metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 14 °C

Sobota 25. března 2023. Svátek má Marián
Hlávkův most. | foto: Aktron, Wikimedia CommonsMetro.cz

Zastávka tramvají a semafor už brzy změní dopravu na Hlávkově mostě

  13:32
V sobotu začne další velká oprava, která zkomplikuje na dva týdny dopravu v centru metropole. Dopravní podnik zahájí havarijní opravu tramvajové trati na Hlávkově mostě. Do konce měsíce dělníci vymění panely z podjezdu na Těšnově až na Štvanici.

„Tento úsek je v kritickém stavu v důsledku letních veder a kvůli zvýšenému provozu při podobné akci v Revoluční ulici. Částečná oprava této trati naposledy proběhla už v roce 2009,“ vysvětluje technický ředitel dopravního podniku Jan Šurovský. Stavební práce by ale automobilovou dopravu na mostě měly zkomplikovat jen minimálně.

Nutná rekonstrukce proběhne i přesto, že Technická správa komunikací už několik let plánuje generální opravu celého mostu, který řidičům spěchajícím po magistrále ze všeho nejvíc připomíná tankodrom. „Plná rekonstrukce mostu jistě několik let ještě neproběhne a touto akcí jej do té doby udržíme v provozu,“ dodal Šurovský.

Oprava mostu může začít až poté, co se opraví sousední Libeňský most. Tam by práce mohly začít už příští rok. „Na rekonstrukci Libeňského mostu probíhá výběrového řízení na zhotovitele. Jsme před výzvou k podání nabídek ve druhém kole,“ vypočítává mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková. Hlávkův most si tak počká ještě zhruba tři až pět let.

Oprava mostu přes Štvanici nebude dopravu jen komplikovat, ale přinese obyvatelům jedno citelné vylepšení dopravní situace – na mostě vznikne nová tramvajová zastávka na úrovni Štvanice a ­ u­ní i přechod a semafor. „Slibujeme si od toho větší bezpečí pro chodce. Bude to jediná šance, jak přejít na Štvanici,“ vysvětluje radní pro dopravu Prahy 7 Ondřej Mirovský.

Tramvajová zastávka má také usnadnit cestování na Štvanici, protože na konci měsíce přestane z klimatických důvodů jezdit přívoz HolKa, který letos spojil přes Štvanici Prahu 7 a 8.

Komentáře

Hlavní zprávy

Joel a Ellie se prostříleli do finále. The Last of Us se vrátí, a to i díky poctivému řemeslu

vydáno 24. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Očekávaná seriálová adaptace oblíbené herní pecky The Last of Us dospěla minulý týden ke svému konci. Jde o nejsledovanější seriál na HBO Max vůbec a není...  celý článek

Když můžeš pomoci, tak musíš, říká Jan Tuna. Řeč je o dárcovství kostní dřeně

vydáno 24. března 2023  5:27

Moderátor Jan Tuna je léta známý svými pořady, ve kterých bojuje buď proti nekvalitním potravinám, nebo naopak pomáhá při řešení různých problémů....  celý článek

Přes den dovádíme na pódiu, v noci pro změnu přebalujeme, říkají Skillet

vydáno 23. března 2023  17:56

Rocková čtveřice Skillet v čele s manželskou dvojicí Johnem a Korey Cooperovými má v Česku velkou fanouškovskou základnu. 6. května se v rámci turné vrátí...  celý článek

Tuberkulóza je nemocí všech století. Může ji mít každý, ale nemusí se nikdy projevit

vydáno 23. března 2023  11:01

„Zlá nemoc je u nás definitivně vymýcena.“ Před rokem 1989 byl plicní virus v Československu údajně zcela potlačen. Ale jen na papíře.  celý článek