metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 16 °C

Středa, 18. září 2019. Svátek má Kryštof.
Hlávkův most.
Větší foto
Hlávkův most. | foto: Aktron, Wikimedia CommonsMetro.cz

Zastávka tramvají a semafor už brzy změní dopravu na Hlávkově mostě

13. října 2015  13:32 Robert Oppelt
V sobotu začne další velká oprava, která zkomplikuje na dva týdny dopravu v centru metropole. Dopravní podnik zahájí havarijní opravu tramvajové trati na Hlávkově mostě. Do konce měsíce dělníci vymění panely z podjezdu na Těšnově až na Štvanici.

„Tento úsek je v kritickém stavu v důsledku letních veder a kvůli zvýšenému provozu při podobné akci v Revoluční ulici. Částečná oprava této trati naposledy proběhla už v roce 2009,“ vysvětluje technický ředitel dopravního podniku Jan Šurovský. Stavební práce by ale automobilovou dopravu na mostě měly zkomplikovat jen minimálně.

Nutná rekonstrukce proběhne i přesto, že Technická správa komunikací už několik let plánuje generální opravu celého mostu, který řidičům spěchajícím po magistrále ze všeho nejvíc připomíná tankodrom. „Plná rekonstrukce mostu jistě několik let ještě neproběhne a touto akcí jej do té doby udržíme v provozu,“ dodal Šurovský.

Oprava mostu může začít až poté, co se opraví sousední Libeňský most. Tam by práce mohly začít už příští rok. „Na rekonstrukci Libeňského mostu probíhá výběrového řízení na zhotovitele. Jsme před výzvou k podání nabídek ve druhém kole,“ vypočítává mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková. Hlávkův most si tak počká ještě zhruba tři až pět let.

Oprava mostu přes Štvanici nebude dopravu jen komplikovat, ale přinese obyvatelům jedno citelné vylepšení dopravní situace – na mostě vznikne nová tramvajová zastávka na úrovni Štvanice a ­ u­ní i přechod a semafor. „Slibujeme si od toho větší bezpečí pro chodce. Bude to jediná šance, jak přejít na Štvanici,“ vysvětluje radní pro dopravu Prahy 7 Ondřej Mirovský.

Tramvajová zastávka má také usnadnit cestování na Štvanici, protože na konci měsíce přestane z klimatických důvodů jezdit přívoz HolKa, který letos spojil přes Štvanici Prahu 7 a 8.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

3 věci, které může udělat ČR do konce roku pro ochranu klimatu

3 věci, které může udělat Česká republika do konce roku pro ochranu
vydáno 18. září 2019  7:00

Slýcháme, že ti kdo protestují proti změnám klimatu, nenavrhují žádné dosažitelné cíle, že pouze “obchodují se strachem”. Není to pravda. Nyní naši...  celý článek

Češi stále častěji platí mobilem

Platba mobilem s NFC
vydáno 18. září 2019  5:55

Digitální placení výsadou mladých? Internetové bankovnictví zvládají bez potíží i senioři.  celý článek

Elektroparkování zdarma? Mimo Prahu zatím s obtížemi

Elektromobil na hradeckém Masarykově náměstí (5. června 2012)
vydáno 17. září 2019  5:53

Praha ulehčuje majitelům „čistých“ aut život. Parkují zdarma. V dalších městech je to problém.  celý článek

Sloupek Mardoši: Vyhořel u ohně

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 16. září 2019  16:10

Na kytaru u táboráku jsem hrál naposled někdy ve čtrnácti. Od té doby mně sem tam někdo řekne, ať zahraju („hraješ přece v kapele“), ale to je v podstatě...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám