metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 3 °C

Středa, 19. ledna 2022. Svátek má Doubravka.
1. máj můžete oslavit i v trojské zoo | foto: ZOO PRAHA

Zamilované láká Mácha i zoologická, bude se ale i protestovat

  16:17
Ve středu se nebude jenom líbat pod rozkvetlou třešní nebo u Máchy, ale i manifestovat nebo vyrazit do zoologické zahrady a dozvědět se něco o lásce mezi zvířaty.

Na prvomájové oslavy Svátku práce se letos chystají především sociální demokraté a komunisté. Pražští občanští demokraté se ale stejně jako v minulosti sejdou na Petříně u horní stanice lanovky, TOP 09 žádnou akci nechystá.

V Praze připravila ČSSD hned sedm setkání s příznivci, největší z nich začne ve 14 hodin na Výstavišti. Komunisté a jejich příznivci se tradičně sejdou již v devět u Křižíkovy fontány na Výstavišti.

1. máj v metropoli

Rušno nebude první květnový den jen na Petříně, ale na řadě dalších míst spojených s tím svátkem, třeba na Výstavišti nebo na Střeleckém ostrově.

  • Den s Máchou na Petříně je program pro všechny, kteří se přijdou na Petřín tradičně políbit. Na místě bude hudba, zábavný program a focení s Máchou. Začátek je ve 14.00.
  • Anarchisté si chtějí připomenout 1. máj na Střeleckém ostrově a v průvodu projít městem z Těšnova na Střelecký ostrov.
  • Naopak Dělnická strana letos v Praze nebude. Pořádá setkání v Přerově.
  • Přihřát si politickou polívčičku chtějí 1. máje i neparlamentní strany. Agitovat před Úřadem vlády a na Střeleckém ostrově bude třeba Jana Bobošíková.
  • Zamilovaný prvomájový program přichystala i trojská zoo. Mimořádná komentovaná setkání v celém areálu zoo představí podoby lásky mezi obyvateli výběhů a voliér. Řeč přijde i na neobvyklá soužití mezi významnými zvířecími osobnostmi zoo.

Komentáře

Hlavní zprávy

Elektromobilita nám pročistí městský vzduch, vědí radnice českých měst

vydáno 19. ledna 2022  6:00

O nové čerpačce na klasická paliva už nikdo nepíše. Ovšem otevření dalšího stojanu pro elektromobily je v Česku stále ještě malá událost.  celý článek

Recyklace? Nejlepší je odpad vůbec nevytvářet, tvrdí expert na cirkulární ekonomiku

vydáno 18. ledna 2022  16:31

Hlavní město má novu vlastní strategii. Dokument nazvaný Strategie pro přechod na cirkulární ekonomiku schválili magistrátní radní v pondělí. Rozhodli tak...  celý článek

Ceny se ve stavebnictví dost „utrhly“. Prodávaný materiál může být navíc málo kvalitní

vydáno 18. ledna 2022  11:35

Šokují vás ceny stavebních materiálů a také to, kolik si řeknou řemeslníci za svou práci? Není to nic nového pod sluncem. Už jsme to zažili.  celý článek

Jako na záchodě? Fáma o voňavém hlavním nádraží vyvolává emoce

vydáno 18. ledna 2022  6:19

Lidé v nádražní hale by se při čekání na vlak mohli cítit třeba jako v ovocném sadu, v pralese či na rozkvetlé louce. Stejně tak by jim však vůně mohla...  celý článek

Vaše fotky z Prahy