metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 7 °C

Čtvrtek, 17. ledna 2019. Svátek má Drahoslav.
Zdeněk Kortiš
Větší foto
Zdeněk Kortiš | foto: ArchivMetro.cz

Whisky poteče proudem, festival se koná už zítra

6. dubna 2018  14:36 Petr Holeček Metro.cz
Holešovická Továrna bude hostit Whiskyfest. Vedle degustací čekejte také semináře.

Známé i neznámé whisky z celého světa k ochutnání, vzdělávací semináře s předními odborníky o historii, výrobě, míchání whisky a aktuálních trendech tohoto nápoje. Whiskyfest slibuje festival plný kvalitní whisky, má ale i odborný rozměr.

„Chceme ukázat, že whisky už dávno není jen devízou postarších pánů s doutníkem usazených v kožených křeslech gentleman klubu,“ vysvětluje Martin Kraut, vydavatel časopisu Barlife, který festival pořádá.

Whiskyfest nebude jen o samotné whisky, ale také o koktejlech. O skvělé drinky v netradičních kombinacích se postarají barmani z brněnského baru Super Panda Circus, kteří zapojí i vlastní nejnovější produkt, limonádu s poetickým názvem Zázračná. Degustaci doplní sushi – jeho kombinace s whisky je stále oblíbenější, a také kuchyně Paula Daye z podniků The Real Meat Society, Sansho a Maso a kobliha.

Zdeněk Kortiš představí trendy ve výrobě irské whiskey, Tomáš Toka z The Bourbon Baru se zaměří na whiskey americkou. Chybět nebude ani seminář o české whisky, který poodhalí tajemství výroby whisky v tuzemských podmínkách.

Vítězslav Cirok z baru L’Fleur představí koktejly z whisky, které si zvládnete namíchat i doma, a Václav Rout poradí, jak vydělat na investicích do alkoholu.

Během večera vystoupí irský zpěvák Travis O’Neill společně s Vojtou Kalinou (oba Pipes & Pints) a Ondřej BlackPes (Travis O’Neill And His Cardinal Sins). Postarají se tak o správnou atmosféru přátelských irských pubů, kde whisky i whiskey tečou proudem a o zábavu není nouze. Program seminářů i seznam značek najdete na stránkách www.whiskyfest.cz. Vstupenky lze zakoupit na webu a v síti GoOut.

Komentáře

Hlavní zprávy

Mladí filozofují, staří rovnou třídí

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  13:25

Sáčky, plastové krabičky, papír. Na třídění odpadu jsme kabrňáci.  celý článek

Výluky potrápí Střešovice i centrum

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  9:59

Krátkodobých výluk se koná v hlavním městě více než stovka ročně. Většinou za ně mohou nejrůznější opravy, jejichž cena se podle mluvčí dopravního podniku...  celý článek

Spider-Man kráčí po Karlově mostě

Michelle Jonesová a Tom Holland (Spider-Man)
vydáno 17. ledna 2019  5:55

Upoutávky na nový film o pavoučím muži ukazují záběry pražských lokací.  celý článek

Opilce na našich sjezdovkách policie kontrolovat nemůže

Ilustrační snímek
vydáno 16. ledna 2019  14:45

Příležitostí dát si pivo nebo panáka je na sjezdovkách a v jejich blízkosti víc než dost.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám