metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.
Poznáte, o kterou zastávku se jedná? | foto: Marek Mahdal

Zastávky a dopravní značky mizí v korunách stromů. Řidiče mohou dostat do problémů

  8:00
Řidiči by měli být v těchto měsících zvlášť pozorní. Lehce totiž přehlédnou cedule u silnice. Ty často zarůstají zelení. Policisté v takovém případě mohou i prominout pokutu.

Nejen sloupky zastávek hromadné dopravy, ale také dopravní značky mizi v korunách stromů. Řidiči tak mohou lehce přehlédnout, že mají dát přednost v jízdě či zpomalit. "Ve Strojírenské ulici v Praze 5 zakrývají značku s maximální povolenou rychlostí 30 kilometrů v hodině větve stromu,“ popisuje jeden takový případ čtenář Pavel Michalík.

V centru na podobné případy také narazíte

Přestože se podle policie problém týká především okrajových městských částí, také v centru na podobné značky řidiči narazí. "Ve chvíli, kdy se stane nehoda právě kvůli zakryté značce, policisté se zpravidla zabývají, zda řidič opravdu nemohl včas značení vidět,“ vysvětluje policejní mluvčí Eva Kropáčová.

V případě, že na "neviditelnou“ značku narazíte, je dobré na ni upozornit. "Když se o problematické značce dozvíme, okamžitě přijedeme na místo a větve prořezáme,“ říká mluvčí technické správy komunikací Tomáš Mrázek s tím, že kontroly značení u silnic probíhají pravidelně. Policie varuje, aby byli v těchto měsících řidiči zvlášť obezřetní. Přehlédnutí značky totiž může způsobit i vážní dopravní nehodu.

Dostane řidič pokutu?

  • Ve chvíli, kdy se dopustíte přestupku kvůli zakryté značce, je možné, že se pokutě vyhnete. Musíte ale na problém policisty okamžitě upozornit.
  • V případě, že se na problematickém místě nenachází vodorovné dopravní značení (nakreslené na silnici) a značka je zakryta, policisté vás s největší pravděpodobností pokutovat nebudou.
  • Pokud ano, pokutu odmítněte a do protokolu přestupku napište důvod.

Komentáře

Hlavní zprávy

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Vaše fotky z Prahy