metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 22 °C

Středa, 20. října 2021. Svátek má Vendelín.

Další 4 fotografie v galerii
Před hotelem je soukromá sáňkařská dráha. | foto: Metro.cz

Vyzkoušeli jsme dětský ráj na jihu Německa

  5:37
Zmrzlina zdarma po celý den a volné skipasy na sjezdovky, které jsou vzdáleny jen pár stovek metrů od hotelu. Zní to parádně, podle fotek je Kinderhotel Oberjoch v Algavských Alpách kousíček od hranic s Rakouskem místem pro ideální rodinnou dovolenou. A je to tak. Pokud budete akceptovat poněkud vyšší cenu za pokoj vykoupenou luxusem a individuálním přístupem personálu, lze tady strávit několik dní plných relaxu, sportu a gastronomických zážitků.

Oberjoch je nejvýše položenou horskou vesnicí v Německu, kde jsou vleky a lanovky. Po stráních je tam pár rozházených chalup, nedaleký pivovar Hirschbräu vaří pro zdejší penziony vlastní pivo Jöchler Bier, a když zapadá slunce nad štíty vápencových hor, přijdete si tam jako v kýčovitém obrázku z katalogu.

Lyžaři najdou v okolí přes 30 kilometrů sjezdovek spíše mírnějšího rázu, přičemž nejlepší nabídku má právě Oberjoch, který byl německým lyžařským svazem oceněn jako nejlepší lyžařská oblast pro rodiny.

A pak je tu jedna velká budova s nazdobenými vánočními smrky, venkovním bazénem, ze kterého se v zimě kouří, a saunami s panoramatickými okny: dětský hotel, který má pro své zimní hosty neodolatelnou nabídku. Bezplatné jízdenky na skibus i lanovky a vleky obsluhující lyžaře na protějším kopci. A co víc, díky kartě, kterou dostane každý člen rodiny hned při příjezdu, můžete využít i tři nedaleké sáňkařské dráhy.

V číslech

6

Pokud se nebudete zdržovat, do Oberjochu dojedete z Prahy autem za šest hodin. Do Mnichova jsou to čtyři hodiny, pak už jen dvě hodiny po okreskách.

128

Tolik metrů má tobogan, který můžete sjet na nafukovacím kole. Je to nejdelší hotelový tobogan v Německu.

1200

Hotel stojí v nadmořské výšce 1200 metrů. Venkovní bazén má stejně jako vnitřní 30 stupňů Celsia, ale i tak si raději na koupačku vezměte kulicha.

90

Na tolik stupňů je vyhřátá finská sauna, ze které je nádherný výhled na štíty hor.

Více na www.oberjochresort.de

Minulý podzim byl Kinderhotel přestavěn, aby rodinám poskytl více prostoru v nových apartmánech. Také byla přepracována velká panoramatická koupací a saunová část, která má nyní kromě 128 metrů dlouhého toboganu a několika bazénů i samostatnou dětskou a rodinnou saunu, stejně jako spa vyhrazené výhradně pro dospělé.

Pokud si budete myslet, že ještě po lyžování najdete špetku síly, můžete s dětmi vyzkoušet elektrické motokáry na vnitřní dráze nebo soft-play – obrovské hřiště plné prolézaček vyrobených z molitanů a „bazénků“ naplněných plastovými kuličkami.

Dospělí jistě ocení zdejší vinný bar, a pokud zatouží po klidu, žádný problém: pětadvacet animátorů umí zabavit děti od batolecího až do teenagerského věku ve třech dětských klubech třináct hodin denně.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Areál v Janově nebyl žádný zlatý důl,“ tvrdí exsprávcová

vydáno 19. října 2021  18:45

Na radnici Prahy 1 bublá problém. Deník Metro 3. září psal o kauze týkající se provozování rekreačního areálu Janov nad Nisou, který patří městské části...  celý článek

Kalafunu na dřevěnou nohu jsme nekupovali, reagoval Hrad na jeden z mnoha kuriózních dotazů

vydáno 19. října 2021  17:05

V roce 2020 dorazilo do Kanceláře prezidenta České republiky přes osmdesát žádostí, kdy se pisatelé dožadovali nejrůznějších informací. Přibližně dvacet...  celý článek

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Vaše fotky z Prahy