dřevěné kostky, na kterých se dá nejen sedět, ale třeba je i přeskakovat.

Prostranství nabízí i možnost aktivního pohybu a zábavy o přestávkách i po škole pro děti i dospělé díky trampolínám umístěným pod úrovní chodníku. Na podzim začala i rekonstrukce ulice za tři sta milionů, která se tak konečně dočká moderní tratě. Cestující ve Vršovicích se po opravě mohou těšit na tichou trať se spoustou moderních úprav. Část tratě bude zatravněná a budou na ní bezbariérové zastávky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy