metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 16 °C

Pondělí 20. března 2023. Svátek má Světlana
Tramvaj (ilustrační foto) | foto: DPP

Zastávky změní názvy, tramvaje a autobusy pojedou jinak. Konec prázdnin se blíží

  16:59
V pražské MHD se od konce prázdnin změní intervaly denních i nočních spojů a přibude zastávek na znamení, některé zastávky změní své názvy. Informoval o tom Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která organizuje pražskou veřejnou dopravu. Změny začnou platit od 30. srpna. S ukončením letního prázdninového provozu se vrací většina jízdních řádů do původní podoby bez prázdninového omezení.

„Nejvýraznější změnou je plošné posílení víkendových nočních linek tramvají a autobusů, které měly doposud interval 30 minut. Vzhledem k trvale rostoucí poptávce po cestování bude zkrácen jejich interval v nocích z pátku na sobotu a ze soboty na neděli na 20 minut,“ uvedl Drápal. Zároveň budou sloučeny noční autobusové linky 504 a 508.

V rámci tramvajové dopravy bude posílen provoz linky číslo 5. Ta bude nově jezdit dvouvozová, případně na ni budou nasazeny moderní kloubové vozy. Dosud na lince jezdil jeden tramvajový vůz.

Pozor. Nové zastávky na znamení

Nejvíce změn se dotkne autobusových linek. Prodlouženy budou intervaly na lince 108, naopak zkráceny budou ve špičce pracovních dnů na lince 168 v úseku Nové Butovice - Nemocnice Na Homolce. Trasu změní linka 174, která nově pojede z Velké Ohrady přes Luka, Mládí a Bucharovu na Nové Butovice. Kloubové autobusy pojedou nově na lince 232 a další spoje budou v ranní a odpolední špičce vloženy na lince 267.

Ropid rozšiřuje také počet autobusových zastávek na znamení o dalších 17 zastávek. Nově budou na znamení například zastávky Čimický háj v Praze 8, Komořany (ve směru z centra) nebo Kyje a Lehovec v Praze 14.

Změní se i názvy

V rámci příměstské autobusové dopravy bude pro vybrané školní spoje na lince 313 ve směru Černošice zřízena zastávka Mořina, Trněný Újezd. Na lince 329 budou vybrané školní spoje prodlouženy o zastávky Na Padesátém a Sídliště Skalka. „Zavádí se nový ranní školní spoj Sluštice, škola - Sídliště Skalka,“ uvedl mluvčí. Vznikne také nová midibusová linka, a to sice mezi Vraným nad Vltavou a zastávkou Oleško, bude mít číslo 445.

Změní se i názvy některých zastávek na příměstských linkách. V Milovicích se na lince 432 změní název zastávky Milovice, Topolová na Milovice, Park Mirakulum. V Mořině se zastávka Mořina změní na Mořina, Obecní úřad a vznikne tu nová zastávka Mořina pro linky 311, 425 a 451.

Veřejnou dopravu ovlivní po prázdninách i opravy tramvajových tratí. Tramvaje nepojedou například po Bělehradské, v provozu bude až do listopadu pouze úsek od I.P. Pavlova na Zvonařku. Dopravní podnik rovněž plánuje výluku v Revoluční a tramvaje nebudou v září jezdit kvůli rekonstrukci tratě ani na Petřiny.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jana Mesarčová je zamilovaná do poklopů. Kanál chce dokonce i na známky

vydáno 20. března 2023  5:21

Každý jsme jiný, a tedy i naše sny vypadají odlišně. U kreativních jedinců může jít o poměrně originální výjevy. Neobvyklou zálibu má třeba dlouholetá...  celý článek

Sládek Honza Ilgner má pivovar jako alchymistickou dílnu

vydáno 19. března 2023  19:00

Vaří trendy v pivovaru Radouš i neobvyklé pivní styly ve svém projektu The Barn. Název znamená anglicky stodola a právě do zrekonstruované stodoly v...  celý článek

Každý zápas má svůj příběh, který vyprávíte divákům, říká Král Slova Kuba

vydáno 19. března 2023  13:52

Jmenuje se Jakub Pešek, ale v ringu má přezdívku Král Slova Kuba. Dřív jako wrestler zápasil, nyní je moderátorem a hlavním rozhodčím. Potkat ho můžete...  celý článek

Fronta na maso na Letné budí emoce i šedesát let po odstřelu. Stačí jedna stará fotka

Praha? Aha!
vydáno 19. března 2023  11:40

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek