metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.

Dalších 32 fotografií v galerii
Zažít Karlín jinak. | foto: Roman KubaričMetro.cz

Zažít město jinak: Festival pouliční sousedské slavnosti očima čtenářů

  8:24
Pouliční sousedská slavnost Zažít město jinak probíhá o víkendu hned na několika místech Prahy. Podívejte se, jak vypadala sobota, první den festivalu, očima čtenářů.

Na Břevnově, na Bělohorské ulici, na schodišti pod Drinopolem a v blízkém okolí, bylo možno se v sobotu zapojit do výtvarných, hudebních a sportovních dílen nebo třeba ochutnat ze široké nabídky potravin a nápojů. Zájemci se mohli zúčastnit blešího trhu. Děti si mohly zahrát stolní tenis, deskové hry nebo vyzkoušet chůzi po laně. Za slunečného počasí byl o akci mezi místními velký zájem.

Na Výtoni hrála kapela, smažily se palačinky, skládalo origami, hrály deskové hry, petanque, děti se projížděli na konících. A a hlavně nechybělo ani sousedské poklábosení, seznámení a pobavení. Pozadu nebyl ani Karlín, Vršovice, Letná, Vinohrady a další části Prahy.

V neděli program festivalu pokračuje také ve Zderazi, Hlubočepech, na Větrníku, v Holešovicích, na Plynární, Hájích, v Hloubětíně a na Černém Mostě. Více informací najdete na zazitmestojinak.cz.

Cílem pouliční sousedské slavnosti je vzájemné poznávání a sbližování místních obyvatel, podpora místních živnostníků a podnikání. Především pak posilování vztahů občanů. Na řadě míst po Praze se tak schází sousedé u dobrého jídla, pití, her a různorodých představení.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy