metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 22 °C

Sobota, 25. května 2019. Svátek má Viola.
Výtah na Můstku (21. 10. 2015).
Dalších 29 fotografií v galerii
Výtah na Můstku (21. 10. 2015). | foto: David SedleckýMetro.cz

Výstupy z metra v ohrožení. Dopravní podnik řeší problémy na Můstku a Národní třídě

18. ledna 2016  13:06 Robert Oppelt
Zhruba za měsíc se na Můstku otevře nový bezbariérový výstup z metra. Stavba sice nabrala zpoždění, ale pro dopravní podnik je to pořád ještě dobrá zpráva. Na důležité přestupní stanici totiž má dopravce dlouhodobě hned několik problémů s výstupy.

„Snažíme se to řešit průběžně, někde se nám to daří a jinde spory končí soudem,“ připustil mluvčí dopravního podniku (DPP) Jiří Štábl.

Pravděpodobně už na konci srpna bude uzavřen výstup vedoucí do paláce Perla, který stojí na rohu ulic Perlové a­ 28. října. Podle informací deníku Metro připravuje majitel paláce přestavbu prostor, kde se nalézá výstup. Pokud budou schody zachovány, tak jen přes obchodní prostory.

Fotogalerie

V ohrožení je i další výstup, naproti Perle před palácem Adria. Praha 1 plánuje obnovu Národní třídy včetně zklidnění dopravy. Vznik kruhového objezdu na Jungmannově náměstí ale znamená přesunutí výstupu před Adrií o kus dál a dočasnou ztrátu dalšího výstupu.

„Uzavření výstupu v Perle by pro nás mohlo být problémem. Otázka je, zda by byla pro množství cestujících dostatečná kapacita pouze dvou výstupů z ­metra. Budeme intenzivně jednat s dopravním podnikem,“ uvedl místostarosta Prahy 1 Richard Bureš. Stejně tak řeší následky i dopravní podnik: „Jednáme s majitelem Perly o podmínkách případného uzavření tohoto východu,“ uvedl Jiří Štábl, mluvčí DPP.

Dlouhodobě řeší dopravní podnik i problémy s dalším výstupem v ­této lokalitě – se schodišti směřujícími do paláce Koruna. Má za ně zaplatit 24 milionů majiteli paláce. Soud prvního stupně rozhodl v polovině prosince ve prospěch majitele. Dopravní podnik se ale odvolal.

Komentáře

Hlavní zprávy

GALERIE: Nahlédněte do hradů a zámků, které vlastní soukromí majitelé

Karlova Koruna
vydáno 24. května 2019  14:48

Ve dnech 24. – 26. května proběhne na 21 památkách sdružených v Asociaci majitelů hradů a zámků řada kulturních a společenských akcí s cílem přiblížit...  celý článek

Astronaut Elton jde po krku Mercurymu. Uspěje také?

Film Bohemian Rhapsody oslavoval kapelu Queen.
vydáno 24. května 2019  13:02

Bohemian Rhapsody i cenami ověšená Lady Gaga dobyly před časem tuzemská kina. Může za to také mezigenerační šeptanda.  celý článek

Nevím, jestli lidi osloví čepice a SMS, říká politolog

Volební agitace láká spíš na negativní stránky EU.
vydáno 24. května 2019  5:47

„Nízká volební účast, nezájem o venkov a málo příběhů,“ tak komentuje pro deník Metro kampaň voleb do Evropského parlamentu politolog Jan Kubáček.  celý článek

Organický odpad jako poklad. Zbytků vás zbaví žížaly

Vermikompostér si můžete vyrobit doma.
vydáno 23. května 2019  17:43

Kompost s několika desítkami pilných žížal si jen málokdo představí jako designový doplněk domácnosti. O osvětu se se svou novou výzvou Žiju kompostyl...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám