metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 23 °C

Středa 7. června 2023. Svátek má Iveta, Slavoj

Další 4 fotografie v galerii
Výčepní Erich dokáže se štamgasty vydržet do ranních hodin. | foto: Metro.cz

Výčepní Erich se zabejčil. Nádražku hodlá udržet dál i bez vlaků

  13:15
Nádražní hospodu v Bubenči už čtrnáct let řídí stejný provozní. Štamgasty teď chce lákat i na pravidelné koncerty.

Zabalím to a budu se věnovat svému řeznictví za Prahou. Tak Erich Rymarczyk, výčepní ve známé bubenečské nádražce, přemítal mezi štamgasty od doby, kdy loni v srpnu přestaly po 164 letech u jeho hospody stavět vlaky. Lidé jedoucí z práce nebo čekající na vlak tu totiž tvořili polovinu klientely, a ani nikdy předtím tu nebývalo narváno. Po čtrnácti letech, ze strany výčepního, celkem logická ekonomická úvaha.

Možná však přemluven skalními fanoušky nádražky, snad z nostalgie, Rymarczyk se rozhodl ve své hospodě vydržet dál. „Když jsem vydržel přes leden a únor, tak to snad zvládnu. Doufám, že v létě se to trochu rozjede, až se objeví výletníci při procházce,“ slibuje si podsaditý muž. Také to dává smysl, neboť nádražka je na trase do Stromovky. A že to vyučený řezník (tlačenky, řízky, či utopence pro hosty sám vyrábí a nakládá), myslí vážně, tomu nasvědčuje i to, že snad poprvé za jeho vlády se na dveřích hospody objevila otvírací doba: kromě soboty každý den od dvou do půl jedenácté večer. Když se tu ale sejde silná skupina, čas pak nehraje roli. „Občas tu s hosty sedím i do jedné do rána,“ přiznává Erich Rymarczyk.

Má dokonce plán, jak sem dostat více lidí. Každý březnový pátek chce pořádat koncerty. Konkurovat nedalekému Slamníku ale nádražka nejspíš nebude, problém je totiž její prostor, nebo spíš nedostatek prostoru. Kromě chodbičky s výčepem a jedním stolem má jedinou místnost.

Pomohlo by tedy rozšíření o sousední bývalou výpravní budovu. „Je připravena k prodeji a již o ni máme několik zájemců. Informace o nich ale bohužel nemůžeme poskytovat,“ sdělil Metro.cz mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Jenže podle Ericha Rymarczyka by celá budova byla na prodej za 18 milionů. „A na to já nemám,“ uzavírá.

Komentáře

Hlavní zprávy

Testování systému zálohování PET lahví a plechovek. Některé výsledky jsou překvapivé

vydáno 7. června 2023  15:56

Za první tři měsíce vrátili přes čtvrt milionu obalů.  celý článek

Jaderná Vrána už letí. Deník Metro byl u spuštění desátého jaderného reaktoru v Česku

vydáno 7. června 2023  12:41

„Zbraně a výbušniny si do reaktorové haly, prosím, neberte. Pokud jsou některé dámy těhotné nebo právě kojí, prosím, aby se prohlídky nezúčastňovaly,“...  celý článek

Zajímavé aleje najdete na hřbitovech i na Spořilově, říká dendrolog Aleš Rudl

vydáno 7. června 2023  4:20

Kniha Aleše Rudla je zdarma. Zavede vás do tajuplných stromořadí.  celý článek

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

vydáno 6. června 2023  16:11

Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé...  celý článek