metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 26 °C

Pondělí 4. července 2022. Svátek má Prokop

Dalších 18 fotografií v galerii
Vrak slouží jako květináč v Karlíně. | foto: Jakub Neužil

Z Prahy se stává autovrakoviště. Řidiči nemají, kde parkovat

  7:00
Nepojízdná auta zabírají v metropoli místa k parkování. Podívejte se na vraky, které obtěžují čtenáře Metra.cz

Čtenáři Metra si stěžují na staré vraky aut, které i měsíce zabírají parkovací místa. "Parkoviště v ulici Nad Kapličkou ve Strašnicích se pomalu stává vrakovištěm. Policisté vždy přijedou, pokrčí rameny a zase odjedou. Přitom jim nevadí, že vozy nemají pojištění, technickou ani platnou značku," stěžuje si čtenář Petr Čáp.

Vrak musí majitel odstranit do dvou měsíců

Podobných případů ve městě přibývá a lidé neví, jak se odpadu, který kdysi sloužil k přepravě, zbavit. "Nejlepším řešením je zavolat na Správu služeb hlavního města Prahy," radí mluvčí pražských strážníků Jana Přikrylová.

Ve Lhotské ulici v Horních Počernicích obtěžuje řidiči tento vrak.

Tento vrak zabírá místo na parkování v ulici Na mlejnku v Praze 4.

Ani telefonát na Správu služeb vám ale rychlý odtah vraku nemusí zajistit. "V prvním případě nám musí být řečena přesná adresa, na které se vůz nachází. My na místo pošleme našeho odborníka, který rozhodne, zda se opravdu jedná o vrak. Pokud tomu tak je, je majiteli vozu poslána výzva, že musí vůz do dvou měsíců z místa odstranit," popisuje mluvčí Správy služeb hlavního města Prahy Petra Janatová. Ta dodává, že problém nastává ve chvíli, kdy nemůže být stojící vůz považován za vrak. "V takovém případě nemůže být odtažen," vysvětluje Janatová.

Ve Veverkově ulici v Praze 7 stojí oprýskané zrezavělé auto plné dřevěných přepravek. Jsou i na sedadle řidiče, takže to spíš vypadá jako sklad přepravek.

Tento vrak již několik let hyzdí okolí domu ve Vlastině ulici č.p. 530-533. Vrak se nachází za domem na pozemku městské části Prahy 6. Jestlipak majitel této staré Škody 120 platí povinné ručení?

Komentáře

Hlavní zprávy

Další kritika radnice Prahy 1. Kvůli parkovišti pod Pražským hradem

vydáno 4. července 2022  4:49

Po „gotickém kruháči“ obyvatele centra města štve zrušení širokého chodníku v Nerudovce.  celý článek

Monacké knížectví nad pražským Botičem aneb Kde žijí milionáři nad chatrčí

PRAHA? AHA!
vydáno 3. července 2022  11:07

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Pražské pouliční osvětlení je zase chytřejší. Novinka navíc šetří energii

vydáno 3. července 2022  5:41

Správce veřejného osvětlení – Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) – pokračuje v zavádění chytrých technologií v metropoli. Od...  celý článek

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek