metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 1 °C

Pondělí, 18. ledna 2021. Svátek má Vladislav.

V Řepích namalovali tříčtvrteční přechod, dokončení zebry bránilo auto

  12:16
Kdo se v posledních dnech vydal na procházku Šímovou ulicí v Praze 6, mohl si všimnout groteskního výjevu. Technická správa komunikací se tam totiž pokoušela namalovat zbrusu nový přechod pro chodce, ale bránilo jí v tom zaparkované auto. A vydrželo tam dlouho.

„V době vyznačení přechodu pro chodce v místě stál osobní automobil, který bohužel dodnes neodjel. Dodavatel TSK byl tento týden na místě, aby přechod již napotřetí dovyznačil. Bohužel zde auto stále stojí,“ vysvětlila v deníku Metro vznik kuriózního jevu mluvčí TSK Barbora Lišková.

Problém u malování nových přechodů je podle ní především v tom, že se jen málokdy řidič dozví předem, že je podobný úkon v plánu. Vyznačování se provádí za běžného provozu v ulicích a stávající parkování nebývá kvůli pohodlí řidičů nijak omezeno.

Parkování na přechodu

Až bude přechod řádně vyznačen, dostane se zmiňované auto a jeho řidič pro nezasvěcené pozorovatele do nové situace. Stání na přechodu pro chodce je totiž proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích, který mimo jiné říká, že: „Řidič nesmí zastavit a stát na přechodu pro chodce nebo na přejezdu pro cyklisty a ve vzdálenosti kratší než 5 m před nimi.“

Tento postup se ale TSK vymstil právě v Řepích, a tak sem ve středu museli umístit přenosný zákaz zastavení. „Má platnost sedm dní od umístění, aby bylo možno automobil nadzvednout a přechod poznačit,“ dodává Lišková.

Podobnou kuriozitu muselo TSK řešit třeba loni v Praze 5. Řidič zde totiž v Kroftově ulici zapomněl auto s francouzskou značkou a překážel s ním při výměně asfaltového povrchu.

TSK tehdy situaci vyřešila šalamounsky. Ulici nejprve rozbagrovala co nejtěsněji kolem auta, a když se řidič stále nepřihlásil, auto o­ metr posunula na chodník. Odtud pak po opravě putovalo zase zpět. „Dodavatel nás ujistil, že problém průběh rekonstrukce neovlivní,“ argumentovala tehdy Lišková.

Autor: Metro.cz

Hlavní zprávy

Jako z Pottera či Star Wars. Tohle si myslíte o tlačítku

Tlačítko na Františku
vydáno 18. ledna 2021  7:00

O své názory na bezkontaktní novinku se s námi čtenáři podělili na Facebooku.  celý článek

Restartujme srdce metropole, burcuje urbanista Jan Adámek

Václavské náměstí
vydáno 17. ledna 2021  18:50,  aktualizováno  19:05

Centrum Prahy bez turistů, zavřené obchody, hotely, restaurace – vše v důsledku pandemie. Poprvé v novodobé historii Česka přestalo srdce metropole na...  celý článek

S výstavbou moderního terminálu se začne nejdřív za čtyři roky. Nevyužité návrhy v koši neleží

Vítězný návrh na první podobu terminálu vysokorychlostní železnice v Česku.
vydáno 17. ledna 2021  5:56

Poblíž Nehvizd nacházejících se severovýchodně od hlavního města má za několik let začít vznikat jedna z nejmodernějších železničních staveb v Evropě....  celý článek

„Zabíjejte popírače klimatických změn.“ Název nové divadelní hry dráždí

Nápisy nad vchodem divadla oznamují nejbližší hru.
vydáno 16. ledna 2021  5:39

Švandovo divadlo uvede kontroverzní satiru Davida Finnigana on-line. Její název vyvolal velkou vlnu kontroverze i v Austrálii, kde měla hra premiéru.  celý článek

Vaše fotky z Prahy