metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 22 °C

Pondělí 5. června 2023. Svátek má Dobroslav

Dalších 10 fotografií v galerii
Vršovická vodárna v Braníku. | foto: Josef Škvor, Metro.cz

Vršovická vodárna se veřejnosti otevře na konci dubna

  8:59
Volnočasový areál secesní Vršovické vodárny v Braníku, který opakovaně poničila povodeň, se pro veřejnost znovu otevře na konci tohoto měsíce.

„Hobby centrum 4, což je organizace zřízená Prahou, chystá kulturní a společenský program spojený s pálením čarodejnic,“ uvedla radní pro sport a volný čas Hana Nováková (ČSSD).

Součástí akce bude i koncert Kašpárka v rohlíku. Plného provozu se podle ředitele Hobby centra 4 Vladimíra Beka vodárna dočká na začátku září.

Zanedbaný průmyslový areál, který je kulturní památkou, nechal magistrát v roce 2011 opravit za zhruba 150 milionů korun. Povodeň ale poté budovy znovu poškodily. Vodárna proto byla kvůli dalším rekonstrukcím lidem nepřístupná. „Opakovaná oprava areálu po povodních v roce 2013 činila stála přibližně deset milionů korun,“ uvedla radní.

V létě se tu uskuteční i příměstské tábory

Do prázdnin bude pro lidi otevřeno hřiště branického areálu, v průběhu léta se pak děti mohou těšit na příměstské tábory. „Plný provoz chceme zahájit od září,“ uvedl Bek. Centrum se věnuje volnočasovým aktivitám dětí, pořádá mimo jiné kroužky a dětské tábory.

Vodárna, i když leží v Braníku v ulici Vltavanů, se jmenuje po Vršovicích, které zásobovala pitnou vodou. Postavena byla podle návrhu architekta Jana Kotěry v roce 1907. Komplex bývalé úpravny vody a čerpací stanice sloužil do sedmdesátých let minulého století. V roce 2002 byl zařazen mezi kulturní památky České republiky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Mít dítě, nebo žít déle a lépe? Pro ženy s roztroušenou sklerózou těžká volba

vydáno 5. června 2023  8:00

Lékaři nevědí, proč se objeví, nemají šanci ji vyléčit. Nejsou ale proti ní už zcela bezmocní jako před desítkami let.  celý článek

Malíř Hehejík si vás nejdřív proklepne, potom vytvoří surrealistické dílo na míru

vydáno 5. června 2023  6:00

Potřebu tvořit pociťoval už v dětství, inspirovaly ho encyklopedie zvířat a dinosaurů. Lukáš Hehejík maluje surrealistické obrazy na míru tak, aby...  celý článek

Kostičky ze Sovětského svazu dobyly celý svět. Tetris se hrál i na mrakodrapu

vydáno 4. června 2023  17:33

Žádný složitý. V podstatě primitivní grafika. Přesto je hra návyková. Při svém vzniku způsobila dokonce v ruské akademii věd průšvih. Pojďme ale postupně....  celý článek

Jako Primark. V České republice se postupně otevírají legendární řetězce

vydáno 4. června 2023  13:35

Češi se brzy dočkají nového, Američany milovaného fastfoodu. Dámy si mohou zase v první tuzemské prodejně poprvé koupit prádlo od Victoria’s Secret.  celý článek