metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 2 °C

Úterý 7. února 2023. Svátek má Veronika
Petr Štěpánek | foto: Trojkoalice

Všechno to hrozně trvá! Opozice v Praze 4 chce svolat mimořádné zastupitelstvo

  13:48
Opozice v Praze 4 požaduje svolání mimořádného zastupitelstva městské části. Chce řešit problematiku hazardu, grantů a petic občanů. Sdělil to předseda TOP 09 v Praze 4 Jan Petr, který žádost předal radnici. Starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ) má patnáctidenní lhůtu, dokdy musí zasedání svolat. Podle Štěpánka je svolání mimořádného jednání pouze účelový krok. K žádosti opozičních TOP 09 a ČSSD se přidala část zastupitelů za ANO.

„Čekali jsme, že po schválení rozpočtu na minulém jednání bude svoláno co nejdříve další jednání zastupitelstva a budou se řešit nepalčivější problémy, to znamená hazard na území Prahy 4, pomalá reakce rady na petice a problematika grantů,“ řekl Petr. Řádné jednání je plánováno na 13. května.

Podle starosty Štěpánka je svolání zastupitelstva účelové. „Opozice se snaží schůzi svolat dříve hlavně kvůli plánovanému omezení hazardu, aby se pokusila zachránit některé z heren,“ řekl Štěpánek.

Mimořádně zasedali i zastupitelé na magistrátu

V Praze 4 vládly po loňských volbách TOP 09, ČSSD a Štěpánkova Trojkoalice. Koalice se ale rozpadla a TOP 09 s ČSSD skončily v opozici. Nyní vládne Trojkoalice, k níž se přidal bývalý člen klubu TOP 09 Ladislav Kunert, společně s ODS, hnutím Pro Prahu, jehož členem je bývalý starosta Pavel Caldr, a částí hnutí ANO. To se krátce po volbách v městské části rozdělilo na dvě frakce.

Jednání zastupitelů v Praze 4 nebude v Praze v tomto volebním období prvním mimořádně svolaným jednáním. Takové si již vyžádala opozice na magistrátu. Uskutečnilo se toto úterý a opoziční TOP 09 a ODS se na něm neúspěšně pokusily odvolat primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO).

Komentáře

Hlavní zprávy

Trápení ve studiu. Tuzarova, či Tusarova? Radhošťskou nahrávali nejmíň patnáctkrát

vydáno 7. února 2023  15:52

Herec Jan Vondráček promlouvá v tramvajích již měsíc. Někteří cestující projev tohoto hlasového chameleona považují za vynikající, jiní na adresu oznámení...  celý článek

Nesdílej, nepřeposílej. Je tu Den bezpečnějšího internetu. Upozorňuje na pasti v kyberprostoru

vydáno 7. února 2023  14:03

Píše vám kamarád, abyste potvrdili, že není robot? Může jít o hackera, který chce vaše peníze.  celý článek

Kolegové na sebe mohou zjistit cokoli. U tiskáren se povalují i daňová přiznání nebo výplatní pásky

vydáno 7. února 2023  12:37

Nikdy nezjišťujte, koho vaši kolegové volili, kdy mají narozeniny a kolik berou. Je to neslušné. Přijít na to ale není zase až tak složité.  celý článek

Končí vám platnost řidičáku? Výměnu vyřešíte on-line. Žádost je zdarma, musíte mít „datovku“

vydáno 7. února 2023  5:22

Jste Pražan a k tomu řidič? Pak se raději pořádně podívejte do své dokladové peněženky. Více než 868 tisícům řidičů totiž letos skončí platnost jejich...  celý článek