metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa, 20. října 2021. Svátek má Vendelín.

Větší foto
Branické divadlo. | foto: theatre-architecture.euMetro.cz

Zájemci o pronájem Branického divadla se hrnou

  9:49
Kultura by se v téměř stoleté budově měla rozběhnout znovu v září.

Ke konci loňského roku vyhlásila Praha 4 záměr pronajmout Branické divadlo novému subjektu. Dosavadní ředitel Václav Čížkovský musel prostory s celým souborem do konce ledna opustit.

Zájemci se mohou hlásit až do konce dubna. Už nyní jich je podle informací deníku Metro přes třicet. Jedním z nich je také mladý mim, performer a pedagog Lukáš Šimon. Ten má o využití divadla jasnou představu.

„Kromě večerních činoherních komedií máme v plánu pravidelné pohádky pro děti, představení, setkání a semináře pro seniory, prostor pro ochotnické divadlo a mladé tvůrce a také pro okrajové žánry jako nový cirkus či pantomima. V divadle bychom rádi také pořádali pravidelné kurzy divadla a pohybu pro veřejnost, vzdělávací semináře, výstavy, koncerty, ale i neformální setkání,“ líčí své plány Šimon.

Minimální výše měsíčního nájmu je stanovena na deset tisíc korun bez DPH. Praha 4 má v květnu rozhodnout o vítězném návrhu, který bude konzultovat s komisí pro hodnocení nabídek. Nejpozději v září se má v prostorách budovy z roku 1925 opět hrát.

Chystají žalobu

  • Bývalý nájemce Branického divadla v čele s ředitelem Václavem Čížkovským stále cítí křivdu ze strany Praha 4.
  • „Momentálně s právníky připravujeme žalobu, abychom se  domohli spravedlnosti. Praha 4 nás poškodila. V současnosti hledáme nové prostory, kde bychom mohli působit,“ uvedl Čížkovský. Ten také pověsil na web divadla oznámení o situaci, která vedla k ukončení činnosti.

Komentáře

Hlavní zprávy

Primátor Hřib se chlubí, že se daří plnit slib vysázení milionů dřevin. Je tomu tak?

vydáno 20. října 2021  5:49

„Zatím se nám podařilo vysadit více než 370 tisíc stromů a do roku 2026 stihneme splnit náš předvolební závazek milionu nových stromů.“ Tak se začátkem...  celý článek

„Areál v Janově nebyl žádný zlatý důl,“ tvrdí exsprávcová

vydáno 19. října 2021  18:45

Na radnici Prahy 1 bublá problém. Deník Metro 3. září psal o kauze týkající se provozování rekreačního areálu Janov nad Nisou, který patří městské části...  celý článek

Kalafunu na dřevěnou nohu jsme nekupovali, reagoval Hrad na jeden z mnoha kuriózních dotazů

vydáno 19. října 2021  17:05

V roce 2020 dorazilo do Kanceláře prezidenta České republiky přes osmdesát žádostí, kdy se pisatelé dožadovali nejrůznějších informací. Přibližně dvacet...  celý článek

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Vaše fotky z Prahy