metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.
OPOLJA | foto: Shutterstock.com

Začít podnikat může být velmi snadné – s ready made s.r.o. to zvládnete!

Zvažujete vlastní podnikání? Je hned celá řada možností, jak své podnikání právně ošetřit a zaštítit. Posledním trendem bývá nákup již hotového s.r.o., kdy se o všechno papírování a starosti spojené se zakládáním byznysu postará někdo jiný.

Je ale zakoupení ready made sro výhodné? Na co byste si měli dát pozor a jak to celé vlastně funguje? Je především nutné si uvědomit, že podnikání není jen o tom, co vyrábíte a jak to máte dál prodat, ale také o zajištění všech právních a administrativních náležitostí.

Proč koupit hotové s.r.o.?

Bohužel lidé, kteří zakládají s.r.o., svorně potvrzují, že je to velmi byrokraticky náročný proces. Podnikatelé ale většinou potřebují svou energii a peníze investovat do něčeho jiného, než je běhání po úřadech a hádání se s nepříjemnými pracovníky. Koupě s.r.o. se jeví jako ideální způsob, jak tohle všechno obejít a začít podnikat rychle a snadno. Takové ready made společnosti mívají většinu potřebných formalit vyřešenou. Mají splacený základní kapitál, přidělené IČ, je známá adresa firmy, kterou si ale můžete velmi snadno změnit, a je zajištěn také zápis do obchodního rejstříku. V podstatě je tak možné začít s podnikáním doslova v řádu několika hodin. Je jasné, že tenhle servis něco stojí, ale rozhodně to může být velmi užitečná investice.

Kolik zaplatíte?

Ceny se samozřejmě u různých poskytovatelů mění. Záleží vždy na rozsahu poskytnutých služeb. Některé společnosti nabízejí skutečně jen prodej s.r.o., jiné jako doplňkové služby nabízejí třeba i to, že zajistí ISO nebo podpůrný právní servis při řešení otázek, se kterými si nevíte rady. Vždy si tedy pečlivě prostudujte, za co platíte, a jednotlivé nabídky porovnejte. Je dobré vědět, že při koupi ready made společnosti neplatíte základní kapitál, protože ten je již zahrnut v ceně poplatku za službu. Od výše kapitálu jednotlivých firem se tedy logicky odvíjí i konečná cena. Pokud ale zvolíte nejlevnější variantu, dá se tato služba pořídit již od částek okolo 10 tisíc korun. Finální platba většinou zahrnuje přípravu smluv, převod obchodního podílu, výpis z obchodního rejstříku, poplatky, certifikát o bezdlužnosti nebo plně splacený kapitál. Ujistěte si, že toto všechno je zahrnuto v balíčku, který si chcete objednat, aby vás nepřekvapily nějaké skryté poplatky.

Vyplatí se to?

To musí samozřejmě každý podnikatel zvážit dle svých konkrétních možností a požadavků. Je třeba si uvědomit, že ani pokud si budete firmu zakládat sami, zadarmo to rozhodně nebude. Musíte si každopádně sehnat notáře, který vás bude stát kolem čtyř až pěti tisíc korun. Dále zaplatíte dalších 1000 korun na živnostenském úřadě a můžete také platit poplatky za otevření podnikatelského účtu. Zaplatit musíte také kapitál společnosti a koneckonců investovat i spoustu vlastního času a úsilí. Když to všechno zvážíte, můžete snadno dojít k závěru, že nechat si tuhle „špinavou“ práci odvést někým jiným vůbec nemusí být špatný nápad.

Náklady do začátku podnikání

Dříve než se pustíte do úvah o založení vlastního byznysu, je dobré propočítat si, zda na to skutečně máte. Mnoho lidí podcení nutné počáteční investice a nalije peníze do podnikání jen proto, aby téměř u cíle zjistili, že jim chybí potřebná manipulační technika, na kterou už v rozpočtu nemysleli, nebo nemají vhodné prostory, kde mohou svůj byznys pohodlně provozovat. Možná využijete váhy Kern, možná vám chybí obalový materiál nebo vám krachla jedna z možností dopravy. Je spousta věcí, které začínající podnikatele jednoduše nenapadnou. Předtím, než na jednu kartu vsadíte své úspory i energii, zkuste se poradit s někým zkušenějším. Řada větších měst nabízí zdarma podnikatelské inkubátory s odborníky, kteří vás mohou dobře nasměrovat a dát vám cenné tipy do začátku.

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Chléb náš vezdejší má sice kvalitu, ale je podle českých pekařů prý moc levný

vydáno 18. října 2021  9:38

Zdražíme! Pekaři avizují, že jejich výrobky už levné nebudou. Kupodivu za to může i špatná úroda tolik nenáviděné řepky. Jenže není to všechno zase tak...  celý článek

Vaše fotky z Prahy