metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 15 °C

Neděle, 19. září 2021. Svátek má Zita.

Větší foto
Loď Cecilie. | foto: Pražská paroplavební společnostMetro.cz

Za hudbou také na loď. Projeďte se parníkem po Vltavě

  9:10
Hudba, tanec, zpěv. Každý si rád občas zajde za podobnou zábavou. V létě máte ojedinělou možnost nedusit se v zakouřeném klubu, ale vyjet na plavbu lodí.

Jak to vidím já

Z pařníku se dost těžko utíká.

  • Čas od času je dobré udělat změnu. A proto jako hokejisté hrají i pod širým nebem či se v lázních koupeme v pivu nebo bahně, chodíme tančit i na parník. Stačí si jen vybrat svůj šálek muziky a objevit kouzla lodní diskotéky. Netrpíte-li zrovna mořskou nemocí, pak se vám loď záhy promění v „pařník“ i s dalšími výhodami. Cigaretový dým se rychleji rozptýlí a hlavně z diskotéky nikdo neuteče.

Šimon Merta, editor deníku Metro

Už dnes se můžete letos poprvé nalodit na Černý parník rádia RockZone 105,9, jehož domovem je loď Cecilie. Pokud máte radši klidnější hudbu, i ­pro vás je na Vltavě připraven tematický parník.

„Denně ve 20 hodin je možné se nalodit na loď Lužnice, kde během tříhodinové plavby hraje na palubě živá klavírní hudba se zpěvem,“ přibližuje program na další lodi Štěpán Rusňák z Pražské paroplavební společnosti. Každý den si na své přijdou také fanoušci jazzu na takzvaném Jazzboatu, který vyplouvá od Dvořákova nábřeží u Čechova mostu v ­půl deváté večer.

Na lodi se projedou rádi také trampové. „Každou sobotu a neděli vyplouvají na historických parnících směr Slapy desítky trempů k bývalým Svatojánským proudům. Na palubě tak spontánně zní desítky kytar a ­tradiční trampské songy,“ dodává s úsměvem Rusňák. Loď vyplouvá z Rašínova nábřeží.

Společně se spolkem Vltavan pak dvakrát ročně pořádají pro fanoušky této hudby Country parník, kde hrají prim countryové, folkové a trampské písně.

Komentáře

Hlavní zprávy

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Hlavu vzhůru! Zamávejte největší vzducholodi světa

vydáno 17. září 2021  8:11

Česko křižuje chlouba hraběte Zeppelina. Sledujte let on-line.  celý článek

Sto kroků do nebe. Tip na rychlý výlet

vydáno 17. září 2021  5:24

Z rozhledny Máminka uvidíte klidně i Krkonoše nebo Šumavu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy