metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 16 °C

Pondělí 20. března 2023. Svátek má Světlana
Golf | foto: freeimages.com

Začít můžete hned. Jen tepláky musíte vyměnit za límeček, říká trenér golfu

  14:59
„S golfem můžete začít v jakémkoli věku,“ říká trenér Petr Skopový z pražského Golf & Country Clubu Hodkovičky, kde před třemi lety se svým otcem a bratrem založili golfovou akademii.

Kam za golfem:

  • Golfové 18-ti jamkové hřiště v Praze 9 najdete mezi Černým Mostem a Dolními Počernicemi.
  • V Hodkovičkách naleznete devítijamkové hřiště s celoročním provozem na letních greenech a největší outdoorové tréninkové zázemí v republice.
  • Hostivařské hřiště nabízí devět jamek s kompletním zázemím včetně krytého driving range a malé akademie.
  • První golfové hřiště na území Prahy je to v Motole, zatím pouze devíti jamkové, ale s kompletním zázemím a nejstarším golfovým klubem.
  • Prague City Golf Club Zbraslav je první mistrovské 18ti jamkové hřiště v Praze.

Ačkoli se považuje golf za sport vyvolených, za zábavu boháčů, rozhodně tomu tak není. Ano, pokud chcete začít hrát, musíte zaplatit, ale peníze, které investujete, nebudou o moc vyšší než za jakýkoli jiný sport.

Jak tedy začít? „Ze začátku je třeba mít trenéra. Je to lepší než po nějakém čase těžce odbourávat špatné návyky. Pokud přece jen chcete ušetřit, je možné využít skupinových kurzů, kde probíhá výuka pro třeba pět hráčů,“ tvrdí Skopový.

Začíná se na cvičných plochách – už zde potřebujete mít vhodné oblečení, tedy tričko s límečkem, plátěné kalhoty a pohodlnou sportovní obuv, hole je možné si pro začátek zapůjčit. Jak dlouho trvá, než se dostanete na hřiště? „Golf je individuální sport, záleží na sportovním nadání hráče. Výhodou může být dobrá motorika těla a koordinace pohybů. Obvykle může trvat dva až tři měsíce, než si hráč osvojí návyky a začne se cítit v areálu pohodlně,“ dodává Skopový.

 

Komentáře

Hlavní zprávy

Jana Mesarčová je zamilovaná do poklopů. Kanál chce dokonce i na známky

vydáno 20. března 2023  5:21

Každý jsme jiný, a tedy i naše sny vypadají odlišně. U kreativních jedinců může jít o poměrně originální výjevy. Neobvyklou zálibu má třeba dlouholetá...  celý článek

Sládek Honza Ilgner má pivovar jako alchymistickou dílnu

vydáno 19. března 2023  19:00

Vaří trendy v pivovaru Radouš i neobvyklé pivní styly ve svém projektu The Barn. Název znamená anglicky stodola a právě do zrekonstruované stodoly v...  celý článek

Každý zápas má svůj příběh, který vyprávíte divákům, říká Král Slova Kuba

vydáno 19. března 2023  13:52

Jmenuje se Jakub Pešek, ale v ringu má přezdívku Král Slova Kuba. Dřív jako wrestler zápasil, nyní je moderátorem a hlavním rozhodčím. Potkat ho můžete...  celý článek

Fronta na maso na Letné budí emoce i šedesát let po odstřelu. Stačí jedna stará fotka

Praha? Aha!
vydáno 19. března 2023  11:40

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek