metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 9 °C

Pondělí, 9. prosince 2019. Svátek má Vratislav.
Policisté před kontrolou bazaru v Michli.
Dalších 12 fotografií v galerii
Policisté před kontrolou bazaru v Michli. | foto: Josef Škvor, Metro.cz

Za dva dny policisté zadrželi přes padesát lidí

16. února 2015  14:09 ČTK
Při dvoudenní akci zaměřené na cizince, bazary, zastavárny a řidiče zkontrolovali policisté 1651 lidí. Z nich každý osmý byl cizinec. Zadrželi pětapadesát lidí a díky akci se jim podařilo vyřešit dalších 208 případů.

Vůbec největší byla noční sedmihodinová policejní uzavírka Barrandovského mostu. Do ní se na několik hodin kromě policistů zapojili také strážníci a celníci. Pod kontrolou byly nájezdy na most i sjezdy z něj. Policisté na mostě uložili pokuty celkem za více než 30 tisíc korun.

„Dlouhodobě klesající kriminalita v hlavním městě je důkazem, že podobné a často se opakující policejní akce mají smysl,“ uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Při zátahu policisté kromě stovek lidí kontrolovali také 3746 aut a 33 staveb, včetně ubytoven a squatů. Na policejních služebnách skončilo třináct lidí, z nichž jedenáct pro podezření ze spáchání trestné činnosti.

Kontrolovali bazary, zastavárny i ubytovny

Ve vytipovaných ubytovnách a na stavbách policisté spolu s celníky zkontrolovali více než tři sta, zjistili 12 případů porušení zákona o zaměstnanosti a zadrželi jednoho hledaného cizince. S pracovníky živnostenského odboru navštívili i deset vybraných bazarů a zastaváren.

Při nočním sedmihodinovém zátahu na Barrandovském mostě prošlo kontrolami více než tři tisíce vozidel a sedm set. Při nich policie našla jeden odcizený automobil a zadržela čtyři lidi podezřelé ze spáchání trestného činu. Celníci navíc u polského řidiče zajistili osmdesát litrů nadlimitního množství nafty, které převážel v autě v plastových kanystrech.

Komentáře

Hlavní zprávy

Střed světa (možná) najdete taky uprostřed Železných hor

Výhled od zříceniny hradu Oheb na sečskou přehradu
vydáno 9. prosince 2019  16:46

Hory plné železných rud jsou ale plné i temné historie a neméně úžasných scenerií.  celý článek

Když se budete dívat na strom, tak do něj nejspíš narazíte

Jízda v terénu
vydáno 9. prosince 2019  13:55

Právě dnes vychází nové vydání výukové knihy Škola kola. Publikace je určena pro všechny, kteří chtějí mít z jízdy větší radost. Jedním z autorů je Josef...  celý článek

Spoje MHD po změnách drhnou. Má se to však zlepšit

ilustrační snímek
vydáno 9. prosince 2019  11:56

Deník Metro oslovil čtenáře, jak se jim zamlouvají nové jízdní řády. Převažovala kritika.  celý článek

Vlasov o zásahu v Praze pochyboval

Generál Andrej Andrejevič Vlasov
vydáno 9. prosince 2019  5:49

Zastupitelé pražských Řeporyjí budou o pomníku vlasovcům jednat dnes večer. Kdo byl generál Vlasov? Kdo vlasovci? Kde jsou v Praze pohřbeni? „Není pravda,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám