metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 30 °C

Středa, 19. června 2019. Svátek má Leoš.
Běhání
Běhání | foto: freeimages

Zaběhejte si se zkušenými instruktory. Jejich služby jsou zdarma

26. května 2014  7:00 Romana Barboříková Metro.cz
Možnost běhání pod vedením zkušených instruktorů nabízí Běžecká škola Prahy 4. Můžete ji navštívit každý čtvrtek. Potrvá minimálně do konce tohoto roku a je určená jak pro začátečníky, tak také pro pokročilé.

Chcete se dostat do kondice, zhubnout nebo si jen zasportovat po náročném pracovním dni a poznat nové lidi? Pak můžete každý čtvrtek navštívit Běžeckou školu Prahy 4. "Městská část má pro běhání ideální podmínky, od asfaltového nábřeží v Podolí až po parky a lesy v Krči či v Hodkovičkách," říká k tomu starosta Pavel Caldr, který nový projekt podporuje.

Srazy jsou v Krčském lese

Sraz běžců s trenéry je každý čtvrtek v 17.30 hodin v Krčském lese u můstku k rybníku U Labutě. "Lekce probíhají tak, že se společně rozcvičujeme, protahujeme, nacvičujeme běžeckou abecedu. Následuje výběh ve třech skupinách. Většinou na tři, šest a deset kilometrů," popisuje Martin Dvořák ze společnosti SportGroup.cz, která lekce pořádá.

Na začátečníky i pokročilé jsou přichystáni zkušení běžečtí instruktoři. "Hned na prvních lekcích byl nejznámější učitel běhu Miloš Škorpil. A nyní je většinou přítomen skvělý Dušan Erbs. Několikrát vedl nejlepší skupinu i olympijský vítěz z Londýna David Svoboda či mistryně světa v aerobiku Denisa Barešová," doplňuje Dvořák. Vedle samotného běhu ale může být kurz užitečný i po jiné stránce. Například můžete požádat o rozbor vašeho běžeckého stylu pomocí kamery, zapůjčit si boty a hodinky s navigací, a to vše zdarma.

Nebydlíte v Praze 4? To vůbec nevadí

Své příznivce si už běžecká škola našla. "Již od první lekce jsme byli příjemně překvapeni zájmem veřejnosti. A jsme rádi, že poměrně dost lidí chodilo, i když nám nepřálo počasí nebo byly svátky," potvrzuje Dvořák.

Běžecké lekce navíc nejsou určené pouze lidem, kteří žijí v městské části Praha 4. Přijít mohou i ti, kteří na čtyřce například pracují, nebo i lidé, kteří se o lekcích náhodou dozvědí. "Příchozí nijak neomezujeme a vítáme všechny," zakončuje Dvořák.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vyhrajte báječnou cestu pro dva a leťte ještě ten samý den

Amsterdam
vydáno 19. června 2019  10:51

Jste dost akční? Máte rádi bláznivé nápady? Pak je tato soutěž pro vás jako dělaná. Sbalit kufr a přijít na určené místo v daný den není tak těžké....  celý článek

Pozor na křeče při plavání i nebezpečné skoky do vody

Ilustrační snímek
vydáno 18. června 2019  16:28

Léto začíná a aktivity s ním spojené, jako je jízda na kole, plavání či turistika, jsou v plném proudu. Pohyb je skvělou volbou, avšak tradičně s sebou...  celý článek

Tuzemský zaměstnanec je za hubičku. Pro svět stále zůstáváme levnou montovnou

Ilustrační snímek
vydáno 18. června 2019  13:44

Česká republika obsadila v celoevropském žebříčku agentury ManPower, který mapoval země ideální pro podnikání, jedenácté místo. Náš trh práce je pro...  celý článek

Stojan s hustilkou a nářadím dostane deset následovníků. O umístění rozhodnou Pražané

Stojan na Vltavské
vydáno 18. června 2019  6:33

Cyklisté z Prahy 7 mají u metra Vltavská již rok k dispozici pomocníka. Pokud potřebují na svém bicyklu narychlo něco opravit a nechtějí se kvůli tomu...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám