metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 0 °C

Úterý 7. února 2023. Svátek má Veronika

Větší foto
Výstava nabízí orchideje různých barev. | foto: Metro.cz

Výstavě v trojské botanické zahradě vládne Ekvádor

  10:20
Letošní expozice orchidejí ve Fata Morganě potrvá až do 22. března.

V trojské botanické zahradě se dnes ráno už počtrnácté v řadě otevřela výstava orchidejí. Originální aranžmá květin navrhla a vytvořila přední česká floristka Klára Franc Vavříková. Návštěvníkům přiblížila atmosféru a přírodní krásy jihoamerického Ekvádoru. Země ležící na rovníku je bohatá na rozmanité orchideje od miniaturních až po mohutné giganty.

„Výstava propojuje rostliny s životem domorodců Ekvádoru. Obdivovat můžete třeba dopravní značky, jejichž význam byste normálně asi nerozpoznali,“ říká ředitel Botanické zahrady hlavního města Prahy Bohumil Černý.

Vstupné

150

  • Tolik korun stojí vstup do skleníku Fata Morgana. Se vstupenkou můžete jít také do venkovních expozic. 
  • Zlevněné vstupné vyjde na 75 korun. Rodinná vstupenka stojí 415 korun.

Ve svých sklenících pěstuje zahrada asi 2500 druhů orchidejí. Ve skleníku Fata Morgana jich můžou lidé obdivovat stovky kusů. „Snažíme se, aby byla tato výstava každý rok úplně jiná. Měli jsme možnost loni studovat přírodu a orchideje přímo v Ekvádoru a líbilo se nám tam. Tak jsme se rozhodli kousek té země přenést sem k nám,“ uvádí kurátorka sbírky orchidejí trojské botanické zahrady Romana Rybková.

Jednou z kmoter letošní výstavy je herečka Klára Issová. „Všechno, co je spojené s přírodou a flórou, je pro mě povznášející. Čerpám z ní strašně moc energie. Vykouzlí mi to takovou vnitřní radost,“ smála se Issová.

Výstava je otevřená až do 22. března denně kromě pondělí od 9 do 19 hodin. Pod Fata Morganou čile pracují dělníci na novém vstupním areálu. Praha letos investuje do botanické zahrady 112 milionů korun. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Končí vám platnost řidičáku? Výměnu vyřešíte on-line. Žádost je zdarma, musíte mít „datovku“

vydáno 7. února 2023  5:22

Jste Pražan a k tomu řidič? Pak se raději pořádně podívejte do své dokladové peněženky. Více než 868 tisícům řidičů totiž letos skončí platnost jejich...  celý článek

RECENZE: Nový snímek Korzet ukazuje proslulou císařovnu Sissi ve zralém věku

vydáno 6. února 2023  10:22

Hlavní roli ztvárnila herečka Vicky Kriepsová.  celý článek

Koho skolí infarkt dřív? Ženy chrání hormony, muži dokáží rozpoznat příznaky

vydáno 6. února 2023  5:56

Statistiky dožití hovoří ve prospěch žen. Obě pohlaví se vzájemně špičkují, kdo koho utrápí dřív a proč je víc vdov než vdovců.  celý článek

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek