metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 27 °C

Pátek 19. srpna 2022. Svátek má Ludvík

Další 4 fotografie v galerii
Před hotelem je soukromá sáňkařská dráha. | foto: Metro.cz

Vyzkoušeli jsme dětský ráj na jihu Německa

  5:37
Zmrzlina zdarma po celý den a volné skipasy na sjezdovky, které jsou vzdáleny jen pár stovek metrů od hotelu. Zní to parádně, podle fotek je Kinderhotel Oberjoch v Algavských Alpách kousíček od hranic s Rakouskem místem pro ideální rodinnou dovolenou. A je to tak. Pokud budete akceptovat poněkud vyšší cenu za pokoj vykoupenou luxusem a individuálním přístupem personálu, lze tady strávit několik dní plných relaxu, sportu a gastronomických zážitků.

Oberjoch je nejvýše položenou horskou vesnicí v Německu, kde jsou vleky a lanovky. Po stráních je tam pár rozházených chalup, nedaleký pivovar Hirschbräu vaří pro zdejší penziony vlastní pivo Jöchler Bier, a když zapadá slunce nad štíty vápencových hor, přijdete si tam jako v kýčovitém obrázku z katalogu.

Lyžaři najdou v okolí přes 30 kilometrů sjezdovek spíše mírnějšího rázu, přičemž nejlepší nabídku má právě Oberjoch, který byl německým lyžařským svazem oceněn jako nejlepší lyžařská oblast pro rodiny.

A pak je tu jedna velká budova s nazdobenými vánočními smrky, venkovním bazénem, ze kterého se v zimě kouří, a saunami s panoramatickými okny: dětský hotel, který má pro své zimní hosty neodolatelnou nabídku. Bezplatné jízdenky na skibus i lanovky a vleky obsluhující lyžaře na protějším kopci. A co víc, díky kartě, kterou dostane každý člen rodiny hned při příjezdu, můžete využít i tři nedaleké sáňkařské dráhy.

V číslech

6

Pokud se nebudete zdržovat, do Oberjochu dojedete z Prahy autem za šest hodin. Do Mnichova jsou to čtyři hodiny, pak už jen dvě hodiny po okreskách.

128

Tolik metrů má tobogan, který můžete sjet na nafukovacím kole. Je to nejdelší hotelový tobogan v Německu.

1200

Hotel stojí v nadmořské výšce 1200 metrů. Venkovní bazén má stejně jako vnitřní 30 stupňů Celsia, ale i tak si raději na koupačku vezměte kulicha.

90

Na tolik stupňů je vyhřátá finská sauna, ze které je nádherný výhled na štíty hor.

Více na www.oberjochresort.de

Minulý podzim byl Kinderhotel přestavěn, aby rodinám poskytl více prostoru v nových apartmánech. Také byla přepracována velká panoramatická koupací a saunová část, která má nyní kromě 128 metrů dlouhého toboganu a několika bazénů i samostatnou dětskou a rodinnou saunu, stejně jako spa vyhrazené výhradně pro dospělé.

Pokud si budete myslet, že ještě po lyžování najdete špetku síly, můžete s dětmi vyzkoušet elektrické motokáry na vnitřní dráze nebo soft-play – obrovské hřiště plné prolézaček vyrobených z molitanů a „bazénků“ naplněných plastovými kuličkami.

Dospělí jistě ocení zdejší vinný bar, a pokud zatouží po klidu, žádný problém: pětadvacet animátorů umí zabavit děti od batolecího až do teenagerského věku ve třech dětských klubech třináct hodin denně.

Komentáře

Hlavní zprávy

Člověka, který by mluvil jako kniha, prakticky nepotkáte, říkají jazykovědci

vydáno 18. srpna 2022  16:39

Je současná psaná i hovorová mluva jednodušší, než jakou mluvili naši prarodiče? Někdo tvrdí, že ano, ale Michal Škrabal, ředitel Ústavu Českého národního...  celý článek

Budvar se spojil s hravými sládky. Vznikl pšeničný Kraťas

vydáno 18. srpna 2022  5:51

Tuhle příležitost si nenechte ujít. Národní pivovar Budvar úplně poprvé uvařil pšeničné pivo. Letní limitka Kraťas vznikla ve spolupráci s minipivovarem...  celý článek

Komerční sdělení

Festival netradičních sportů zve na atraktivní program

vydáno 18. srpna 2022

NEfestival neboli Festival netradičních sportů bude v sobotu 20. srpna velkým lákadlem v Heřmanově Městci na Chrudimsku.   celý článek

Sexting může dítěti zničit vztah, dovést ho k sebevraždě

vydáno 17. srpna 2022  19:29

Nemluv s cizími, neber od nich dárky, netoulej se, kde to neznáš. Rodičovské pokyny děti dodržují. Na internetu se ale chovají jinak.  celý článek