metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 25 °C

Sobota 2. července 2022. Svátek má Patricie

VÚB Praha uzavřela obchod s CPI Property Group

  12:03
Praha 24. června 2022 (PROTEXT) - Pražská pobočka největší slovenské korporátní banky VÚB, která je součástí skupiny Intesa Sanpaolo, úspěšně podepsala směnku vydanou přední středoevropskou realitní skupinou CPI Property Group v objemu € 50 milionů s 6letou splatností.

"Potvrzujeme náš strategický závazek vůči trhu na místní i evropské úrovni,“ uvedl Giuseppe Ferraro, ředitel korporátního bankovnictví a SME v ISBD Intesa Sanpaolo. "Tato strategie v kombinaci s kapacitou skupiny v oblasti strukturování a distribuce obchodů nám i díky synergiím s divizí IMI-CIB umožňuje vyniknout a spolupracovat s mezinárodními klienty, jako je i CPI Property Group."

Prostřednictvím této transakce poskytované jako všeobecné korporátní financování, pražská pobočka VÚB podporuje nedávný růst portfolia nemovitostí CPI Property Group a upevnění její vedoucí pozice na trhu v regionu střední Evropy.

"Jsme hrdí na to, že VÚB Praha zaznamenává stále větší úspěch na korporátním trhu v České republice. Ale jako úspěch vnímám i to, že máme stále více skvělých obchodních partnerů, jako je CPI Property Group," řekl Andrea Fiori, ředitel VÚB Praha.

"Financování poskytnuté VÚB Praha je dalším potvrzením naší úspěšné nedávné růstové strategie. Jsme rádi, že VÚB je novým bankovním partnerem s jejími dlouholetými odbornými znalostmi na našich klíčových trzích. Těšíme se na naši budoucí spolupráci," dodal David Greenbaum, finanční ředitel CPI Property Group .

CPI PG vlastní portfolio nemovitostí v hodnotě více než 18 miliard eur se zaměřením na Českou republiku, Berlín, Polsko a region střední a východní Evropy. Více než polovinu portfolia tvoří kanceláře v klíčových středoevropských hlavních městech Berlín, Praha a Varšava.

.

Hlavní zprávy

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek