metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 14 °C

Pondělí, 20. září 2021. Svátek má Oleg.
Dánské studenty musela loni hlídat policie. | foto: ČTK

Zamkněte se doma! Do Prahy se opět chystají davy opilých Britů a Dánů

  12:49
Praha 1 se obává opětovných hromadných zájezdů mladých turistů z Dánska a Velké Británie. Starosta Oldřich Lomecký se chce proto sejít s velvyslanci těchto zemí, aby ve sdělovacích prostředcích vyzývali své krajany k dodržování českých zákonů. Hromadné zájezdy především mladých Dánů v minulosti způsobily v Praze problémy s dodržováním zákonů.

Lomecký vzhledem ke školním prázdninám v obou zemích počítá se dvěma až třemi termíny, kdy by se zájezdy mohly uskutečnit. "Vyzvu ambasadory, aby v jejich tisku avizovali, že je tady čeká tvrdé přijetí, když budou porušovat zákon," dodal.

Policie musela loni v únoru řešit desítky incidentů, kdy opilí Dánové vyvolávali rvačky nebo demolovali ubytovací zařízení. Do Prahy se jich tehdy vydalo na krátké pobyty několik tisíc, přilákaly je speciální slevové nabídky a levné pivo. Policie musela kvůli nim posílit hlídky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Stížnosti byly vyslyšeny. „Hrobečky“ jsou pryč, naopak v Branické přibyly patníky

vydáno 19. září 2021  17:39

Rekonstrukce Branické ulice je v Braníku už několik měsíců velké téma. Nejprve místní řešili nevelké jámy, kam měly být umístěny nové stromy. Díry byly...  celý článek

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Vaše fotky z Prahy