metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Středa 10. srpna 2022. Svátek má Vavřinec

Větší foto
Stále je patrné, kde podchod v Novodvorské byl. | foto: Marek L. Guspan

Web nejprve sliboval rekonstrukci. Město ale rozhodlo o zrušení tunelu

  8:00
Portál Opravujeme.to informuje o dopravních omezeních na klíčových komunikacích v Praze. U každé akce jsou uvedeny také informace o konkrétní podobě prací. V případě podchodu u zastávky Nové dvory v ulici Novodvorská v Praze 12 ale byly informace poněkud matoucí. Původně totiž na informačním portálu visela informace, že probíhá pouze údržba podchodu. To ostatně tvrdila také cedule u staveniště.

V době, kdy začali dělníci podchod plnit betonem, začalo být zřejmé, že o rekonstrukci v žádném případě nejde. V tu chvíli se o situaci začal zajímat také čtenář deníku Metro Marek L. Guspan. „Myslel jsem si, že dělníci podchod opraví a bude se nadále používat. Pokud se ruší, bylo by dobré lidi informovat, a to i o tom, co s místem bude dál. Má tudy totiž vést metro, a je tedy více než jisté, že se na místě bude v budoucnu opět stavět,“ diví se Guspan, který deníku Metro poslal také fotografii z místa. Získává za ni odměnu ve výši 300 korun.

Podle místostarostky městské části Praha 12 Evy Tylové o zrušení podchodu věděli na radnici už od začátku. Podchod totiž údajně občané nijak zvlášť nevyužívali, i kvůli jeho špatnému stavu. „Rekonstrukce, která by se vyšplhala do řádu milionů korun, by tedy byla zbytečná a nehospodárná,“ říká Tylová.

Podle Technické správy komunikací (TSK) se však opravdu původně s rekonstrukcí počítalo. Mluvčí TSK Barbora Lišková tvrdí, že došlo k zastavení opravných prací na základě žádosti magistrátu. „Vzhledem k technickému stavu podchodu měla být příprava ke zrušení započata ihned. V těchto místech vznikla již v minulosti bezpečná úrovňová pěší vazba a podchod tak ztratil své opodstatnění,“ uvedla pro deník Metro Lišková. Dodala, že informace na Opravujeme.to je již ve správném znění.

Původně totiž na informačnímu portálu stálo, že úpravy podchodu mají spočívat v přestavbě poškozených schodišť, nahrazení rozpadlé omítky novým keramickým obkladem a obnovení nezpevněných povrchů. Informace na portálu visela ještě před pár dny. Tudíž v době, kdy byl pochod již evidentně zabetonovaný.

Komentáře

Hlavní zprávy

Slavný stadion Nikolajka končí. Hokejisté musejí jinam

vydáno 10. srpna 2022  5:52

Pro nové kluziště radnice Prahy 5 sehnala investora. O pozemku však s magistrátem stále jedná.  celý článek

Lokální farmy budou za pár let velký trend, říká ředitel firmy GreenTech

vydáno 9. srpna 2022  20:24

Pěstují zeleninu uvnitř. Dmitrij Lipovskij, ředitel a zakladatel firmy GreeenTech, přibližuje, co jejich firma nabízí v rámci indoor farem a pěstíren a...  celý článek

Žaloba na okruh? Zoufalost, říká Ondřej Martan, starosta Běchovic

vydáno 9. srpna 2022  16:50

Dvacátá městská část má v plánu podat k soudu žalobu na vydané územní rozhodnutí k úseku Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1. Tento krok...  celý článek

Z centra pro narkomany z Košíř je horký brambor. Odborníci volají po odkladu výpovědi

vydáno 9. srpna 2022  9:40

Na území Prahy žije až deset tisíc narkomanů. Tohle číslo vyplývající z analýzy Kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy je relativně...  celý článek