metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 10 °C

Čtvrtek, 21. února 2019. Svátek má Lenka.
V centru Prahy se v létě často tvoří dlouhé kolony tramvají.
Větší foto
V centru Prahy se v létě často tvoří dlouhé kolony tramvají. | foto: Marcel Záděra

Za dopravní špunty mohou opravy i řidiči aut

11. července 2018  8:33 Filip Jaroševský Metro.cz
Od pondělního kolapsu se dopravní podnik distancuje hláškami v MHD.

Následující hlášení si ale mohou poslechnout někteří cestující v hromadné dopravě: Omlouváme se za zpoždění. Mohou za ně opravy komunikací i motoristé, kteří hojně využili automobilů.

Při tom lidé se v těchto dnech někdy i na desítky minut zaseknou při cestě tramvají či autobusem v koloně. Metropole má totiž od pondělka za sebou svůj první větší prázdninový kolaps. Kolony pokrývaly nejen rozfrézovaný Jiráskův most, ale také okolí Karlova náměstí.

Včera se situace v dopravě trochu zlepšila. Jediný problém představovala odpolední nehoda kamionu a osobního vozu na pražském okruhu.

Podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové tramvajovou dopravu komplikuje celá řada oprav. Spolu se silným provozem automobilů, které občas přesahují do kolejí, pak vzniká vražedná kombinace. Mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková však dodává, že za kolabující dopravu nemohou vždy pouze rozkopané ulice, ale také nehody a neukáznění řidiči.

„Nehod byla v pondělí celá řada. Řidiči se je snažili objíždět, vjížděli na koleje a tím pádem blokovali tramvaje. Taková situace byla například u Jiráskova mostu,“ řekla deníku Metro Lišková.

Opravy v metropoli

Technická správa komunikací v létě opraví celou řadu míst.

Opravy se týkají ulice K Barrandovu, nájezdové rampy na Barrandovský most, Wilsonovy ulice u Bulhara, Koněvovy a Kamýcké ulice, Dobříšské ulice, Slánské a mostu v Holešovičkách. Ten bude z výše jmenovaných dokončen jako poslední, a to až 14. září.

Dopravní omezení je nyní kvůli opravám na řadě míst. Frézuje se například povrch vozovky na Jiráskově mostě, začala také plánovaná oprava Wilsonovy ulice a křižovatky Bulhar. 

Příští týden navíc začne oprava silnice K Barrandovu, která navazuje na Barrandovský most. Podle Liškové však u takto významných staveb nelze dopravním komplikacím předcházet. Už samotný fakt, že se pracuje o prázdninách, má zaručit, že bude v ulicích méně aut.

„V prvních dnech je doprava vždy komplikovanější. Situaci sledujeme, a pokud se vyskytnou zásadní komplikace, které by pak neustaly, neprodleně přistoupíme k dalším opatřením, která problematickým úsekům uleví,“ dodává Lišková s tím, že lze například poupravit harmonogramy jednotlivých staveb.

Před zhoršenou dopravní situací v metropoli varují řidiče také strážníci, kteří spolu s policisty dopravu na řadě míst v těchto dnech koordinují. „Žádáme řidiče, aby byli ohleduplní při jízdě především v místech, kde jsou realizovány opravy a rekonstrukce, a to s ohledem na průjezdnost MHD,“ uvádějí strážníci na svém Facebooku.

S komplikacemi v dopravě musí v těchto dnech počítat každý, kdo si naplánuje cestu do hlavního města autem. Správa komunikací proto řidiče nabádá, aby se vyhnuli hlavním tahům nebo vyrazili s dostatečnou časovou rezervou. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Dejvické divadlo nezískalo peníze na provoz a je vystaveno tragikomické zkoušce

Ivan Trojan
vydáno 21. února 2019  10:21

Aby se Dejvické divadlo zachránilo, povolá na pomoc finského režiséra, začne hrát s loutkami, a dokonce se pokusí důchodcům prodat předražené hrnce. Snahu...  celý článek

Praha chce Transgas pro stovky úředníků

Aktuální fotografie z demolice budov.
vydáno 21. února 2019  8:37

Město by rádo získalo komplex brutalistických budov na Vinohradské. S majitelem Transgasu se zatím nedohodlo.   celý článek

V metropoli vyměníte kalhoty, pokojovky nebo mixér. Swapy jsou in

Přímá lokální výměna je nešetrnější a nejúčinnější způsob získávání věcí, říká...
vydáno 21. února 2019  6:09

Nakupovat nové oblečení ve velkých řetězcích přestává být in. Svědčí o tom způsob výměny zboží neboli swap, který se během posledních tří let rozmáhá v...  celý článek

Nová pravidla pro náplavky: ticho večer a ticho v neděli, velká akce maximálně jednou za měsíc

Náplavka. Rašínovo nábřeží patří k nejatraktivnějším a nejživějším společenským...
vydáno 20. února 2019  17:42

Hospody, bary, festivaly, živá hudba a taneční kurzy. Rašínovo a Hořejší nábřeží v posledních letech zažívaly bujaré mejdany, které místním obyvatelům...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám