metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 9 °C

Středa, 20. února 2019. Svátek má Oldřich.
Nová zastávka Praha - Podbaba (vizualizace )
Nová zastávka Praha - Podbaba (vizualizace ) | foto: ČTK

Z Bubenče do Holešovic pojedou vlaky po nové trati za miliardu

28. února 2013  15:46 Adam Váchal Metro.cz, ČTK
Železniční trať z Prahy Bubenče do Holešovic bude do dvou let jako nová. Dnes byla zahájena její modernizace. Současně zde vznikne nová zastávka.

Celkem 1,3 miliardy korun bude stát oprava železniční trati z Bubenče do Holešovic. Vlaky na zmíněném úseku zrychlí, hluk budou tlumit zhruba jeden a půl kilometrů dlouhé protihlukové stěny a na železnici v neposlední řadě vznikne zcela nová stanice Praha - Podbaba.

Podle současných odhadů bude modernizace trati dokončena v roce 2015. "Tato trať je důležitá nejen pro tranzitní a dálkovou dopravu, ale zejména pro příměstskou dopravu. Měla by například odlehčit kritické situaci s automobilovou dopravou na Vítězném náměstí," říká náměstek pro modernizaci Správy železniční dopravní cesty Petr Šlegr.

Vlaky na trati zrychlí

  • Opravovaný úsek je dlouhý 4,5 kilometru, nyní jsou na něm dvě železniční stanice Bubeneč a Holešovice včetně odbočky Stromovka, kde se napojuje dvoukolejná trať směr Praha Masarykovo nádraží. 
  • Nádraží Bubeneč přestane sloužit pro osobní dopravu, nahradí ho zastávka Podbaba, která bude mít výhodnou polohu s přestupem na tramvaj.
  • Stavba, jejímž zhotovitelem je Sdružení Bubeneč - Holešovice, které tvoří společnosti Metrostav a Subterra, počítá také s opravou podchodů pro pěší a osmi mostů, opraveno bude několik desítek výhybek a 23 kilometrů trakčního vedení. Vlaky zde budou moci jezdit místo současných 60 kilometrů v hodině až devadesátikilometrovou rychlostí.
  • Během stavby bude omezen provoz vždy pouze na jedné koleji.
  • V Praze se připravují i jiné železniční stavby, například výstavba železniční zastávky Kačerov nebo modernizace trati Smíchov - Radotín.

Komentáře

Hlavní zprávy

Facebook chce zpátky mladé lidi

Nikol Stolle
vydáno 20. února 2019  5:48

Třicetiletá Nikol Stolle vede od minulého roku největší českou social media agenturu Socialsharks, specializující se na budování komunit, komunikaci a...  celý článek

Lidé si uvědomují, že mohou svůj čas věnovat i seniorům, říká koordinátorka dobrovolníků

Domov pro seniory Chodov
vydáno 19. února 2019  13:15

V Domově pro seniory na Chodově se Klára Vohrnová stará o koordinaci dobrovolníků. Podle ní přibývá lidí, kteří chtějí volný čas věnovat seniorům a...  celý článek

Lékárník pomůže zájemci vytvořit individuální plán odvykání kouření

Ilustrační snímek
vydáno 19. února 2019  11:08

Cigaretu denně si zapálí téměř každý čtvrtý Čech. V tuzemsku tak žije asi dva a čtvrt milionu pravidelných kuřáků, vyplývá z údajů Global State Of Tobacco...  celý článek

Nuselský hotel Holiday Inn brání svou čest proti inspektorům. Měli zachovat mlčení?

Ilustrační snímek
vydáno 19. února 2019  8:58

Český hovězí steak servírovali jako dražší australský. S tímhle tvrzením týkajícím se hotelu Holiday Inn sídlícího u Kongresového centra kousek od...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám