metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 0 °C

Sobota 28. ledna 2023. Svátek má Otýlie

Zastávky změní názvy, tramvaje a autobusy pojedou jinak. Konec prázdnin se blíží

  16:59
V pražské MHD se od konce prázdnin změní intervaly denních i nočních spojů a přibude zastávek na znamení, některé zastávky změní své názvy. Informoval o tom Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která organizuje pražskou veřejnou dopravu. Změny začnou platit od 30. srpna. S ukončením letního prázdninového provozu se vrací většina jízdních řádů do původní podoby bez prázdninového omezení.

Tramvaj (ilustrační foto) | foto: DPP

„Nejvýraznější změnou je plošné posílení víkendových nočních linek tramvají a autobusů, které měly doposud interval 30 minut. Vzhledem k trvale rostoucí poptávce po cestování bude zkrácen jejich interval v nocích z pátku na sobotu a ze soboty na neděli na 20 minut,“ uvedl Drápal. Zároveň budou sloučeny noční autobusové linky 504 a 508.

V rámci tramvajové dopravy bude posílen provoz linky číslo 5. Ta bude nově jezdit dvouvozová, případně na ni budou nasazeny moderní kloubové vozy. Dosud na lince jezdil jeden tramvajový vůz.

Pozor. Nové zastávky na znamení

Nejvíce změn se dotkne autobusových linek. Prodlouženy budou intervaly na lince 108, naopak zkráceny budou ve špičce pracovních dnů na lince 168 v úseku Nové Butovice - Nemocnice Na Homolce. Trasu změní linka 174, která nově pojede z Velké Ohrady přes Luka, Mládí a Bucharovu na Nové Butovice. Kloubové autobusy pojedou nově na lince 232 a další spoje budou v ranní a odpolední špičce vloženy na lince 267.

Ropid rozšiřuje také počet autobusových zastávek na znamení o dalších 17 zastávek. Nově budou na znamení například zastávky Čimický háj v Praze 8, Komořany (ve směru z centra) nebo Kyje a Lehovec v Praze 14.

Změní se i názvy

V rámci příměstské autobusové dopravy bude pro vybrané školní spoje na lince 313 ve směru Černošice zřízena zastávka Mořina, Trněný Újezd. Na lince 329 budou vybrané školní spoje prodlouženy o zastávky Na Padesátém a Sídliště Skalka. „Zavádí se nový ranní školní spoj Sluštice, škola - Sídliště Skalka,“ uvedl mluvčí. Vznikne také nová midibusová linka, a to sice mezi Vraným nad Vltavou a zastávkou Oleško, bude mít číslo 445.

Změní se i názvy některých zastávek na příměstských linkách. V Milovicích se na lince 432 změní název zastávky Milovice, Topolová na Milovice, Park Mirakulum. V Mořině se zastávka Mořina změní na Mořina, Obecní úřad a vznikne tu nová zastávka Mořina pro linky 311, 425 a 451.

Veřejnou dopravu ovlivní po prázdninách i opravy tramvajových tratí. Tramvaje nepojedou například po Bělehradské, v provozu bude až do listopadu pouze úsek od I.P. Pavlova na Zvonařku. Dopravní podnik rovněž plánuje výluku v Revoluční a tramvaje nebudou v září jezdit kvůli rekonstrukci tratě ani na Petřiny.

Autor:

Hlavní zprávy

Děti se projedou historickou tramvají se slevou a dozvědí se, kde je Čertův sloup

vydáno 27. ledna 2023  16:30

Dárek k vysvědčení v podobě symbolického jízdného historickou tramvají linky číslo 42 za 65 korun připravila na víkend pro dětské návštěvníky metropole...  celý článek

Příběh o zrodu Chippendales je majstrštyk kabelovky Hulu! Tedy pardon, Disney+

Strážce streamu
vydáno 27. ledna 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Osmidílná minisérie s krkolomným názvem Představujeme vám Chippendales! vypráví příběh o Somenovi „Stevovi“ Banerjee, indicko-americkém podnikateli, který...  celý článek

Made in Czech Republic neznamená ušité v Číně. Češi na sebe mohou být hrdí i v oblasti módy

vydáno 27. ledna 2023  7:11

Ten, kdo se pohybuje na trhu ryze tuzemských módních značek, se s tímhle problémem již mnohokrát setkal a v podstatě s ním téměř každý den bojuje....  celý článek

Nedorazila vám do schránky obálka s volebními lístky pro druhé kolo? Nezmatkujte

vydáno 27. ledna 2023  5:58

Česko volí prezidenta. Pravidla volby se v porovnání s prvním kolem liší jen minimálně.  celý článek