metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Neděle, 23. ledna 2022. Svátek má Zdeněk.
Ochutnejte čaje nejen z dalekého Japonska. | foto: Čajomírfest.cz

Vyjde slunce a jihoamerická wayusa zahájí čajovou neděli

  17:02
Vyšehrad bude mít o víkendu své moře. Tedy moře čaje, koná se tu tradiční festival Čajomír fest. Tematické občerstvení zajistí festivalové stánky nejen ve vegetariánském a indickém stylu.

Od úsvitu do soumraku na bájném Vyšehradě, to je opět podtitul akce s názvem Čajomír fest 2014. Se svítáním nejde o žádné přehánění, první čajový obřad začíná už v pět hodin ráno.

Vyšehrad se zahustí čajovou kulturou

 „Čajomír fest je vlastně čajová vesnice a v neděli tam přijde pět tisíc hostů na čaj. Začínáme tradičně od svítání rituálem amazonského nápoje wayusa a končíme koncertem kapely Uraggan Andrew & The Reggae Orthodox. Mezitím se vypije celé moře čaje,“ uvedl pro deník Metro pořadatel Jaromír Horák, který se těší na unikátní atmosféru festivalu.

„Vyšehrad se doslova zahustí čajovou kulturou z celého světa. Každým krokem přecházíte z jedné země do druhé a postupně ochutnáváte vlastně celý svět,“ podotkl. Letošní rok napočítal sto deset prezentujících obchodníků, čajoven, čajových mistrů, nadšenců, umělců a lektorů.

Zájemci si budou moci pod vedením zkušených lektorů zkusit také zabubnovat, malovat, zpívat, tančit, meditovat a­ celý den si hrát. Tematické občerstvení zajistí festivalové stánky nejen ve vegetariánském a indickém stylu.

Festival

Na Vyšehradě se koná tuto neděli 6. ročník mezinárodního festivalu čajového umění.

Do areálu Starého purkrabství se dostanete zdarma.

Koupí Čajomír pásky za 150 korun podpoříte realizaci celé akce a zároveň můžete využít připraveného degustačního a workshopového programu.

Od 10 hodin začíná hlavní program, kdy se otevřou festivalové čajovny, ve kterých můžete s Čajomír páskou volně ochutnávat čaje připravované rozličnými styly od čajových mistrů.

Zajímavost: Na Ortodox pódiu v blízkosti baziliky můžete vidět rozdíly mezi čajovými obřady různých zemí.

Více na www.cajomirfest.cz

Komentáře

Hlavní zprávy

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Youtuberská limuzína stojí. Žáci buštehradské školy se vozí raději ve svém

vydáno 22. ledna 2022  8:46

Na „buštěhradském hrádku“ se studenti učí nejen točit videa, ale také hrát a vytvářet počítačové hry. Pro některé to je splnění velkého snu.  celý článek

Nejen Hra na oliheň. Jižní Korea umí pro Netflix točit i kvalitní reality show

Strážce streamu
vydáno 21. ledna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Už jste stihli zkouknout všech osm dílů seznamovací reality show Peklo pro nezadané, která měla na Netflixu premiéru kolem vánoc? Pokud ne, tak to...  celý článek

Chcete-li jezdit autem s ELkovou SPZkou, musíte mít kde dobíjet. Teď je to však snazší

vydáno 21. ledna 2022  12:27

SPZka s písmeny EL vám zajistí spoustu výhod. Od parkování zdarma na modrých zónách, přes umožnění vjezdu tam, kam se ostatní vozy nedostanou, až po...  celý článek

Vaše fotky z Prahy