metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 4 °C

Čtvrtek 8. prosince 2022. Svátek má Květoslava

Větší foto
Loď Cecilie. | foto: Pražská paroplavební společnostMetro.cz

Za hudbou také na loď. Projeďte se parníkem po Vltavě

  9:10
Hudba, tanec, zpěv. Každý si rád občas zajde za podobnou zábavou. V létě máte ojedinělou možnost nedusit se v zakouřeném klubu, ale vyjet na plavbu lodí.

Jak to vidím já

Z pařníku se dost těžko utíká.

  • Čas od času je dobré udělat změnu. A proto jako hokejisté hrají i pod širým nebem či se v lázních koupeme v pivu nebo bahně, chodíme tančit i na parník. Stačí si jen vybrat svůj šálek muziky a objevit kouzla lodní diskotéky. Netrpíte-li zrovna mořskou nemocí, pak se vám loď záhy promění v „pařník“ i s dalšími výhodami. Cigaretový dým se rychleji rozptýlí a hlavně z diskotéky nikdo neuteče.

Šimon Merta, editor deníku Metro

Už dnes se můžete letos poprvé nalodit na Černý parník rádia RockZone 105,9, jehož domovem je loď Cecilie. Pokud máte radši klidnější hudbu, i ­pro vás je na Vltavě připraven tematický parník.

„Denně ve 20 hodin je možné se nalodit na loď Lužnice, kde během tříhodinové plavby hraje na palubě živá klavírní hudba se zpěvem,“ přibližuje program na další lodi Štěpán Rusňák z Pražské paroplavební společnosti. Každý den si na své přijdou také fanoušci jazzu na takzvaném Jazzboatu, který vyplouvá od Dvořákova nábřeží u Čechova mostu v ­půl deváté večer.

Na lodi se projedou rádi také trampové. „Každou sobotu a neděli vyplouvají na historických parnících směr Slapy desítky trempů k bývalým Svatojánským proudům. Na palubě tak spontánně zní desítky kytar a ­tradiční trampské songy,“ dodává s úsměvem Rusňák. Loď vyplouvá z Rašínova nábřeží.

Společně se spolkem Vltavan pak dvakrát ročně pořádají pro fanoušky této hudby Country parník, kde hrají prim countryové, folkové a trampské písně.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nenápadnou branickou oázu čistí těžká technika. Nádrž Údolní opět napustí začátkem příštího roku

vydáno 7. prosince 2022  19:11

Velká je zhruba jako hokejové hřiště. Málokdo si ale vodní plochy kousek nad bývalým branickým pivovarem všimne. A je to dobře. Retenční nádrž Údolní je...  celý článek

Jsem hrdá na představení s ryze ženským obsazením, říká akrobatka Kristýna Stránská

vydáno 7. prosince 2022  16:30

Pohybu a tanci se věnuje odmalička, kdy reprezentovala Česko v akrobatické gymnastice na evropských i světových šampionátech. Tanečnice a akrobatka...  celý článek

Zima se dá přežít díky pospolitosti, říká antropoložka, která několik let žila na Špicberkách

vydáno 7. prosince 2022  13:58

„Stačí věřit, že jednoho dne ledová černota ustoupí proužku světla, který bude každý den zesilovat,“ říká pro deník Metro vědkyně Zdenka Sokolíčková.  celý článek

Lucie Bílá i Lipo. Letošních vánočních písniček je jako ozdob na stromečku

vydáno 7. prosince 2022  5:11

Jako kdyby se čertovi roztrhl pytel a z něj vyskákaly vánoční písně. Tak to vypadá o adventu roku 2022.  celý článek