metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Sobota, 17. dubna 2021. Svátek má Rudolf.

Větší foto
Manažerka Zuzana Schreiberová peče sousedům dobroty zadarmo. | foto: archiv Zuzany SchreiberovéMetro.cz

Zadarmo peče pro sousedy. Opravdu nejsem nějaká sekta, říká manažerka z Letné

  18:26
Zuzana Schreiberová je osobnost, o které si v posledních týdnech povídá celá Letná. Tahle sympatická manažerka, toho času kvůli pandemii pracující z domova, se totiž rozhodla začít bojovat s nepřízní osudu po svém. Peče všemožné druhy sladkého pečiva, které následně pravidelně rozdává mezi sousedy v sedmé a osmé městské části. Činí tak nezištně a zcela zdarma, čistě pro potěchu sebe i druhých.

„Na home office jsem si uvědomila, že mi něco chybí. Že kromě koukání do tabulek, odepisování na maily a on-line porad bych chtěla vidět nějaké hmatatelné výsledky svojí práce. Před Vánoci jsem proto napekla 18 kilo cukroví pro své známé a v lednu se vrhla na buchty a bábovky. Kromě toho, že je to pro mě relax a rovnováha mezi duševní a fyzickou prací, tak moc věřím tomu, že to může přinést trochu radosti a dobré nálady v téhle divné době,“ říká pro deník Metro Schreiberová.

Po pár týdnech bohulibé činnosti se ze Schreiberové stala lokální celebrita. Fotografie jejích výtvorů pravidelně sklízejí obdiv například v oblíbené facebookové skupině Letenská parta. Povídá se o ní také mezi sousedy v Libni. „Zjistila jsem totiž, že i obrázky buchet udělají radost a dovedou rozsvítit den v době, kdy na nás na sociálních sítích vyskakují samé jobovky. Stačí sledovat moji stránku, kam budu i nadále výrazně věšet aktuální nabídku. Pak stačí napsat – ideálně i komentář či soukromou zprávu – a domluvit se na vyzvednutí,“ vysvětluje Schreiberová.

Největším majstrštykem jsou podle komentářů sousedů i dojmu samotné Schreiberové její vyhlášené buchty. „Ty jsem už opravdu propracovala k dokonalosti. Plus, co je moje silná stránka a proč mají takový úspěch, na jeden pekáč padne kostka másla. Nejen do těsta, ale ještě před pečením se buchty potírají rozpuštěným máslem. A po upečení znovu horkým máslem s rumem,“ svěřila Metru své tajemství Schreiberová.

Pokud chcete udělat této dobré duši radost a oplatit jí její laskavost něčím materiálním, peněženky nechte v kapse. Schreiberová se nebrání směnnému obchodu, například sýr, čaj nebo sušená rajčata či nějaká ta přísada pro příští pečení jsou pro ni ideálním dárkem. „Proč nepeču na objednávku a nechci peníze? Jako manažerka na home office jsem nebyla krizí ohrožena. Navíc pečou skvělí profíci z gastra a nákupem by se měli podpořit oni. Pečení je pro mě relax, stejně jako bych si kupovala materiál na malování kamínků nebo jiné tvoření,“ vysvětluje Schreiberová, která se o fotografie „darů“ za své výrobky rovněž neváhá dělit na Facebooku.

Protože v dnešní době může působit poněkud podezřele, když je někdo ke druhým nezištný, musí Schreiberová odpovídat občas i na poněkud netradiční otázky. „Opravdu nejsem nějaká sekta. Trochu cvok jsem a věřím, že takovými drobnostmi se fakt dá dělat veselejší svět. A že máme teď v téhle lockdownové době péct a dávat to na sociální sítě, psal psychiatr, pan doktor Tomáš Rektor. A já každý den zjišťuji, že to má sakra smysl,“ směje se Schreiberová.

Noviny nejsou nafukovací, a proto se nám do článku již nepodařilo vměstnat nic z několika stovek poděkování a chvalozpěvů, které lze na adresu práce Schreiberové dohledat na internetu. Pro jistotu jsme paní Zuzanu varovali, že po vydání článku její věhlas ještě vzroste. Prý je připravena a uvažuje i o něčem na způsob objednávkového formuláře.

Komentáře

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Sázka na neznámého zabijáka se opět vyplatila. Minisérie Had je pecka

Strážce streamu
vydáno 16. dubna 2021  14:00

Jmenuje se Charles Sobhraj, ale jeho kumpáni mu říkávali Alain. Případně úplně jinak. Pokud jste o něm někdy četli, nebo slušeli, pravděpodobně se...  celý článek

Tam, kde si proslulí advokáti odírají blatníky

PRAHA? AHA!
vydáno 16. dubna 2021  11:24

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Radniční Instagramy: Trojka je lepší než jednička

vydáno 16. dubna 2021  5:13

Anketa Zlatý lajk ohodnotila radniční Instagramy. Čtenářům, kteří tolik neholdují sociálním sítím se předem omlouváme, tento článek totiž bude plný...  celý článek

Praha plánuje investovat do cyklodopravy stovky milionů korun

vydáno 15. dubna 2021  9:06

„Pražané si o to v podstatě řekli sami,“ uvedl včera na Facebooku Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy, když komentoval stamilionové...  celý článek

Vaše fotky z Prahy