metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 1 °C

Čtvrtek, 20. ledna 2022. Svátek má Ilona.

Větší foto
Loď Cecilie. | foto: Pražská paroplavební společnostMetro.cz

Za hudbou také na loď. Projeďte se parníkem po Vltavě

  9:10
Hudba, tanec, zpěv. Každý si rád občas zajde za podobnou zábavou. V létě máte ojedinělou možnost nedusit se v zakouřeném klubu, ale vyjet na plavbu lodí.

Jak to vidím já

Z pařníku se dost těžko utíká.

  • Čas od času je dobré udělat změnu. A proto jako hokejisté hrají i pod širým nebem či se v lázních koupeme v pivu nebo bahně, chodíme tančit i na parník. Stačí si jen vybrat svůj šálek muziky a objevit kouzla lodní diskotéky. Netrpíte-li zrovna mořskou nemocí, pak se vám loď záhy promění v „pařník“ i s dalšími výhodami. Cigaretový dým se rychleji rozptýlí a hlavně z diskotéky nikdo neuteče.

Šimon Merta, editor deníku Metro

Už dnes se můžete letos poprvé nalodit na Černý parník rádia RockZone 105,9, jehož domovem je loď Cecilie. Pokud máte radši klidnější hudbu, i ­pro vás je na Vltavě připraven tematický parník.

„Denně ve 20 hodin je možné se nalodit na loď Lužnice, kde během tříhodinové plavby hraje na palubě živá klavírní hudba se zpěvem,“ přibližuje program na další lodi Štěpán Rusňák z Pražské paroplavební společnosti. Každý den si na své přijdou také fanoušci jazzu na takzvaném Jazzboatu, který vyplouvá od Dvořákova nábřeží u Čechova mostu v ­půl deváté večer.

Na lodi se projedou rádi také trampové. „Každou sobotu a neděli vyplouvají na historických parnících směr Slapy desítky trempů k bývalým Svatojánským proudům. Na palubě tak spontánně zní desítky kytar a ­tradiční trampské songy,“ dodává s úsměvem Rusňák. Loď vyplouvá z Rašínova nábřeží.

Společně se spolkem Vltavan pak dvakrát ročně pořádají pro fanoušky této hudby Country parník, kde hrají prim countryové, folkové a trampské písně.

Komentáře

Hlavní zprávy

Neexistující cena, špatný bus i málem „oloupená“ seniorka

vydáno 19. ledna 2022  14:25

Přehled úsměvných současných kauz některých pražských politiků přináší deník Metro.  celý článek

Elektromobilita nám pročistí městský vzduch, vědí radnice českých měst

vydáno 19. ledna 2022  6:00

O nové čerpačce na klasická paliva už nikdo nepíše. Ovšem otevření dalšího stojanu pro elektromobily je v Česku stále ještě malá událost.  celý článek

Recyklace? Nejlepší je odpad vůbec nevytvářet, tvrdí expert na cirkulární ekonomiku

vydáno 18. ledna 2022  16:31

Hlavní město má novu vlastní strategii. Dokument nazvaný Strategie pro přechod na cirkulární ekonomiku schválili magistrátní radní v pondělí. Rozhodli tak...  celý článek

Ceny se ve stavebnictví dost „utrhly“. Prodávaný materiál může být navíc málo kvalitní

vydáno 18. ledna 2022  11:35

Šokují vás ceny stavebních materiálů a také to, kolik si řeknou řemeslníci za svou práci? Není to nic nového pod sluncem. Už jsme to zažili.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám