metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 0 °C

Pondělí 6. února 2023. Svátek má Vanda

Dalších 5 fotografií v galerii
Takto má vypadat Boutique Wine Hotel. | foto: BUKOLSKY ARCHITEKTI

Z Mikulova bude mekka hotelů

  17:59
Když se řekne Volařík, vybaví se lidem víno. Jenže Volaříkovi nejsou jen vinaři. Druhou generaci známé rodiny z Mikulova zastupuje Mike Volařík. A to je především developer, investor, hoteliér a restauratér. V Mikulově provozuje úspěšný hotel a má plno smělých plánů do budoucna. Když s ním hovoříte, nabije vás energií. Má totiž pořád dobrou náladu a o plánech hovoří s klidem a jistotou, že je jednou uskuteční. A že jsou to nemalé cíle. „Chceme z hotelů v Mikulově udělat designovou špičku srovnatelnou se světem,“ říká deníku Metro Mike Volařík, předseda správní rady společnosti Volarik Capital a syn slavného vinaře.

Během koronavirové krize jste v hotelu Volarik zavedl úsporná opatření, ale provoz se nezastavil. Naopak jste krizi využil.
Situaci jsme využili k přípravě hotelu na plnou sezonu. Dokončili jsme na jaře kompletní rekonstrukci hotelu tak, abychom mohli našim klientům nabídnout nejen naše standardní, ale i rozšířené služby o nově vybudované sky wellness a také a la carte restauraci spojenou s novým lobby barem. Paradoxně tím, že se byznys zastavil, jsme získali.

Mike Volařík

Pocítili jste krizi finančně?
Samozřejmě se nás to dotýkalo už od začátku. Přišli jsme o tržby, protože byly nasmlouvané nějaké konferenční akce, individuální klienti, museli jsme vracet spoustu rezervací, protože ne všichni je chtěli přesunout. Kdyby nás zavřeli na konci června, tak jsme úplně v háji. To by celé léto bylo velmi špatné.

Hotel má nyní nový bazén na střeše, z pokojů je zase výhled na přírodní jezírko, kde se hosté mohou zchladit poté, co vyskočí z kelosauny. Jak jste na to přišli?
Můj zdroj nápadů pochází z cest po světě. A jednoduše řečeno, snažím se to nejkrásnější přinést sem. To znamená, to, co vidím třeba v Rakousku, v Itálii, fakt něco výjimečného na výjimečných místech. Tam wellness staví v horách a mají krásné výhledy. Ale tady u nás nejsme na horách, ale máme zámek, je tady kopeček, tak mě napadlo, proč neudělat wellness na střeše. A kelosaunu jsme viděl v jednom hotelu v Čeladné. Saun je v republice hodně, a abychom se odlišili a udělali něco jedinečného, přitáhli jsme dodavatele kelosaun.

kelosauna

Proč je to kelosauna?
Kelo je druh borovice. Jedná se o několik stovek let staré kmeny mrtvých borovic, které mají výjimečné vlastnosti pro stavbu sauny. Jak fouká tundrou vítr, kmeny jsou oschlé a pryskyřice je uzavřená uvnitř. A dřevo pak nádherně provoní saunu, takže dýcháte uzavřenou starou pryskyřici. Když jsme kelosaunu vybudovali, bylo první dva až tři měsíce vidět, jak pryskyřice tekla ven. Proto ta sauna nesmí být vyhřátá na vysoké stupně, protože rychleji vysychá. Nemusí se do ní dávat aromatická vůně.

V současné době připravujete další butikový hotel.
Máme Apartmány Volarik, ty už jsou hotové, pak hotel Volarik a v plánu jsou ještě další dva hotely, které chceme postavit tady v Mikulově. Boutique Wine Hotel se zařadí do systému design hotelů po celém světě, připravujeme se na stavbu, máme vizualizace. Dalším projektem je ekologický apartmánový resort, který bude zaměřený jak na rodiny s dětmi, tak na zážitkové kongresy.

Kelosauna

Jak bude hotel veliký?
Bude to menší projekt, jen 34 pokojů, ale zase budou větší. Většina bude do 30 metrů čtverečních, dva pokoje budou mít 60 metrů. A bude spíš zaměřený pouze na dospělé hosty, ale ještě nevím, zda to tak opravdu omezíme. V zahraničí to bývá standard, ale Češi na to někdy špatně reagují. Bránit někomu, aby přivezl jednoroční dítě, které tam přespí, je asi škoda.

Těmto hotelům se říká adults only.
Ano, tento hotel Volarik je family friendly, jestli to tak můžeme nazvat. Není to family hotel, je to family friendly. A nový bude adults only, to znamená spíš komornější, menší, otevřená kuchyň, v podstatě taková vila. Bude tam obývák a zahrada. Meditační místnost, další na jógu. Tam si můžete přijít odpočinout, můžete tam klidně pracovat. Krásný výhled na vinohrady, na Svatý Kopeček – s tím, že nahoru ke kapličce se dostanete za chvilku, je to nějakých 500 metrů.

Hotel Volarik

Hotel má stát na místě starých sklepů, kde jste měli vinařství. Využijete je?
Ano, wellness bude ve vinařském sklepě. Takže vy půjdete do sklepa s víny a na konci máte finskou saunu. A uprostřed toho sklepa budou dvě železné kádě, v jedné bylinková, v druhé parní sauna. Takže to je takový vtip, vypadá to jako vinařská nádoba, a přitom je to atrakce.

A ten další projekt?
Třetí projekt bude největší, bude zaměřený na rodiny s dětmi. V hotelu budou dvě patra wellness, v prvním patře family wellness, ve druhém patře pro dospělé. Počítáme rovněž s panoramatickými výhledy na celý Mikulov. Bude to hodně prosklený objekt a počítá se i se zážitkovými kongresy. S naším prvním city hotelem a plánovaným butikovým pro dospělé by se to mělo perfektně doplňovat.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Konspirace se rojí i kolem voleb. Všichni hledají zásahy tajných služeb nebo mocností

vydáno 3. února 2023  14:36

„Náhoda? Nemyslím si!“ O výhru Pavla se údajně postaral šikovně nastavený software. Vznikla prý „osa zla“.  celý článek

Šílená noc je vánoční verze Vyproštění, krvavější Sám doma i pupkatější Smrtonosná past

Strážce streamu
vydáno 3. února 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Akční komedie Šílená noc (anglicky Violent Night) byla jedním z nejpříjemnějších překvapení konce loňského roku. Herec David Harbour byl jako Santa Claus...  celý článek