metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 6 °C

Neděle 27. listopadu 2022. Svátek má Xenie

Dalších 10 fotografií v galerii
Vršovická vodárna v Braníku. | foto: Josef Škvor, Metro.cz

Vršovická vodárna se veřejnosti otevře na konci dubna

  8:59
Volnočasový areál secesní Vršovické vodárny v Braníku, který opakovaně poničila povodeň, se pro veřejnost znovu otevře na konci tohoto měsíce.

„Hobby centrum 4, což je organizace zřízená Prahou, chystá kulturní a společenský program spojený s pálením čarodejnic,“ uvedla radní pro sport a volný čas Hana Nováková (ČSSD).

Součástí akce bude i koncert Kašpárka v rohlíku. Plného provozu se podle ředitele Hobby centra 4 Vladimíra Beka vodárna dočká na začátku září.

Zanedbaný průmyslový areál, který je kulturní památkou, nechal magistrát v roce 2011 opravit za zhruba 150 milionů korun. Povodeň ale poté budovy znovu poškodily. Vodárna proto byla kvůli dalším rekonstrukcím lidem nepřístupná. „Opakovaná oprava areálu po povodních v roce 2013 činila stála přibližně deset milionů korun,“ uvedla radní.

V létě se tu uskuteční i příměstské tábory

Do prázdnin bude pro lidi otevřeno hřiště branického areálu, v průběhu léta se pak děti mohou těšit na příměstské tábory. „Plný provoz chceme zahájit od září,“ uvedl Bek. Centrum se věnuje volnočasovým aktivitám dětí, pořádá mimo jiné kroužky a dětské tábory.

Vodárna, i když leží v Braníku v ulici Vltavanů, se jmenuje po Vršovicích, které zásobovala pitnou vodou. Postavena byla podle návrhu architekta Jana Kotěry v roce 1907. Komplex bývalé úpravny vody a čerpací stanice sloužil do sedmdesátých let minulého století. V roce 2002 byl zařazen mezi kulturní památky České republiky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Najdou se veselé espézetky i u pražských dopravců? Rebel je zatím pouze jeden

vydáno 27. listopadu 2022  10:12

Hanlivé texty na registrační značky autobusů nepatří. I přesto by se tam mohly zcela legálně objevovat.  celý článek

Neúspornost. Správce lamp nakoupí elektřinu raději sám, bude ji i vyrábět

vydáno 27. listopadu 2022  7:58

Lampy se sodíkovými výbojkami či LED zdroji společně po celé metropoli spotřebují zhruba padesát čtyři gigawattů ročně.  celý článek

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek