metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 16 °C

Neděle, 5. dubna 2020. Svátek má Miroslava.
Před hotelem je soukromá sáňkařská dráha.
Další 4 fotografie v galerii
Před hotelem je soukromá sáňkařská dráha. | foto: Metro.cz

Vyzkoušeli jsme dětský ráj na jihu Německa

30. prosince 2019  5:37 Petr Holeček Metro.cz
Zmrzlina zdarma po celý den a volné skipasy na sjezdovky, které jsou vzdáleny jen pár stovek metrů od hotelu. Zní to parádně, podle fotek je Kinderhotel Oberjoch v Algavských Alpách kousíček od hranic s Rakouskem místem pro ideální rodinnou dovolenou. A je to tak. Pokud budete akceptovat poněkud vyšší cenu za pokoj vykoupenou luxusem a individuálním přístupem personálu, lze tady strávit několik dní plných relaxu, sportu a gastronomických zážitků.

Oberjoch je nejvýše položenou horskou vesnicí v Německu, kde jsou vleky a lanovky. Po stráních je tam pár rozházených chalup, nedaleký pivovar Hirschbräu vaří pro zdejší penziony vlastní pivo Jöchler Bier, a když zapadá slunce nad štíty vápencových hor, přijdete si tam jako v kýčovitém obrázku z katalogu.

Lyžaři najdou v okolí přes 30 kilometrů sjezdovek spíše mírnějšího rázu, přičemž nejlepší nabídku má právě Oberjoch, který byl německým lyžařským svazem oceněn jako nejlepší lyžařská oblast pro rodiny.

A pak je tu jedna velká budova s nazdobenými vánočními smrky, venkovním bazénem, ze kterého se v zimě kouří, a saunami s panoramatickými okny: dětský hotel, který má pro své zimní hosty neodolatelnou nabídku. Bezplatné jízdenky na skibus i lanovky a vleky obsluhující lyžaře na protějším kopci. A co víc, díky kartě, kterou dostane každý člen rodiny hned při příjezdu, můžete využít i tři nedaleké sáňkařské dráhy.

V číslech

6

Pokud se nebudete zdržovat, do Oberjochu dojedete z Prahy autem za šest hodin. Do Mnichova jsou to čtyři hodiny, pak už jen dvě hodiny po okreskách.

128

Tolik metrů má tobogan, který můžete sjet na nafukovacím kole. Je to nejdelší hotelový tobogan v Německu.

1200

Hotel stojí v nadmořské výšce 1200 metrů. Venkovní bazén má stejně jako vnitřní 30 stupňů Celsia, ale i tak si raději na koupačku vezměte kulicha.

90

Na tolik stupňů je vyhřátá finská sauna, ze které je nádherný výhled na štíty hor.

Více na www.oberjochresort.de

Minulý podzim byl Kinderhotel přestavěn, aby rodinám poskytl více prostoru v nových apartmánech. Také byla přepracována velká panoramatická koupací a saunová část, která má nyní kromě 128 metrů dlouhého toboganu a několika bazénů i samostatnou dětskou a rodinnou saunu, stejně jako spa vyhrazené výhradně pro dospělé.

Pokud si budete myslet, že ještě po lyžování najdete špetku síly, můžete s dětmi vyzkoušet elektrické motokáry na vnitřní dráze nebo soft-play – obrovské hřiště plné prolézaček vyrobených z molitanů a „bazénků“ naplněných plastovými kuličkami.

Dospělí jistě ocení zdejší vinný bar, a pokud zatouží po klidu, žádný problém: pětadvacet animátorů umí zabavit děti od batolecího až do teenagerského věku ve třech dětských klubech třináct hodin denně.

Komentáře

Hlavní zprávy

Seminář poodhaluje budoucnost módy. Češi patří ve vývoji nových materiálů mezi špičku

Seminář Future Fashion, pohled do budoucnosti módního sektoru
vydáno 5. dubna 2020  12:58

Institut módní tvorby je nenápadně schován v domě na Vinohradech, ve třech místnostech si lidé, co mají rádi různé směry módy, mohou plnit své sny. Já se...  celý článek

Kapličky? Ne! Tohle jsou „domečky na počasí“

Výtvarník a urbanista Jan Trejbal a letecký meteorolog René Tydlitát.
vydáno 4. dubna 2020  12:03

Přes pět desítek meteorologických sloupů stojí v ulicích českých a moravských měst. Hitem byly hlavně na přelomu 19. a 20. století. Ty nejchytřejší...  celý článek

Naše štěstí je, že jsme firmu rozjížděli rovnou jako e-shop, říká prodejce kol

Do půlky března jsme měli frmol, říká Martin Říha.
vydáno 3. dubna 2020  16:30

Prodej kol je silně kontaktní disciplína. Zákazník si potřebuje svůj budoucí stroj osahat, mnoho věcí ladí až v prodejně. Jenže i prodejci a servisy kol...  celý článek

Během nouzového stavu se z revizorů stali rozlévači dezinfekce. Průvodčí jen mávají

Poloprázdná stanice metra Smíchovské nádraží
vydáno 3. dubna 2020  9:19

Více než osmdesátiprocentní propad počtu cestujících v pražské hromadné dopravě a doporučení hygieniků přiměly dopravní podnik i další dopravce „uklidit“...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám