metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 3 °C

Středa, 19. ledna 2022. Svátek má Doubravka.

Vybírejte auto s láskou a dopřávejte mu pravidelnou péči

  14:20
Proto před tím, než zavítáte do autobazaru nebo autosalonu, řádně zvažte a odpovězte si na následující otázky.

K čemu budete auto primárně využívat?

Vybíráte si nové rodinné auto, ve kterém budete rozvážet děti do školy a na odpolední kroužky? Nebo budete auto využívat pouze vy sami pro rychlé dopravení se do práce? Popřípadě se bude jednat o vůz který budete využívat ke každodennímu provozu a potřebujete i velký zavazadlový prostor? Tyto zásadní otázky je nutné zvážit před tím, než se po autu začnete poohlížet.

Auto nové nebo ojeté?

Druhá zásadní otázka zní: chci auto nové nebo ojeté? Při odpovídání na tuto otázku hraje roli vaše finanční situace a rozpočet, který na auto máte. Pokud chcete ušetřit, ale zároveň si pořídit kvalitní vůz, o jehož historii budete vědět úplně vše, využijte služeb e-shopu s auty, který se nazývá Carvago. Jedná se o online tržiště s automobily z celé Evropy. Hlavní myšlenka, na které si tvůrci Carvaga zakládají, je snadná: kvalitní a prověřená auta, spolehlivost a přijatelná cena.

Na co chcete jezdit?

Kromě klasické otázky: benzin versus diesel se při výběru začíná nabízet i otázka elektrického pohonu. Už dávno se totiž nejedná o scénář ze sci-fi filmu, nýbrž o pohon, na který chce do několika let přejít hned několik automobilových výrobců. Jelikož každý způsob pohonu má své pro a proti, nerozhodujte se podle toho, co ušetří penízky vaší peněžence, nýbrž podle toho, s čím se vám bude nejlépe jezdit.

Bohatá výbava versus výbava základní

Budete-li v autě trávit málo času, nepotřebujete mít přehnaně bohatou výbavu. Základem by ovšem měla být klimatizace, kterou oceníte v letních měsících a také co největší počet airbagů, protože bezpečnost je důležitá. Zbylé vymoženosti a jejich přítomnost ve voze si již volte podle svého.

O automobil se starejte

Až si nový či ojetý automobil přivezete do garáže, nezapomeňte, že je nutné se o něj pravidelně starat. Zajímá vás, jak správně pečovat o auto? Pravidelně ho myjte a zbavujte nečistot, vyměňujte chladicí kapalinu, kontrolujte stav oleje a také doplňujte směs do ostřikovačů. A nezapomínejte ani na pravidelné kontroly od profesionálů a výměnu pneumatik.

S pravidelnou a důkladnou péčí vám může automobil sloužit celá léta bez jediné poruchy. O tom, jaký vůz, jakou značku, barvu, model, typ pohonu, velikost, počet míst a výbavu budete mít, si rozhodnete pouze vy sami. I přesto ale berte předchozí řádky jako určitě doporučení, čím se při výběru automobilu, ať již nového či ojetého, řídit.

Hlavní zprávy

Elektromobilita nám pročistí městský vzduch, vědí radnice českých měst

vydáno 19. ledna 2022  6:00

O nové čerpačce na klasická paliva už nikdo nepíše. Ovšem otevření dalšího stojanu pro elektromobily je v Česku stále ještě malá událost.  celý článek

Recyklace? Nejlepší je odpad vůbec nevytvářet, tvrdí expert na cirkulární ekonomiku

vydáno 18. ledna 2022  16:31

Hlavní město má novu vlastní strategii. Dokument nazvaný Strategie pro přechod na cirkulární ekonomiku schválili magistrátní radní v pondělí. Rozhodli tak...  celý článek

Ceny se ve stavebnictví dost „utrhly“. Prodávaný materiál může být navíc málo kvalitní

vydáno 18. ledna 2022  11:35

Šokují vás ceny stavebních materiálů a také to, kolik si řeknou řemeslníci za svou práci? Není to nic nového pod sluncem. Už jsme to zažili.  celý článek

Jako na záchodě? Fáma o voňavém hlavním nádraží vyvolává emoce

vydáno 18. ledna 2022  6:19

Lidé v nádražní hale by se při čekání na vlak mohli cítit třeba jako v ovocném sadu, v pralese či na rozkvetlé louce. Stejně tak by jim však vůně mohla...  celý článek

Vaše fotky z Prahy