metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 5 °C

Úterý, 10. prosince 2019. Svátek má Julie.
Eskalátor na Andělu
Větší foto
Eskalátor na Andělu | foto: Metro.cz

Závada na řetězu odstavila nový eskalátor na Andělu

10. července 2018  8:30 Filip Jaroševský Metro.cz
Nejezdily ještě ani celý měsíc a už zase stojí. Takové věty se derou z úst cestujícím, kteří v těchto dnech vystupují ze stanice metra B Anděl směrem k obchodnímu centru.

Jedno ze tří nedávno zprovozněných pohyblivých schodišť od firmy Schindler totiž nejede, je zatarasené žlutou zábranou a označeno cedulí s nápisem mimo provoz. Podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové je na vině závada na řetězu, který eskalátor pohání. Tu nyní dopravce u dodavatelské firmy reklamuje. „Závadu pozorujeme od minulého čtvrtka. Firma Schindler se k celé věci ještě nevyjádřila,“ říká pro Metro Řehková s tím, že termín zprovoznění je pro dopravce rovněž velkou neznámou.

Pražské eskalátory neprovázejí poporodní bolesti poprvé. U těch na Andělu si cestující před čtrnácti dny začali stěžovat také na fakt, že jsou schody nejen o poznání pomalejší než jejich ruští předchůdci, ale také špatně osvětlené. Poukazovali také na fakt, že se u eskalátorů příliš často střídají dělníci vyměňující poblikávající zářivky.

Když se po dvou a půl měsících provozu zastavily koncem června také schody ze stanice metra Nádraží Veleslavín, bylo jasné, že má dopravní podnik problém.

„Byl zasažen bezpečnostní okruh a tím došlo k poruše spínacího zařízení,“ vysvětlovala tehdy mluvčí Řehková. V současné době se můžete v pražském metru svézt po 268 pohyblivých schodech od šesti výrobců v celkem třiadvaceti provedeních. Všechny jsou vybaveny například automatickou havarijní brzdou, která umí zabránit tomu, aby se schody rozjely opačným směrem. Ani nové eskalátory na Andělu, jejichž každý schod je oproti starší verzi o 27 kilogramů lehčí, a tedy uspoří náklady, nejsou výjimkou.

Komentáře

Hlavní zprávy

Střed světa (možná) najdete taky uprostřed Železných hor

Výhled od zříceniny hradu Oheb na sečskou přehradu
vydáno 9. prosince 2019  16:46

Hory plné železných rud jsou ale plné i temné historie a neméně úžasných scenerií.  celý článek

Když se budete dívat na strom, tak do něj nejspíš narazíte

Jízda v terénu
vydáno 9. prosince 2019  13:55

Právě dnes vychází nové vydání výukové knihy Škola kola. Publikace je určena pro všechny, kteří chtějí mít z jízdy větší radost. Jedním z autorů je Josef...  celý článek

Spoje MHD po změnách drhnou. Má se to však zlepšit

ilustrační snímek
vydáno 9. prosince 2019  11:56

Deník Metro oslovil čtenáře, jak se jim zamlouvají nové jízdní řády. Převažovala kritika.  celý článek

Potrat je celoživotní trauma, které může rozvrátit vztah

Zdeňka Rybová
vydáno 9. prosince 2019  5:25

Ročně provedou lékaři v Česku kolem dvaceti tisíc umělých přerušení těhotenství. Číslo se rok od roku snižuje. Přesto rozhodnutí ukončit počatý, ale ještě...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám