metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 24 °C

Sobota 13. srpna 2022. Svátek má Alena

Další 1 fotografie v galerii
Trojkřídlá budova na rohu náměstí Republiky stojí na půdorysu o rozměrech přibližně 40 x 50 metrů. | foto: uzsvm.czMetro.cz

Za dům na náměstí Republiky zaplatila firma Lagerris. Stát získá víc než 821 milionů

  14:43
Areál bývalého kláštera na náměstí Republiky, který stát vydražil na konci září, je už splacený. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových dnes uvedl, že firma Lagerris již zaplatila.

Prostory společnost vydražila za 790 milionů korun. Navíc státní rozpočet obdrží i 31,6 milionu korun daně z nabytí nemovitých věcí, celkem tak připadne do rozpočtu 821,6 milionu korun.

Při dražbě kupce zastupoval advokát Josef Hlavička z kanceláře Havel, Holásek & Partners. Ten tehdy uvedl, že kupcem je zahraniční společnost. Podle obchodního rejstříku ovládá pražskou akciovou společnost Lagerris firma HHP SE-ready sídlící na stejné adrese. Ta má akcie na majitele. Členem představenstva HHP je David Neveselý, partner v advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners.

Veřejná dražba proběhla přímo v prodávaném areálu a zúčastnili se jí tři zájemci. Lhůta pro splacení vydražené částky byla stanovena na 60 dnů. „V nejbližší době proběhne zápis do katastru nemovitostí, fyzické předání budov novému majiteli a další potřebné administrativní úkony,“ uvedl úřad.

O prodeji těchto budov rozhodla na začátku letošního dubna vláda. V prostorách bývalého barokního kláštera sídlilo regionální pracoviště ÚZSVM pro střední Čechy. Loni se v rámci úsporných opatření přemístilo do ústředí úřadu na Rašínově nábřeží v Praze 2.

„Jsem velmi ráda, že se prodej areálu úspěšně uzavřel. Jedná se o rekordní částku z prodeje nemovitostí za celou historii našeho úřadu,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Komplex tvoří dvě budovy, které stojí na parcelách o rozloze 3000 metrů čtverečních. Za jeden metr tak budoucí majitel zaplatí zhruba 263 tisíc korun, což je víc než dosud rekordních 243 tisíc korun za pozemek na rohu Národní třídy a Mikulandské ulice. Tam však šlo o nezastavěný pozemek v proluce. Celková podlahová plocha obou budov u Hybernie je 7964 metrů čtverečních, za jeden metr je tak cena zhruba 99 200 korun.

Další velkou nemovitostí, kterou úřad získal, je barokní objekt bývalé Invalidovny v Karlíně. ÚZSVM ji zatím nenabízí k prodeji. Areál je kulturní památkou a zahrnuje zastavěnou plochu a nádvoří o výměře přes 12 tisíc metrů čtverečních a zahrady, které mají rozlohu téměř 10 tisíc metrů čtverečních.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek

Predátor je s námi 35 let. Důstojného následovníka neměl nejmíň dvanáct. Tedy až do teď

Strážce streamu
vydáno 12. srpna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že se snímek Predátor: Kořist povedl, se dalo tušit již pár dní před jeho premiérou na streamovací platformě Disney+. Film zasazený na počátek...  celý článek

FOTOGALERIE: 20 let od obrovské povodně. Katastrofa dorazila 12. srpna 2002

vydáno 12. srpna 2022  4:40

Velká voda v srpnu 2002 změnila leccos. Hlavně lidi, kteří ji prožili na vlastní kůži.   celý článek

Lidé, čtěte! Budete líp mluvit a možná snáze seženete práci

vydáno 11. srpna 2022  11:56

Trvá věčnost, než se vymáčknete? Nejste schopní vyjádřit myšlenku bez „omáčky“a zbytečných „eee“?   celý článek