metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 14 °C

Čtvrtek, 4. března 2021. Svátek má Stela.
Oprava tramvajové tratě u náměstí Bratří Synků.
Větší foto
Oprava tramvajové tratě u náměstí Bratří Synků. | foto: Tadeáš Havlík

Výluky potrápí Smíchov nebo Nusle

6. listopadu 2020  11:19 Filip Jaroševský Metro.cz
Ať už je vytíženost pražské hromadné dopravy v době pandemie jakákoli, tramvajové tratě a rozvrh jejich údržby tento fakt ovlivňují jen minimálně. Krátkodobých výluk způsobených nejrůznějšími opravami kolejí či údržbovými pracemi na trolejích se koná v hlavním městě více než stovka ročně.

Cena opatření spojených s výlukami se podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové může obvykle vyšplhat i na několik set tisíc korun. Nejen proto se tedy dopravce snaží srazit jejich množství na nutné minimum.

„Právě z důvodu údržby trati dochází například zítra od 5.35 do 7.30 hodin ráno a večer od 19.30 do neděle 8. listopadu do přibližně 21.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Vozovna Motol a Sídliště Řepy,“ říká pro deník Metro Řehková a dodává, že zítra nepojedou tramvaje ani mezi zastávkami Anděl a Sídliště Řepy. „V dotčené trase bude pak v nepřetržitém provozu zavedena náhradní autobusová doprava číslo X9,“ doplňuje Řehková. Mimo provoz bude pak po téměř celou neděli zastávka Anděl v Plzeňské ulici směr centrum.

Další víkendová výluka čeká cestující v Nuslích. Od sobotního rána od 7.30 do neděle zhruba 16 hodin nepojedou tramvaje v úseku Náměstí Bratří Synků a Pražského povstání. V trase je zavedena náhradní autobusová doprava. „V denním provozu linka číslo X18 a v nočním provozu linka číslo X93,“ uvádí dopravní podnik.

V neděli pak od 7.30 do 13 hodin nepojedou tramvaje z Flory přes Muzeum do zastávky I. P. Pavlova. Linka číslo 11 bude v této době odkloněna přes zastávky Orionka, Perunova, Vinohradská vodárna, Šumavská a Náměstí Míru. Provoz linky číslo 13 bude zahájen po ukončení výluky.

Další krátké změny čekají na cestující až v následujících týdnech. Řeč je především o obousměrném přerušení provozu tramvají mezi Vítězným náměstím a Divokou Šárkou. To by mělo probíhat v úterý 17. listopadu od 10.30 do 18 hodin. Dopravní podnik ještě nemá dořešenou náhradní dopravu.

Totéž platí pro následující týden, kdy od pátku 20. listopadu od zhruba 20 do pondělí 23. listopadu do 0.30 hodin ráno nepojedou tramvaje mezi zastávkami Ke Stírce a Kobylisy. Podrobnosti zveřejní dopravce na svém webu dpp.cz v následujících dnech.

Komentáře

Hlavní zprávy

Praktičtí lékaři očkují bez humbuku. Pacienty dobře znají

Lékař Petr Šonka
vydáno 3. března 2021  17:53

Nad debatami kolem očkování a vakcín kroutí mnozí praktičtí lékaři nevěřícně hlavou. Nechápou například odpor vůči produktu od firmy AstraZeneca. „Po...  celý článek

Pražský realiťák roku: Ceny nemovitostí porostou pořád

Iztok Toplak, Pražský Realiťák roku
vydáno 3. března 2021  16:16

Iztok Toplak je ve svém oboru nejlepší v hlavním městě. Alespoň podle čerstvých výsledků soutěže Realiťák roku, ve které se na základě hlasů zákazníků a...  celý článek

Jak sebou pan Josef Schelinger praštil na ledu a co z toho bylo

Pamětní deska na domě, kde žil zpěvák Jiří Schelinger a na kytaru učil jeho... PRAHA? AHA!
vydáno 3. března 2021  13:42

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Komerční sdělení

Opusťme dobu „pokřídovou” a vstupme do éry interaktivního vzdělávání

Je potřeba opustit dobu „pokřídovou” a vstoupit do éry skutečně interaktivního...
vydáno 3. března 2021  11:57

Po uplynulém roce, kdy byli žáci, studenti i učitelé nuceni přejít na distanční výuku a naučit se pracovat s novými nástroji, by se mohlo zdát, že...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám