metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Středa, 1. prosince 2021. Svátek má Iva.

Zasněžená vesnička rozzáří vaše Vánoce

  12:26
Praha 22. listopadu 2021 (PROTEXT) - První zapálená svíčka na adventním věnci již brzy ohlásí příchod nejkrásnějších svátků v roce. Věnec, sváteční ubrus nebo třeba svícny v oknech může letos doplnit i sněhově bílá vesnička. Nebojte, nezastudí vás. Naopak zahřeje u srdce a připomene procházky v zasněžených ulicích našeho mládí. Společnost Retlux nabízí domečky ze dřeva pro milovníky tradice i kovové pro minimalisty.

Svícny a andělská zvonění patří k Vánocům stejně jako kapr či vánoční stromeček. Pokud hledáte něco neokoukaného, oceníte nabídku domečků a vesniček od výrobce Retlux. Všechny mají něco společného. Pomohou rozzářit vaši adventní dekoraci. Ať už chcete z okének vidět plamen svíčky nebo LED osvětlení, v jeho nabídce si vyberete.

Keramická tradice

Pokud si neumíte představit Vánoce bez plápolajícího plamínku, sáhněte po keramickém domečku na svíčku RXL 388. Bílé svícny ve třech velikostech od výšky 10 cm do 19,5 cm můžete libovolně kombinovat a vytvořit si originální vesničku. Máte-li doma malé dítě nebo nenechavé kotě, sáhněte raději po keramickém domečku s LED světýlkem RXL 391. Produkt je také dodáván ve třech velikostech, a sice od výšky 11,5 cm do 19 cm. Navíc jsou jeho vstupní dveře doplněny o zasněžený strom a bílé Vánoce si budete moci vychutnat za jakéhokoliv počasí.

Vesnička jako malovaná

Synonymem tepla domova je pro vás dřevo, a přes to nejede vlak, ani kdyby to byl Polární expres? Pak vás potěší dřevěné vánoční vesničky RXL 407. Svítí díky LED osvětlení a dodávají se v bílé barvě i v přírodním dřevěném odstínu. Rozsvítíte je s pomocí tužkové baterie, takže je můžete postavit kamkoliv.

Bílý minimalismus

Pro ty, kteří ocení především jednoduchý design a odolnost, Retlux přichystal domečky kovové RXL 412. Řada šesti domečků imituje leporelo. Vydrží teplo na krbové římse i vlhkost na okenním parapetu. Svítí díky LED osvětlení. Pro minimalistický design lze řadu domečků kombinovat s celou řadou jiných dekorací.

Ať už se rozhodnete pro kterékoliv svítící stavení nemůžete sáhnout špatně. Advent dýchá z každého z nich. A jestli se na vašem rodinném betlému podepsal zub času, můžete letošní Vánoce prozářit také svítícími jesličkami, které v nabídce společnost Retlux rozhodně nechybí.

Kontakt:

Soňa Keppertová Consultant Programmatic Media s.r.o.

Bělehradská 299/132, 120 00 Praha 2

e-mail: sona.keppertova@mmmedia.cz

web: www.programmaticmedia.cz

Hlavní zprávy

Téměř zapomenutý poklad z osady Károv se zachoval i navzdory nacistům

vydáno 30. listopadu 2021  16:26

Když listujete kronikou Károva – osady obce Ohrobec ležící nedaleko Dolních Břežan – narazíte v četných zmínkách na místní loutkářský spolek, který zde...  celý článek

Viktoria Žižkov se zařadí po bok dalších slavných celků, bude mít vlastní zastávku

vydáno 30. listopadu 2021  10:51

Když se minulý týden představovala na nové autobusové lince 101 zastávka U Prdlavky, lehce zanikla informace, že konečnou stanicí zmíněné linky bude ta s...  celý článek

Kulich bez loga? Policisty a hasiče to může stát tisícovku. Zmapovali jsem uniformy IZS

vydáno 30. listopadu 2021  5:42

Průměrný Pražan na sebe v zimě hodí prostě jen teplejší bundu a boty. Pro policisty, hasiče i záchranáře platí pravidla.  celý článek

Někomu stačí železo doplnit krvavým steakem nebo sýrem

vydáno 29. listopadu 2021  10:55

Když je málo kovů, stojí třeba výroba aut a dalších věcí. Jejich nedostatek trápí také zdravotníky. Mnozí lidé mají v těle nedostatek železa.  celý článek

Vaše fotky z Prahy