metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 18 °C

Středa, 29. září 2021. Svátek má Michal.
Mountains Hunter | foto: Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vzhůru na lov! Jaké lovecké oblečení a vybavení by vám nemělo chybět?

Komerční sdělení Lovíte různá zvířata a pohybujete se fakticky neustále v lese? Pak zcela jistě víte, že byste se měli řádně obléct a vzít s sebou vhodnou výbavu. Vždyť v horských oblastech nebo i v kopcích se počasí mění vcelku pravidelně a vy potřebujete, abyste se cítili maximálně komfortně a dokázali zacílit.

V každém případě dnes není problém sehnat spousty různého kvalitního oblečení a vybavení určeného právě pro lovce. My se na některé kousky podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích. Stejně tak se krátce zaměříme i na vybavení.

Kvalitní lovecké kalhoty jako základ

Mezi nejdůležitější lovecké oblečení se řadí bezesporu kalhoty. Vsadit byste u nich měli na maximální pevnost. Určitě se vyplatí pořídit si takové, které jsou poněkud volnější. Upnuté variace kalhot nejsou z hlediska nošení nijak pohodlné, což nechcete. Barevně by měly korespondovat s okolím. Nejčastěji se volí maskáčové modely, případně barvy typu šedé, černé či zelené. Kalhoty musí být ideálně nepromokavé a také odolné vůči větru. Jinak nezapomeňte ani na jejich funkční prvky. Dostatečné množství kapes by se mělo stát jakousi samozřejmostí. Vždyť budete potřebovat schovat třeba takový zavírací nůž, náhradní náboje, odnímatelné puškohledy nebo jakékoli jiné věci, bez nichž se lov či pobyt v přírodě neobejde. Kalhoty jsou pochopitelně ideální dlouhé. Ochráníte se tak i před klíšťaty a jiným hmyzem, jenž by vám mohl činit problémy.

Elegantní lovecké košile

Také ty se mohou náramně hodit. V tmavozeleném provedení vypadají moc hezky. Bývají pevné a z velmi kvalitního materiálu. jen tak jednoduše nepovolí a na lovu vám budou skvělými společníky. Tedy v případě, že nezvolíte tričko. Někdo má raději právě trička, jež jsou do jisté míry poddajnější a možná i o něco lépe sají pot.

DmyTo

DmyTo | foto: Shutterstock.com

Kvalitní mikiny

Střední vrstvu potřebujete v průběhu celé lovecké sezony. Vždyť i v létě je ve večerních nebo ranních hodinách poměrně zima a vy si nemůžete dovolit prochladnout. Ideální je vybírat mikiny, které se vyznačují maximální prodyšností. Pot musí být odveden mimo povrch samotného těla. Zároveň ale materiál nemůže jen tak jednoduše pouštět teplo mimo tělo. Vy se totiž musíte cítit maximálně komfortně. Ideální jsou také mikiny mající límec okolo krku. Oblečení vrchní vrstvy tak bude mnohem jednodušší. A kapsy? Minimálně ty boční by neměly chybět. Jinak se u mikin volí také tiché zipy. A materiál? Nejčastěji je využíván polyester. Na dotek je velmi příjemný a dokáže poskytnout ten správný komfort. Kromě mikiny nezapomeňte také na pláštěnku, která vás zachrání v případě, že vás zaskočí déšť.

Nesmí chybět ani pokrývka hlavy

Mezi důležité vybavení pro lovce patří také lovecké čepice. Aktuálně v létě si vystačíte pouze s klasickou kšiltovkou. Ta je ideální ochranou proti silnému sluníčku, jež vás může především v místech mimo les hodně potrápit. Kšiltovky bývají vyvedené opět v klasickém tmavě zeleném nebo hnědém odstínu. Do lesa tak dokonale zapadnou podobně jako ostatní oblečení. Na podzimní a zimní měsíce už se vyplatí zvolit klasické čepice, jež vás ochrání před nepříjemným chladem.

Freeograph

Freeograph | foto: Shutterstock.com

Na výbavě záleží

Určitě je třeba zajistit si také správnou zbraň a doplňky k ní. Vždyť obyčejnou vzduchovkou jen tak něco neskolíte. Ideální je volit silnou zbraň, která je vybavena dalšími součástmi. Tou tradiční bývá většinou kolimátor. Zacílení na jakoukoli zvěř se tak stává mnohem efektivnějším. Jinak je dobré mít s sebou také správný dalekohled. Výbornou volbu představují i moderní fotopasti, jež se dají rozprostřít tam, kde víte, že by se dané zvíře mohlo pohybovat.

Hlavní zprávy

Požitek ze skateboardingu je nádherná věc, říká trenér Martin Hořák

vydáno 28. září 2021  17:54

Jednatřicetiletý trenér skateboardingu Martin Hořák má na ruce vytetovaný nápis Skate is My Life. Tomuto sportu se věnuje už dvaadvacet let i jako aktivní...  celý článek

Opravdu nám scházejí všechny stavby, které jsme bourali? A ještě zbouráme?

PRAHA? AHA!
vydáno 28. září 2021  16:05

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Český unikát. Podívejte se přímo do kladenských věžáků

vydáno 27. září 2021  5:06

Přijeďte na vlastní kůži zažít, že Kladno není jen kolébkou hokejových nadějí, ale nabízí mnohem víc.  celý článek

Autobusoví šotoušové měli svátek. V Letňanech se konala přehlídka

vydáno 27. září 2021  4:47

Čtvrtý ročník Autobusového dne PID potěšil v sobotu v Praze všechny milovníky veřejné dopravy. Na autobusovém terminálu u stanice metra Letňany se konala...  celý článek

Vaše fotky z Prahy