metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 1 °C

Pátek, 18. ledna 2019. Svátek má Vladislav.
Zbrusu nový most vede od stanice Nové Butovice
Větší foto
Zbrusu nový most vede od stanice Nové Butovice | foto: TSK

Z butovického metra k radnici po mostě. Poslouží i trhovcům

13. prosince 2018  10:16 Filip Jaroševský Metro.cz
Betonový kolos nahradil zbouraného předchůdce. Doplňkové práce skončí v březnu. 

Stanici metra Nové Butovice, radnici třinácté městské části a místní polikliniku spojuje nová pěší lávka. Téměř sto osmnáct metrů dlouhý most, který se pro místní otevřel včera. Ten zde navazuje na železobetonovou konstrukci metra, pod níž se nachází parkoviště.

„V příštím roce budou ještě pokračovat práce pod mostem. Opravíme také navazující chodníky, osvětlení a odvodnění,“ říká generální ředitel technické správy komunikací Petr Smolka a dodává, že definitivně hotovo bude koncem března. Most vznikl na místě původní konstrukce, kterou bylo kvůli špatnému stavu nutné zbourat. Původní přemostění uzavřela správa komunikací na začátku dubna letošního roku. Následně došlo k jeho demolici včetně odstranění všech mostních pilířů.

„Vyzkoušeli jsme si, že most v havarijním stavu lze relativně rychle opravit. Teď nás v Praze čekají desítky dalších,“ dodává náměstek primátora a radní pro dopravu Adam Scheinherr.

Na širokém mostě by se mohly v budoucnu odehrávat akce či konat farmářské trhy. Alespoň to tvrdí starosta Prahy 13 David Vodrážka, podle kterého zůstane naopak nezměněn počet parkovacích stání pod lávkou. Měl by být stejný, jako byl před demolicí. „Novou stavbu projektovala společnost Novák a partner, zhotovitelem je stavební firma Porr,“ uvádí tiskový odbor správy komunikací. Nejen metropole, ale i Praha 13 má se stavem svých lávek dlouhodobě problémy. Podle místních by si zde opravu zasloužila ještě například modročervená lávka pro pěší přes Petržílkovu ulici. Správa komunikací ji před časem z nejhoršího zajistila tak, aby mohla dále fungovat. Při silnějším větru tu však podle místních zlověstně povrzává plechová konstrukce. Toto zjištění před zásahem pracovníků správy potvrzovalo i vedení třinácté městské části, a to přímo na svém webu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zranění z Troji mohli dostat peníze dříve

Lávka v Troji padla v prosinci 2017. Oběti jsou dodnes bez koruny.
vydáno 18. ledna 2019  12:20

Oběti pádu trojské lávky dostanou zatím jen zálohu. Pojišťovna ji navíc možná vyplatí později, než slibují radní.  celý článek

Nový hlas v devíti stanicích metra

Stanice metra Budějovická
vydáno 18. ledna 2019  5:55

Hlášení pro nevidomé mají premiéru na Muzeu, Jinonicích i Karlově náměstí.  celý článek

Mladí filozofují, staří rovnou třídí

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  13:25

Sáčky, plastové krabičky, papír. Na třídění odpadu jsme kabrňáci.  celý článek

Výluky potrápí Střešovice i centrum

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  9:59

Krátkodobých výluk se koná v hlavním městě více než stovka ročně. Většinou za ně mohou nejrůznější opravy, jejichž cena se podle mluvčí dopravního podniku...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám