metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 3 °C

Úterý, 11. prosince 2018. Svátek má Dana.
Výhled z běžek na Beskydy
Větší foto
Výhled z běžek na Beskydy | foto: LanternaMetro.cz

Vyrážíme z domu i na Vánoce, do wellness, na hory či k moři

1. prosince 2018  16:20 Pavel Urban Metro.cz
Češi si užívají na cestách podzim, advent i období svátků.

Prosinec bývá ve městech mrazivý, ale často bez sněhu. Čím dál více lidí se tedy vydává na hory, a to klidně i přes Vánoce. Většinou si pobyt zpříjemňují kromě lyžování i návštěvou ve wellness.

„Vánoční pobyty se vždy snažíme připravit tak, aby si naši hosté opravdu odpočinuli, nemuseli se o nic starat a jen si užívali volné chvíle se svými blízkými,“ říká Tomáš Blabla, generální ředitel Resortu Valachy Velké Karlovice a dodává, že klientela vánočních pobytů je velmi různorodá. „Jde o rodiny s dětmi, mladé bezdětné páry i seniory. Tím, co je spojuje, je touha nenechat se stresovat předvánočním shonem a přípravami,“ přidává Blabla.

V místních hotelech Lanterna a Horal budou navíc nachystány i doprovodné programy. „Pro hosty máme připravený v den před Štědrým dnem program zaměřený na místní valašské tradice s možností vyzkoušet si různá řemesla – broušení skla, vyřezávání ze dřeva či zdobení perníčků. Pro velký úspěch zopakujeme i zpívání koled nebo projížďky v koňském povozu,“ doplňuje Tomáš Blabla.

Někomu je ale v Česku příliš zima, a tak si chce užít netradiční Vánoce v teplých krajích. „Mnoho Čechů se rozhodlo strávit letošní svátky v teplých krajích pod palmami. Nejžádanější destinace tohoto období a během Vánoc jsou Spojené arabské emiráty, Omán, Katar a Kapverdské ostrovy,“ nabízí nevšední řešení mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

Velká cestovatelská vlna propukla už v minulých týdnech. Podle Asociace cestovních kanceláří vycestovalo v říjnu a listopadu deset procent Čechů do okolních států. Především na Slovensko, do Maďarska a také Rakouska. „Trend, který jsme v posledních letech zaznamenali, vypovídá o tom, že návštěvníci volí kratší pobyty na tři až čtyři dny, zato se vracejí několikrát do roka, popisuje Petr Slyško, obchodní manažer lázeňského komplexu SPA Aphrodite v Rajeckých Teplicích. Podle něj počet návštěvníků z Česka trvale stoupá a letos už dosáhl třetiny všech návštěvníků komplexu.

Řada z nás ale vyráží také za různými aktivními víkendy. Poměrně teplý podzim lákal Čechy na hory i za poznávacími zájezdy. Například podle ředitelky Slevomatu Marie Havlíčkové na tomto portálu vzrostl počet prodaných zájezdů v těchto kategoriích oproti loňsku o dvacet procent.

„S klesajícími teplotami se výběr zákazníků orientuje především k wellness-pobytům. Díky dobré ekonomické situaci je patrné, že víkendy si chtějí Češi hlavně užít. Proto vyrážejí na výlety či víkendové pobyty opakovaně a neváhají za ně připlatit,“ všímá si Havlíčková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Mobilní generace mají méně sexu, než ty starší

Ilustrační snímek
vydáno 10. prosince 2018  16:48

Elektronika nás ovládá na každém kroku. I když si možná myslíme, že ji řídíme my. Mobilní telefony tvoří totiž jednu z nejčastějších položek, kterou...  celý článek

Bajku o záchranářích ze 112 vydávají autoři za skutečnost

(ilustrační foto)
vydáno 10. prosince 2018  15:43

Pokud budete do telefonu fňukat, operátorka linky 112 vás klidně seřve. Na druhou stranu ale snadno pozná přes zvuk ve sluchátku výbuch petardy od...  celý článek

Největší inspirací je pro mě Ed Sheeran, říká mladá zpěvačka

Tereza Balonová
vydáno 10. prosince 2018  13:18

Je čerstvě plnoletá a už objíždí velké kluby na turné s kapelou Jelen. V sobotu vystoupí ve Foru Karlín. A to s vlastními písněmi. Bývalá volejbalová...  celý článek

V ulicích v Praze 8 přibyly tabulky, vysvětlují původ názvů ulic

Michal Švarc s cedulí o Vojtěchu Rakousovi.
vydáno 10. prosince 2018  11:48

Asi to znáte. Bydlíte někde léta, a přesto je pro vás jméno vaší ulice záhadou. Tento fenomén se rozhodli zhruba před čtyřmi měsíci změnit v osmé městské...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám