metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 29 °C

Neděle, 25. srpna 2019. Svátek má Radim.
Hybridní sedačky - ani koženka, ani textil...
Hybridní sedačky - ani koženka, ani textil... | foto: Matěj Hrabánek

Záda v teple, zadek na kožence. Autobus má hybridní sedačky

12. března 2014  12:16 Tomáš Belica Metro.cz
Cestující se v loňské anketě pražského dopravního podniku shodli, že celokoženkové sedačky jsou nejpohodlnější, naopak ty čalouněné jsou podle nich nehygienické. Sedačky v jednom z autobusů linky 183 ale kombinují obojí - sedák z koženky, opěradlo z textilu. Nejde o žádný pilotní projekt, prostě jsme sedačky nestačili ještě vyměnit, říká dopravní podnik.

"Setkal jsem se s tím poprvé," komentuje to čtenář Matěj Hrabánek. Testuje snad firma zase nějakou novinku? "Nejedná se o žádný pilotní projekt, či nějaké zkoušky. Jak už bylo několikrát v médiích prezentováno, tak dopravní podnik postupně nahrazuje látkové čalounění za koženkové. Kompletní výměna sedadel v celém voze ovšem vyžaduje odstavení vozu z provozu," uvedla mluvčí Aneta Řehková.

V tomto konkrétním autobuse bylo prý zjištěno poškození látkového potahu v takovém rozsahu, který vylučoval použití sedaček. Nebylo ale možné obměnit hned všechny sedačky. "Esteticky takový stav možná nepůsobí zcela vyváženě, ale z funkčního hlediska se jistě jedná o lepší variantu, než sedět na zdevastovaném sedadle. Při nejbližším odstavení autobusu na plánovanou údržbu dojde samozřejmě ke sjednocení celého interiéru do koženky," dodala Aneta Řehková. A pro zajímavost: k loňskému listopadu mělo 71 procent autobusů pražského dopravního podniku celokoženkové sedačky, a takových bude přibývat.

Komentáře

Hlavní zprávy

Restauratéři si zoufají. Hosté sledují mobily, méně jedí a také méně pijí

Ilustrační snímek
vydáno 25. srpna 2019  5:57

Spotřeba alkoholu v Česku rok od roku klesá, výběr daní za něj se přitom zvyšuje. „Jestli je za tím i EET, nelze s určitostí tvrdit,“ říká Jan Boháč z...  celý článek

Opravují mostní lávky zbytečně?

Oprava lávky na železničním mostu je v polovině.
vydáno 24. srpna 2019  5:55

Rekonstrukci chodníku na přemostění Výtoně a Smíchova dokončí dělníci koncem září.  celý článek

Do Vršovic svižně za dva roky

Pod ochranný rám na Zahradním Městě se brzy vrátí doprava.
vydáno 23. srpna 2019  12:14

Šestikilometrový úsek moderní trati spěje ke třetině.  celý článek

Čápi se otrávili jedem na hraboše

Čáp nejspíš pozřel hraboše, který se otrávil nástrahou.
vydáno 23. srpna 2019  5:41

Nevhodně zvolený způsob likvidace hlodavců má na svědomí úhyn desítek jihomoravských zajíců i ptáků z Opavska.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám