metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa, 20. října 2021. Svátek má Vendelín.
Šutka nabízí návštěvníkům také řadu atrakcí. | foto: Šutka

Za plavání lidí na Šutce zaplatí město ročně 25 milionů korun

  12:59
Plavání něco stojí. Jak člověka, který si do vyhřívaného bazénu zaplavat jde, tak i městskou kasu. Za správu a úklid akvacentra Šutka v příštích čtyřech letech město zaplatí bezmála 100 milionů korun. Vyplývá to ze smlouvy, kterou uzavřela městská správcovská firma Trade Centre s firmou Montservis. Výstavba akvacentra přišla Prahu na 748 milionů korun.

Do soutěže na správu a údržbu bazénu Šutka se přihlásily dvě firmy, vítěz nabídl částku o několik milionů nižší. Vítězná společnost Montservis se bude starat o provoz a čištění bazénů, wellness služby, prodej vstupenek, občerstvení, ostrahu areálu a vedení účetnictví. Získá za to zhruba dva miliony korun měsíčně.

Ve smlouvě, která je uzavřena na dobu neurčitou s šestiměsíční výpovědní lhůtou, se správce zavázal odvádět společnosti Trade Center výdělek ze vstupného a část příjmu z občerstvení a dalších služeb.

Šutka se rodila dlouho a s velkými problémy

Výstavba Šutky začala v 80. letech minulého století, kvůli nedostatku peněz a restituci pozemků byly ale práce několikrát zastaveny. Plavecký areál se pro veřejnost otevřel v prosinci roku 2012.

Návštěvníkům nabízí padesátimetrový krytý bazén, vířivku, divokou řeku, dva tobogány, vodopád, relaxační bazén, dětské brouzdaliště a vodní bar s občerstvením. Pro milovníky wellness jsou v areálu k dispozici dvě finské sauny s venkovními ochlazovacími bazénky a dvoje parní lázně.

Vstupné pro dospělého je 125 korun za hodinu, senioři a studenti platí 95 korun, děti 80 korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Primátor Hřib se chlubí, že se daří plnit slib vysázení milionů dřevin. Je tomu tak?

vydáno 20. října 2021  5:49

„Zatím se nám podařilo vysadit více než 370 tisíc stromů a do roku 2026 stihneme splnit náš předvolební závazek milionu nových stromů.“ Tak se začátkem...  celý článek

„Areál v Janově nebyl žádný zlatý důl,“ tvrdí exsprávcová

vydáno 19. října 2021  18:45

Na radnici Prahy 1 bublá problém. Deník Metro 3. září psal o kauze týkající se provozování rekreačního areálu Janov nad Nisou, který patří městské části...  celý článek

Kalafunu na dřevěnou nohu jsme nekupovali, reagoval Hrad na jeden z mnoha kuriózních dotazů

vydáno 19. října 2021  17:05

V roce 2020 dorazilo do Kanceláře prezidenta České republiky přes osmdesát žádostí, kdy se pisatelé dožadovali nejrůznějších informací. Přibližně dvacet...  celý článek

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Vaše fotky z Prahy