metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 26 °C

Pondělí 4. července 2022. Svátek má Prokop

Větší foto
Loď Cecilie. | foto: Pražská paroplavební společnostMetro.cz

Za hudbou také na loď. Projeďte se parníkem po Vltavě

  9:10
Hudba, tanec, zpěv. Každý si rád občas zajde za podobnou zábavou. V létě máte ojedinělou možnost nedusit se v zakouřeném klubu, ale vyjet na plavbu lodí.

Jak to vidím já

Z pařníku se dost těžko utíká.

  • Čas od času je dobré udělat změnu. A proto jako hokejisté hrají i pod širým nebem či se v lázních koupeme v pivu nebo bahně, chodíme tančit i na parník. Stačí si jen vybrat svůj šálek muziky a objevit kouzla lodní diskotéky. Netrpíte-li zrovna mořskou nemocí, pak se vám loď záhy promění v „pařník“ i s dalšími výhodami. Cigaretový dým se rychleji rozptýlí a hlavně z diskotéky nikdo neuteče.

Šimon Merta, editor deníku Metro

Už dnes se můžete letos poprvé nalodit na Černý parník rádia RockZone 105,9, jehož domovem je loď Cecilie. Pokud máte radši klidnější hudbu, i ­pro vás je na Vltavě připraven tematický parník.

„Denně ve 20 hodin je možné se nalodit na loď Lužnice, kde během tříhodinové plavby hraje na palubě živá klavírní hudba se zpěvem,“ přibližuje program na další lodi Štěpán Rusňák z Pražské paroplavební společnosti. Každý den si na své přijdou také fanoušci jazzu na takzvaném Jazzboatu, který vyplouvá od Dvořákova nábřeží u Čechova mostu v ­půl deváté večer.

Na lodi se projedou rádi také trampové. „Každou sobotu a neděli vyplouvají na historických parnících směr Slapy desítky trempů k bývalým Svatojánským proudům. Na palubě tak spontánně zní desítky kytar a ­tradiční trampské songy,“ dodává s úsměvem Rusňák. Loď vyplouvá z Rašínova nábřeží.

Společně se spolkem Vltavan pak dvakrát ročně pořádají pro fanoušky této hudby Country parník, kde hrají prim countryové, folkové a trampské písně.

Komentáře

Hlavní zprávy

Další kritika radnice Prahy 1. Kvůli parkovišti pod Pražským hradem

vydáno 4. července 2022  4:49

Po „gotickém kruháči“ obyvatele centra města štve zrušení širokého chodníku v Nerudovce.  celý článek

Monacké knížectví nad pražským Botičem aneb Kde žijí milionáři nad chatrčí

PRAHA? AHA!
vydáno 3. července 2022  11:07

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Pražské pouliční osvětlení je zase chytřejší. Novinka navíc šetří energii

vydáno 3. července 2022  5:41

Správce veřejného osvětlení – Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) – pokračuje v zavádění chytrých technologií v metropoli. Od...  celý článek

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek