metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 28 °C

Středa 29. června 2022. Svátek má Petr, Pavel
Do Londýna budou z Prahy létat také nízkonákladovky SmartWings | foto: Travelservice.aero

Z pražského letiště opět poletíme přímo za mořem nebo kulturou

  9:49
Staronové destinace se vrací na Ruzyň. Metro.cz přináší přehled, kam a za kolik se letecky budeme moci vypravit nejen v letošní letní sezóně.

Irský Cork a skotský Glasgow jsou města, do kterých se přímo z Prahy létalo naposledy před sedmi lety. Takových staronových destinací se ale v letovém řádu ruzyňského letiště objeví v následujících měsících více. „Všechny uvedené linky kromě Kazaně a Kaliningradu už by měly být v prodeji,“ sdělila Marika Janoušková, mluvčí Letiště Václava Havla.

Novinky chystají také v Ostravě, Brno je beze změn

Už od včerejška také zahájily České aerolinie prodej letenek na nové trase z Ostravy do Düsseldorfu, kam se bude z moravskoslezské metropole létat od začátku března každé úterý, čtvrtek a pátek ráno. Za kolik? Cena zpáteční letenky včetně všech poplatků bude začínat na necelých sedmi tisících korunách.

„V letní sezóně rozšíříme nabídku o Severní Kypr (Ercan) a v nabídce CK figuruje z Ostravy také Albánie, v tomto případě se je ale cílové letiště Podgorica a dále budou cestujících cestovat autobusovou dopravou,“ uvedla pro Metro.cz mluvčí Letiště Ostrava Michaela Kubešová. To z brněnského letiště zatím zní, že pro letošní letní sezonu zůstává vše při starém. Letní letový řád se prý zatím ještě není sestaven.

Kréta za pět tisíc, Portugalsko v létě za devět

Metro.cz  také oslovilo prodejce letenek s dotazem, jaké ceny se asi dají čekat u letních dovolenkových destinací. Například letenka do řeckého Heraklionu, který patří mezi stálice letních dovolených s odletem z Prahy, by se měla pohybovat kolem pěti tisíc. Létat se tam začne v červnu. „Na Samos se začne létat dříve, konkrétně od 29. května, a letenka bude stát kolem sedmi a půl tisíce korun,“ sdělil Metro.cz ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal.

Zpáteční letenka do portugalského Faro by měla vyjít na zhruba devět tisíc. „Vývoj cen u všech uvedených destinací bude samozřejmě záviset na poptávce,“ dodává Trejbal. Zajímavostí také bude nové spojení do Londýna s nízkonákladovkami Smart Wings, po letech se tak vracíme s tuzemským dopravcem do významného evropského velkoměsta. Létat se bude od začátku dubna čtyřikrát týdně z Prahy, přičemž cílovým letištěm bude Gatwick.

Kdy, kam a s kým?

Nejvíce nových linek tradičně nabídne pražské ruzyňské letiště. Zde je přehled několika evropských destinací, kam se z metropole létalo ještě před několika lety. Teď se tam linky vracejí.

  • Od 29. března: Billund (ČSA 4x týdně), Boloňa (ČSA, 4x týdně), Kazaň (ČSA, 2x týdně), Kaliningrad (ČSA, 2x týdně)
  • Od 3. dubna: Belfast (Jet2.com, 2x týdně)
  • Od 13. dubna: Madeira/Funchal (SmartWings, 1x týdně)
  • Od 17. dubna: Bordeaux (Volotea, 2x týdně)
  • Od 14. května: Cork (ČSA, 2x týdně)
  • Od 21. května: Glasgow (Jet2.com, 2x týdně)
  • Od 29. května: (SmartWings, 2x týdně)
  • Od 30. května: Podgorica (SmartWings, 2x týdně)
  • Od 1. června: Bilbao (ČSA, 2x týdně)
  • Od 14. června: Faro (SmartWings, 1x týdně)

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Na Strakonické slalomy dorazí i mistryně světa Veronika Vojtová

vydáno 29. června 2022

První červencový víkend ve Strakonicích bude patřit vodákům. Na tamějším ostrově Podskalí se na řece Otavě před loděnicí v sobotu 2. července pojedou...  celý článek

Komerční sdělení

Městská mobilita 2: Rozumný a hbitý pohyb po městských aglomeracích.

vydáno 29. června 2022

Jak se v silně obydlené oblasti dostat z bodu A do bodu B? Téma, které pro obyvatele měst a jejich okolí nikdy neztratilo sílu. Zabírá široké spektrum...  celý článek

V pražském podzemí běhali robohafani. Pomohou vytvořit virtuální mapu tunelů

vydáno 28. června 2022  20:00

Mechaničtí strážci z ČVUT mapovali bez dozoru člověka stovky kilometrů kolektorů. Výsledkem má být unikátní 3D mapa.  celý článek

Zpestřete svým dětem poslední den školního roku. Máme pro vás tipy na zábavu i sladké odměny

vydáno 28. června 2022  16:50

A je to tady. Dlouho očekávaný den všech žáků i studentů. Zítra si zajdou pro vysvědčení a už jim začínají prázdniny. Řada pražských institucí si pro děti...  celý článek