metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 19 °C

Pátek, 17. září 2021. Svátek má Naděžda.

Dalších 7 fotografií v galerii
Ex Post v Příčné ulici sídlí v prostorách někdejší pošty. | foto: Josef Škvor, Metro.cz

Výstava Jiřího Petrboka zahajuje nový život Trafačky v bývalé poště

  15:55
Novou etapu své existence zahajuje dnes v Příčné ulici na Novém Městě Trafo Galerie. Poté, co loni skončila své osmileté působení v bývalé vysočanské trafostanici, bude Trafačka své výstavy a další akce často zaměřené na pouliční umění pořádat v prostoru Ex Post vzniklém z bývalé pošty. První výstava nazvaná Forever! představuje tvorbu Jiřího Petrboka, jejímž kurátorem je Otto Urban.

Ex Post je místem, které bude nabízet kulturu a vzdělávání. Název je symbolický, protože prostor se nachází v bývalé poště v Příčné ulici.

„Zůstáváme věrni svému původnímu názvu a ambicím, stejně tak i okruhu blízkých umělců. Budeme nadále reprezentovat a zastupovat talentované osobnosti nejen z generace svých zakladatelů, a to jak z Čech, tak i ze zahraničí,“ uvedla ředitelka Trafo Galerie Blanka Čermáková.

Alternativní kulturní a rezidenční prostor Trafačka ve Vysočanech po letech působení v bývalé trafostanici ČKD ukončil loni svou činnost. Vlastník nemovitosti s ní měl jiné záměry. Prostor sloužil jako rezidence pro umělce, galerie i místo pro koncerty. Trafačce se přezdívalo Chrám svobody podle podtitulu dokumentárního filmu, který o prostoru a dění v něm a kolem něj natočili Saša Dlouhý a Roman Vávra.

Po Petrbokově výstavě inspirované tvorbou i osobními setkáními s umělci Jakem a Dinosem Chapmanovými připravuje Urban na říjen výstavu Michala Cimaly. Počátkem prosince v galerii pokřtí na deváté narozeniny Trafačky knihu rekapitulující celou její osmiletou historii, kterou představí i speciální výstava.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hlavu vzhůru! Zamávejte největší vzducholodi světa

vydáno 16. září 2021  21:11

Česko křižuje chlouba hraběte Zeppelina. Sledujte let on-line.  celý článek

Covidu navzdory! Během pandemie v Česku vzniklo třicet pět minipivovarů

vydáno 16. září 2021  14:12

Trend domácího popíjení se stále drží. Zákazníci se do hospod vrací pomalu. Festival na Pražském hradě má připomenout, že minipivovary žijí a mají co...  celý článek

Češi si podzimní dovolenou chtějí užít doma

vydáno 16. září 2021  11:55

Jižní Čechy nebo jih Moravy. Tyto regiony jsou největšími taháky letošního podzimu. Právě sem většina Čechů, kteří zůstanou doma, zamíří. Vyplývá to z...  celý článek

Stinné stránky motorismu lze zmírnit. Zapojit se můžete i vy, a navíc vás to bude bavit

vydáno 16. září 2021  5:51

Automobily se staly neodmyslitelnou součástí našeho života. Kdo by se dobrovolně vzdal výhod v podobě praktičnosti, pohodlí, svobody, takřka neomezených...  celý článek

Vaše fotky z Prahy