metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 9 °C

Středa, 20. února 2019. Svátek má Oldřich.
Eskalátor na Andělu
Větší foto
Eskalátor na Andělu | foto: Metro.cz

Závada na řetězu odstavila nový eskalátor na Andělu

10. července 2018  8:30 Filip Jaroševský Metro.cz
Nejezdily ještě ani celý měsíc a už zase stojí. Takové věty se derou z úst cestujícím, kteří v těchto dnech vystupují ze stanice metra B Anděl směrem k obchodnímu centru.

Jedno ze tří nedávno zprovozněných pohyblivých schodišť od firmy Schindler totiž nejede, je zatarasené žlutou zábranou a označeno cedulí s nápisem mimo provoz. Podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové je na vině závada na řetězu, který eskalátor pohání. Tu nyní dopravce u dodavatelské firmy reklamuje. „Závadu pozorujeme od minulého čtvrtka. Firma Schindler se k celé věci ještě nevyjádřila,“ říká pro Metro Řehková s tím, že termín zprovoznění je pro dopravce rovněž velkou neznámou.

Pražské eskalátory neprovázejí poporodní bolesti poprvé. U těch na Andělu si cestující před čtrnácti dny začali stěžovat také na fakt, že jsou schody nejen o poznání pomalejší než jejich ruští předchůdci, ale také špatně osvětlené. Poukazovali také na fakt, že se u eskalátorů příliš často střídají dělníci vyměňující poblikávající zářivky.

Když se po dvou a půl měsících provozu zastavily koncem června také schody ze stanice metra Nádraží Veleslavín, bylo jasné, že má dopravní podnik problém.

„Byl zasažen bezpečnostní okruh a tím došlo k poruše spínacího zařízení,“ vysvětlovala tehdy mluvčí Řehková. V současné době se můžete v pražském metru svézt po 268 pohyblivých schodech od šesti výrobců v celkem třiadvaceti provedeních. Všechny jsou vybaveny například automatickou havarijní brzdou, která umí zabránit tomu, aby se schody rozjely opačným směrem. Ani nové eskalátory na Andělu, jejichž každý schod je oproti starší verzi o 27 kilogramů lehčí, a tedy uspoří náklady, nejsou výjimkou.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nová pravidla pro náplavky: ticho večer a ticho v neděli, velká akce maximálně jednou za měsíc

Náplavka. Rašínovo nábřeží patří k nejatraktivnějším a nejživějším společenským...
vydáno 20. února 2019  17:42

Hospody, bary, festivaly, živá hudba a taneční kurzy. Rašínovo a Hořejší nábřeží v posledních letech zažívaly bujaré mejdany, které místním obyvatelům...  celý článek

Zlevní byty? Developeři sázejí spíš na růst platů

Ilustrační snímek
vydáno 20. února 2019  16:28

Drahé hypotéky, dlouhé povolování. Proto jsou byty drahé, argumentují developeři.  celý článek

Letně laděné filmy, které jsou aktuálně v kinech, mohou působit dobře i na naši psychiku

Úhoři mají nabito
vydáno 20. února 2019  15:05

Déšť a ochlazení může v těchto dnech vyhnat lidi do kin. Třeba i na české komedie, které se točily loni během letních měsíců, když bylo velké horko. U...  celý článek

Je to jako se seriálem Most!, někteří v tom prostě hledali věci, které tam nejsou, říká Kovy

"Dostal jsem nabídku propagovat lux či pyrotechniku. Drtivou většinu spoluprací...
vydáno 20. února 2019  13:44

Populární youtuber Kovy (Karel Kovář) učí mladé mediální gramotnosti. V krátkých videích, která vytvořil pro vzdělávací program Jeden svět na školách, se...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám