metro.cz

Počasí v Praze

-5 °C / 1 °C

Pondělí, 21. ledna 2019. Svátek má Běla.
Vzkazy na deníku Metro pro lepší náladu.
Větší foto
Vzkazy na deníku Metro pro lepší náladu. | foto: ArchivMetro.cz

Vzkazy: „Dnes vám to sluší“

28. května 2018  7:56 Filip Jaroševský Metro.cz
Pokud jste si před dvěma týdny vzali ráno svůj deník Metro od kamelotů na Můstku, možná jste uvnitř nalezli vlepený růžový vzkaz. Nešlo však o žádnou reklamní kampaň. Papírky s nápisy jako „Dnes vypadáte překrásně“ nebo „Úsměv na tváři den vám rozzáří“ sem umístila mladá dívka, vystupující pod jménem Andrea.

Její motivace byla prostá – prý zlepšit lidem po ránu náladu. „Vím, že se přečtený výtisk deníku Metro nemá vyhazovat, ale může se dát kamelotovi. Řekla jsem si, že předáním svého Metra jemu mám zajištěné, že si někdo výtisk vezme. Nebude se tedy vozit jen tak v metru či tramvaji, kde si ho ani nikdo nemusí všimnout či ho zahodí třeba na zem,“ popisuje vznik nápadu Andrea, podle které je dnešní svět spíše místem negativním.

„Ačkoliv milé chování lze spatřit, je to v uspěchané Praze spíše sporadické. A tak jsem si řekla, že během jednoho týdne budu do deníků lepit drobné vzkazy, které by mohly snad i někomu udělat radost,“ podotkla.

Mladá dívka chce vystupovat jako jakýsi anonymní fantom dobré pohody i v budoucnu. Ráda by brzy podobnou akci zopakovala. Zatím si totiž příliš neužila zpětnou vazbu od lidí. Musela totiž po předání výtisků s překvapením vždy chvátat do práce.

„Papírky jsem ale naštěstí vždy opatřila hashtagem RecyklujiMetro, takže vím, že na Instagramu moje obrázky nějaké reakce měly. Pod jménem Nina Neová jsem je také fotila na Facebook. Možná příště zvolím stejnou formu krátkých vzkazů nebo třeba pár veršů – samozřejmě také pozitivních,“ plánuje Andrea.

Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Dalo se úniku plynu z rolby předejít?

Hasiči a záchranáři zasahovali na zimním stadionu v pražských Holešovicích, kde...
vydáno 21. ledna 2019  5:56

Únik oxidu uhelnatého z rolby holešovického stadionu se stále vyšetřuje. Led tu už žehlí náhradnice na elektřinu.  celý článek

Dřív měli singles na 2+kk, teď uškudlí sotva na garsonku

Bydlení (ilustrační foto)
vydáno 20. ledna 2019  12:20

Většina Čechů chce bydlet ve vlastním. Problémem je, že jenom někdo na to má.  celý článek

Lítačku můžete také vyhrát

Finální podoba nové čipové karty pro městskou hromadnou dopravu (23.2.2016)
vydáno 20. ledna 2019  5:54

Chcete mít roční kupon na MHD úplně zadarmo? Až do konce ledna jej můžete zkusit vyhrát. Organizátor dopravy Ropid totiž ve spolupráci se společností Visa...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám