metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 10 °C

Pátek 31. března 2023. Svátek má Kvido
Venkovní instalace Designbloku na Václavském náměstí | foto: Pavel Tůma

Začíná Designblok, největší přehlídka designu ve střední Evropě

  15:39
Metropole ožije designem nejen v nejlepších galeriích, obchodech a buticích, ale také na ulici. Již pošestnácté se centrum Prahy stane dějištěm Designbloku, který začíná v úterý a končí až v neděli.

„Hlavním tématem přehlídky je letos dětství,“ uvádí mluvčí akce Barbora Švehlová, Své návštěvníky bude lákat ke hře a zapojení fantazie a předvede množství interaktivních a snových instalací. Hlavní výstava letošního Designbloku s příznačným názvem Hra se otevře v budově bývalé základní školy v Mikulandské. Na školním dvoře bude v koruně lípy umístěna stromová instalace Maxima Velčovského navržená pro Vitru a uvnitř pak hlavní výstava letošního Designbloku. Výstava je určena všem, kteří si nezapomněli hrát. „Mnohé instalace budou interaktivní a vybízet ke hře. Věříme, že návštěvníci Designbloku tuto výzvu přijmou, zapojí svou fantazii a otevřou se novým zážitkům,“ říkají kurátoři Jana Zielinsky a Jiří Macek.

Letošní ročník Designbloku si nenechá ujít celá řada zahraničních designérů a své instalace a produkty předvedou hvězdy světové úrovně. Nizozemská designérka Ineke Hans vystaví muchomůrkovou kolekci skla pro českého výrobce Křehký, Gijs Bakker předvede novou kolekci autorských šperků i svou značku současného šperku a renomovaný italský designér Ferruccio Laviani představí unikátní poštu, kterou včetně mobiliáře navrhl pro Veuve Cliquot.

Designblok

Kam zajít za designem:

  • Superstudio Evropa na Václavském náměstí nabídne novinky interiérového designu, výstavu nábytku, svítidel a bytových doplňků. Co hotelový pokoj, to výrobce či značka.
  • Superstudio Hra v bývalé škole v Mikulandské ulici je věnované základnímu tématu letošního Designbloku – Dětství. 
  • Openstudio v domě U Minuty nabídne více než stovku designérů z patnácti zemí Evropy. Můžete nakoupit přímo od tvůrců, případně si s nimi osobně promluvit.
  • House v Colloredo- Mansfeldském paláci je určen pro projekty na pomezí umění a designu. 
  • Fashion Stage v barokně přestavěném kostele svatého Šimona a Judy nabídne módní přehlídky zejména nastupující mladé evropské generace.

Komentáře

Hlavní zprávy

Spotlight, Zodiac a teď i Bostonský škrtič. Novináři nemusejí být ve filmech jen za idioty

Strážce streamu
vydáno 31. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Poctivá a po všech stránkách sympatická detektivní práce z novinářského prostředí se na plátnech kin či malých obrazovkách už moc neobjevuje. Dívat se na...  celý článek

Známý lékař lidských srdcí: „Lékař není šéfkuchař, aby si držel tajemství jen pro sebe“

vydáno 31. března 2023  9:49

Svět miluje lidi veselé, akční a rozhodné. Petr Neužil, mediálně známý kardiolog z Nemocnice Na Homolce, k nim patří. Možná o něm nevíte, že má na kontě...  celý článek

Přechod na barefooty? Pozor na správný výběr. Zpočátku je lepší boty nejprve střídat

vydáno 31. března 2023  5:35

Tak jak jsme se narodili, je tělo v pořádku. Dokud mu nezačneme do optimálního pohybu klást překážky. To je princip, který razí fyzioterapeutka Jitka...  celý článek

Komerční sdělení

Vyhledejte a zarezervujte si ubytování v Chorvatsku na léto již nyní

vydáno 31. března 2023

Připravte se na léto a začněte si již plánovat svou letošní letní dovolenou. Jestli se chystáte do Čechy velmi oblíbené destinace – Chorvatska,...  celý článek