metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 3 °C

Sobota, 22. ledna 2022. Svátek má Slavomír.

Další 1 fotografie v galerii
Trojkřídlá budova na rohu náměstí Republiky stojí na půdorysu o rozměrech přibližně 40 x 50 metrů. | foto: uzsvm.czMetro.cz

Za dům na náměstí Republiky zaplatila firma Lagerris. Stát získá víc než 821 milionů

  14:43
Areál bývalého kláštera na náměstí Republiky, který stát vydražil na konci září, je už splacený. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových dnes uvedl, že firma Lagerris již zaplatila.

Prostory společnost vydražila za 790 milionů korun. Navíc státní rozpočet obdrží i 31,6 milionu korun daně z nabytí nemovitých věcí, celkem tak připadne do rozpočtu 821,6 milionu korun.

Při dražbě kupce zastupoval advokát Josef Hlavička z kanceláře Havel, Holásek & Partners. Ten tehdy uvedl, že kupcem je zahraniční společnost. Podle obchodního rejstříku ovládá pražskou akciovou společnost Lagerris firma HHP SE-ready sídlící na stejné adrese. Ta má akcie na majitele. Členem představenstva HHP je David Neveselý, partner v advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners.

Veřejná dražba proběhla přímo v prodávaném areálu a zúčastnili se jí tři zájemci. Lhůta pro splacení vydražené částky byla stanovena na 60 dnů. „V nejbližší době proběhne zápis do katastru nemovitostí, fyzické předání budov novému majiteli a další potřebné administrativní úkony,“ uvedl úřad.

O prodeji těchto budov rozhodla na začátku letošního dubna vláda. V prostorách bývalého barokního kláštera sídlilo regionální pracoviště ÚZSVM pro střední Čechy. Loni se v rámci úsporných opatření přemístilo do ústředí úřadu na Rašínově nábřeží v Praze 2.

„Jsem velmi ráda, že se prodej areálu úspěšně uzavřel. Jedná se o rekordní částku z prodeje nemovitostí za celou historii našeho úřadu,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Komplex tvoří dvě budovy, které stojí na parcelách o rozloze 3000 metrů čtverečních. Za jeden metr tak budoucí majitel zaplatí zhruba 263 tisíc korun, což je víc než dosud rekordních 243 tisíc korun za pozemek na rohu Národní třídy a Mikulandské ulice. Tam však šlo o nezastavěný pozemek v proluce. Celková podlahová plocha obou budov u Hybernie je 7964 metrů čtverečních, za jeden metr je tak cena zhruba 99 200 korun.

Další velkou nemovitostí, kterou úřad získal, je barokní objekt bývalé Invalidovny v Karlíně. ÚZSVM ji zatím nenabízí k prodeji. Areál je kulturní památkou a zahrnuje zastavěnou plochu a nádvoří o výměře přes 12 tisíc metrů čtverečních a zahrady, které mají rozlohu téměř 10 tisíc metrů čtverečních.

Komentáře

Hlavní zprávy

Youtuberská limuzína stojí. Žáci buštehradské školy se vozí raději ve svém

vydáno 22. ledna 2022  8:46

Na „buštěhradském hrádku“ se studenti učí nejen točit videa, ale také hrát a vytvářet počítačové hry. Pro některé to je splnění velkého snu.  celý článek

Nejen Hra na oliheň. Jižní Korea umí pro Netflix točit i kvalitní reality show

Strážce streamu
vydáno 21. ledna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Už jste stihli zkouknout všech osm dílů seznamovací reality show Peklo pro nezadané, která měla na Netflixu premiéru kolem vánoc? Pokud ne, tak to...  celý článek

Chcete-li jezdit autem s ELkovou SPZkou, musíte mít kde dobíjet. Teď je to však snazší

vydáno 21. ledna 2022  12:27

SPZka s písmeny EL vám zajistí spoustu výhod. Od parkování zdarma na modrých zónách, přes umožnění vjezdu tam, kam se ostatní vozy nedostanou, až po...  celý článek

Varování na záchod na náměstí Kinských, který kradl mince, přišlo od čtenáře. Rozbil ho vandal

vydáno 21. ledna 2022  5:11

Na nefunkční WC upozornil deník Metro všímavý a současně rozezlený čtenář. Zoufalí Pražané si tu kvůli nepřístupné budce museli ulevovat u stromu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy