metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 14 °C

Úterý 27. září 2022. Svátek má Jonáš
Segway (ilustrační foto) | foto: Jan Marek

Zelení se spojili s Klasnovou a chtějí z Prahy 1 vyhnat segwaye, hazard a buskery

  14:16
Omezit provoz elektrických vozíků Segway v centru Prahy, zákaz hazardu nebo omezení pouličního umění, takzvabého buskingu. To jsou některé cíle nově vzniklé koalice na Praze 1, kterou tvoří Strana zelených (SZ) a občanský spolek Pro jedničku. Obě strany se domluvily na společné kandidátce pro podzimní komunální volby. Uvedli to dnes zástupci koalice, bývalá místopředsedkyně Sněmovny Kateřina Klasnová (Pro jedničku) a Filip Pospíšil (SZ).

"Koalice vznikla přirozeně a logicky. Již po celé volební období jsme na mnoha tématech spolupracovali a společně hlasovali," řekl Pospíšil, který je lídrem kandidátky. Na druhém místě je pak právě Klasnová. Kandidátku tvoří pouze zástupci SZ a spolku Pro jedničku.

„Mezi městem a radnicí vládne antagonismus“

Cílem koalice je podle jejích zástupců zlepšení života na Praze 1, která se dlouhodobě vylidňuje. "Chceme zavést například přísné kontroly hluku a sankce za jejich porušování, omezení průvodů opilců, takzvaných pub crawl, nebo plošný zákaz hazardu," vyjmenovala Klasnová. Ta byla v minulých letech členkou Věcí veřejných, za které byla i poslankyní.

Koalice se rovněž chce zasadit za omezení provozu segwayů v ulicích centra a zákazu pouličního umění na více místech než dosud. "O tom budeme jednat s ministerstvem. Stejně jako v případě buskingu, který povoluje magistrát. Jde o to, aby se Praha 1 snažila s ministerstvem nebo magistrátem komunikovat. Nyní mezi městem a radnicí vládne antagonismus, přestože oba úřady vedou zástupci TOP 09," řekla Klasnová. Zaměřit se chce rovněž na hospodaření městské části, nakládání s obecním majetkem nebo způsob jeho prodeje.

Komentáře

Hlavní zprávy

Spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek

Až do prosince bez tramvají. Na nábřeží opraví také koleje či vodovod

vydáno 25. září 2022  18:30

Na Bubenském nábřeží od pondělí nepojedou tramvaje. Důvodem výluky mezi Vltavskou a Dělnickou je oprava kolejí, kanalizace, vodovodu, chodníků a vozovky....  celý článek