metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 23 °C

Neděle 28. května 2023. Svátek má Vilém

Další 1 fotografie v galerii
Maskoti hokejového šampionátu Bob a Bobek | foto: IIHF

Vstupenek na hokej už tolik není, na fotbal se ještě neprodávají

  16:58
Mistrovství světa v hokeji, atletické halové mistrovství Evropy a fotbalové Euro hráčů do 21 let. Všechny tyto velké akce v příštím roce hostí Česko. Začíná se 5. března atletikou.

Sportovní fanoušci si v příštím roce v Česku opravdu přijdou na své. Během prvního půlroku totiž Praha a některá další města v Česku přivítají významné šampionáty. A k tomu se uskuteční také již tradiční akce, jako například pražský maraton. Přípravy všech těchto akcí jsou podle jejich pořadatelů v plném proudu.

Do haly lákají české hvězdy

Šňůru šampionátů odstartuje 5. března halové mistrovství Evropy v atletice, na které se budete moct podívat v pražské O2 areně. Na něm by se měly předvést české hvězdy jako Pavel Maslák, Zuzana Hejnová, Denisa Rosolová a další.

„V současné chvíli máme prodáno přes 80 procent vstupenek. Je vidět, že o atletiku je v Česku opravdu zájem. Jsou vyprodány vstupenky na sobotní odpolední i nedělní program. Fanoušci mohou ale ještě kupovat lístky na páteční program i sobotní dopoledne. Proto bych chtěla avizovat, aby fanoušci neváhali a vstupenky zakoupili ještě před Vánoci, koneckonců může jít o pěkný dárek k Vánocům,“ láká členka organizačního výboru Helena Fibingerová.

Příznivci atletiky, kteří se už nyní chtějí sportovně naladit, se mohou přijít od včerejška (čtvrtku 11. prosince) podívat do nákupní galerie Harfa na výstavu historie české atletiky.

HME v atletice

Velkou atletickou akci hostilo Česko naposledy před 37 lety.

 • Halové mistrovství Evropy se v pražské O2 areně koná od 5. do 8. března.
 • Závodit zde budou atleti z 50 zemí Evropy.
 • Z Čechů by měli o medaile bojovat Pavel Maslák, Zuzana Hejnová, Ladislav Prášil, Jiřina Svobodová, Denisa Rosolová, Jan Kudlička a další.
 • Vstupenky na pátek a sobotní dopoledne, které jsou ještě dostupné, stojí 150 korun. Děti do 120 centimetrů a senioři nad 70 let zaplatí poloviční vstupné.
 • Spoty k HME najdete tady.

Na Čechy byste lístky sehnat ještě mohli

Velmi očekávanou událostí příštího roku je hokejový světový šampionát. Ten hostí pražská O2 arena a ostravská ČEZ Arena. „Přípravy jsou v plném proudu. V průběhu podzimu se uskutečnila další kontrolní návštěva zástupců IIHF, na pravidelní bázi probíhají konzultační videohovory na lince Praha – Ostrava – Curych,“ říká generální sekretářka organizačního výboru Markéta Štěrbová.

Balíčky vstupenek je možné nakupovat od listopadu, ty na český tým už jsou ale rezervované. „Pořád ale ještě existuje možnost získat vstupenky na utkání českého týmu. V další fázi se mohou dostat do prodeje vstupenky z aktuálních rezervací, které nebudou uhrazeny ve stanoveném časovém limitu. V druhé vlně prodeje, která začne v únoru, je navíc reálné uvolnění vstupenek z blokací pro IIHF, marketingovou společnost Infront a jejich partnery a dalších technických blokací,“ upřesňuje Štěrbová.

MS v ledním hokeji

Praha a Ostrava světový šampionát pořádaly už v roce 2004.

 • V roce 2015 se bude konat od 1. do 17. května.
 • České hokejisty uvidíte v Praze, ty slovenské zase v Ostravě.
 • Ceny balíčků vstupenek v základních skupinách se pohybují od 980 do 3470 korun.
 • Jednotlivé vstupenky se budou prodávat od února 2015.
 • Ti, kteří se už nedostanou do hal, nemusejí zoufat, v Praze a Ostravě si i tak mohou vychutnat atmosféru šampionátu. Připraveny pro ně budou fanzóny u obou hal.

Přijďte fandit fotbalovým mladíkům

Příznivci fotbalu se mohou těšit na evropský šampionát hráčů do 21 let. Ten se bude hrát od 17. do 30. června v Praze, Olomouci a Uherském Hradišti. „Příprava po listopadovém vylosování vstupuje do své závěrečné osmiměsíční fáze. Vše probíhá podle harmonogramu, nadcházejícím vrcholem bude inspekce UEFA v březnu 2015,“ uvádí předseda organizačního výboru Petr Fousek. Narozdíl od předchozích akcí ale vstupenky na tento šampionát zatím neseženete. „Vše ohledně vstupenek zveřejníme v lednu, ale ceny budou velmi přijatelné a vstupenky dostupné,“ ubezpečuje Fousek.

Tradiční květnovou akcí bývá pražský maraton, na který se sjíždějí běžci z celého světa. Ani příští rok nebude výjimkou, jen s tím rozdílem, že zatímco dříve býval termín této akce okolo 10. května, v roce 2015 bude kvůli hokejovému mistrovství přesunut už na 3. května.

MEU21 ve fotbale

Šampionát mladých fotbalistů proběhne v termínu 17. až 30. června 2015.

 • Navštívit můžete čtyři stadiony ve třech městech.
 • Praha (Eden, Letná), Olomouc (Andrův stadion), Uherské Hradiště (Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty)
 • Informace k prodeji vstupenek sdělí organizátoři v lednu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Koloběžkový běs. Kolik sil věnujeme tomu, abychom zdůvodnili, že něco nejde?

PRAHA? AHA!
vydáno 28. května 2023  11:21

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Štvanická lávka je skoro hotová, promenáda mezi Zahradním Městem a Vršovicemi je o krok blíž

vydáno 28. května 2023  8:30

Použijeme-li vhodnou terminologii, metropole při budování cyklistické infrastruktury šlápla do pedálů. V trendu nastoleném v minulých letech pokračuje...  celý článek

Dobrý pocit ve svém těle je důležitější než shozená kila, říká Andrea Voříšková

vydáno 27. května 2023  17:39

Influencerka @andy.fitfab je životní optimistka. Dobrou náladu šíří také v on-line světě, na Instagramu ji sleduje přes 40 tisíc uživatelů.  celý článek

Pes na dovolené není problém, připraví-li mu jeho páníček vhodné podmínky

vydáno 27. května 2023  9:27

Češi jsou národem chovatelů psů. Pro mnoho z nich představuje domácí mazlíček důležitou součást rodiny a absolvuje s nimi dovolenou a výlety.  celý článek