metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Sobota, 4. července 2020. Svátek má Prokop.
Výtah na Můstku (21. 10. 2015).
Dalších 29 fotografií v galerii
Výtah na Můstku (21. 10. 2015). | foto: David SedleckýMetro.cz

Výstupy z metra v ohrožení. Dopravní podnik řeší problémy na Můstku a Národní třídě

18. ledna 2016  13:06 Robert Oppelt
Zhruba za měsíc se na Můstku otevře nový bezbariérový výstup z metra. Stavba sice nabrala zpoždění, ale pro dopravní podnik je to pořád ještě dobrá zpráva. Na důležité přestupní stanici totiž má dopravce dlouhodobě hned několik problémů s výstupy.

„Snažíme se to řešit průběžně, někde se nám to daří a jinde spory končí soudem,“ připustil mluvčí dopravního podniku (DPP) Jiří Štábl.

Pravděpodobně už na konci srpna bude uzavřen výstup vedoucí do paláce Perla, který stojí na rohu ulic Perlové a­ 28. října. Podle informací deníku Metro připravuje majitel paláce přestavbu prostor, kde se nalézá výstup. Pokud budou schody zachovány, tak jen přes obchodní prostory.

Fotogalerie

V ohrožení je i další výstup, naproti Perle před palácem Adria. Praha 1 plánuje obnovu Národní třídy včetně zklidnění dopravy. Vznik kruhového objezdu na Jungmannově náměstí ale znamená přesunutí výstupu před Adrií o kus dál a dočasnou ztrátu dalšího výstupu.

„Uzavření výstupu v Perle by pro nás mohlo být problémem. Otázka je, zda by byla pro množství cestujících dostatečná kapacita pouze dvou výstupů z ­metra. Budeme intenzivně jednat s dopravním podnikem,“ uvedl místostarosta Prahy 1 Richard Bureš. Stejně tak řeší následky i dopravní podnik: „Jednáme s majitelem Perly o podmínkách případného uzavření tohoto východu,“ uvedl Jiří Štábl, mluvčí DPP.

Dlouhodobě řeší dopravní podnik i problémy s dalším výstupem v ­této lokalitě – se schodišti směřujícími do paláce Koruna. Má za ně zaplatit 24 milionů majiteli paláce. Soud prvního stupně rozhodl v polovině prosince ve prospěch majitele. Dopravní podnik se ale odvolal.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na našem území vařili pivo už Keltové, avšak chmelení piva se připisuje Slovanům

Když si objednáte Budvar, máte jistotu, že jde o originál z Českých Budějovic.
vydáno 4. července 2020  15:08

V Česku mají tradici velké i malé pivovary.  celý článek

„Manželka si zuby čistí, já si je umývám, ona rozsvěcí, já rozžínám“

Obrázkový slovník od UAX Magazín
vydáno 4. července 2020  7:17

Nářečí to u nás mají podle jazykovědců nahnuté, ale pořád se naštěstí najde dost lokálpatriotů, kteří bojují za jejich záchranu. Pořídit si lze učebnici...  celý článek

Komerční sdělení

Se zpětnou hypotékou od FINEMO.CZ si mohu dál užívat

Se zpětnou hypotékou od FINEMO.CZ si mohu dál užívat
vydáno 4. července 2020  7:00

Dokud jsem neodešel do důchodu, měl jsem pohodový život. Koupil jsem si všechno, co jsem potřeboval, a ještě jsem si udělal radost novým autem, po kterém...  celý článek

S nelegálním průjezdem na Českobrodské chtějí zatočit radní. Policie tu nestíhá

Zákaz průjezdu je tu denně porušován.
vydáno 3. července 2020  17:13

Přesně 415 nezákonných průjezdů nákladních automobilů. Tohle číslo za pouhých dvanáct hodin naměřil v Českobrodské ulici automatický sčítač, který sem...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám