metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 4 °C

Středa 7. prosince 2022. Svátek má Ambrož, Benjamin
Takhle znají vilu kolemjdoucí. | foto: Metro

Werichovci si zazpívali na Kampě. Volají po opravě slavné vily

  16:03
Tradičním Zpíváním na Kampě v zahradě takzvané Werichovy vily připomněli dnes členové Werichovců - sdružení pana Jana pro srandu a kulturně společenský život mladých věkem či duchem výročí uvedení první hry Voskovce a Wericha Vest Pocket Revue. Oslavili tak Mezinárodní den srandy a připomněli, že dům zdevastovaný nejen povodněmi z roku 2002 je od té doby prázdný a chátrá dál.

Očekávají, že rekonstrukce už konečně začne. Podle mluvčí Prahy 1 Veroniky Blažkové je zahájení prací „otázkou pár dnů“. „Stavba bude předána co nejdříve,“ řekla.

Opravy potrvají deset měsíců

Zhruba čtyři desítky Werichovců a jejich sympatizanti, z nichž mnohé zdobily roztodivné pokrývky hlavy i oblečení s puntíky, k tomu popřáli „rychlé zmrtvýchvstání“. K tomu zněly písničky Voskovce, Wericha a Ježka, které si poslechla i Meda Mládková.

Právě její nadaci Praha 1 vilu po opravě, která má přijít na 30 milionů korun, pronajme za 600 tisíc korun ročně. V budově vznikne Kulturně společenské centrum Voskovce a Wericha. Projekt počítá vedle stálé expozice Osvobozeného divadla i s připomenutím básníka Vladimíra Holana, který ve vile rovněž bydlel. Vzniknout tu má knihovna, badatelna a výstavní sál. Opravy mají trvat deset měsíců, úprav se pak dočká okolní park. Vila pochází z počátku 17. století, Werich v ní žil od roku 1945 až do své smrti v roce 1980.

Komentáře

Hlavní zprávy

Lucie Bílá i Lipo. Letošních vánočních písniček je jako ozdob na stromečku

vydáno 7. prosince 2022  5:11

Jako kdyby se čertovi roztrhl pytel a z něj vyskákaly vánoční písně. Tak to vypadá o adventu roku 2022.  celý článek

Dáváte si novoroční předsevzetí? Zkuste se v nich zaměřit na svou kariéru

vydáno 6. prosince 2022  14:09

S čím a jak začít? Přinášíme vám článek a v něm sedm tipů, jak na to můžete jít.  celý článek

Strkejte si ruce do kyblíků s ledem, brzy vám bude hej, radí biohacker Libor Mattuš

vydáno 6. prosince 2022  13:59

S biohackerem Liborem Mattušem se potkáváme na konferenci o štěstí v práci, kde zvědavým přihlížejícím popisuje příznivé účinky chladu na tělo. Okamžitý...  celý článek

Období až opulentních hostin se blíží, dají se zvládnout bez těžkostí

vydáno 6. prosince 2022  6:00

Chcete se po svátcích vejít do svého oblečení? Na přibírání má vliv nedostatek spánku, kila naskáčou i po alkoholu.  celý článek