metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 24 °C

Pondělí 29. května 2023. Svátek má Maxmilián, Maxim
Díky velkým oknům vidí návštěvník ze sauny přímo na bonsaje. | foto: Metro.cz

Zenovou saunu najdete na střeše. Doplněná je také o japonskou zahradu

  6:47
Mistrovství republiky bývá většinou nervy drásající podívaná. To v saunových ceremoniálech je pravým opakem. Diváky čeká relax a zklidnění. Zmiňované mistrovství je hlavním bodem programu SaunaFestu 2023, který startuje dnes a až do neděle ho hostí Saunový svět Aquapalace Praha.

Kromě rekordního počtu domácích mistrů, kterých se na festivalu sejde 37, se v největším saunovém světě u nás setkají špičkoví saunéři a odborníci hned ze 14 zemí. „Na letošní SaunaFest přijala pozvání kanadská saunová mistryně Jade Coulombová, která se umístila na první příčce prestižní mezinárodní soutěže The Battle of Gladiators – World Championships Freestyle. Návštěvníci se mohou těšit i na zástupce z Dánska, Maďarska, Itálie, Belgie, ale také z Japonska či Malajsie,“ upřesňuje Pavel Hofrichter, předseda České asociace saunérů.

Zahajovací ceremoniál proběhne dnes v 11.30, následovat budou saunové ceremoniály saunového divadla, a to každých 45 minut v saunovém srubu až do pozdního večera. Dnešek nabídne také freestyle program v panoramatické sauně, herbal procedury a metličkování v zemní baně. V pátek se mohou návštěvníci těšit na soutěžní ceremoniály jednotlivců, které budou rovněž probíhat v saunovém srubu.

V doprovodném program čeká návštěvníky speciální vystoupení saunových mistrů v hlavní i panoramatické sauně, severské procedury v zemní baně, saunový stan se speciálními beauty a herbal procedurami, netradiční saunování, muzikorelaxace i peelingové procedury. Zájemce čeká i metličkování, což je víření vzduchu metličkami z břízy, eukalyptu, dubu nebo lípy. Saunér různými technikami za pomoci metliček rozproudí vzduch v sauně, přičemž se z metliček uvolňují molekuly, které v sauně způsobí příjemný aromatizující výsledek.

Že SaunaFest nabídne rozmanitou podívanou, je jasné i z názvu vystoupení. Těšit se tak můžete třeba na Mr. Beana, Wednesday nebo třeba Děvče se sirkami.

Do klidu vás hodí cedrové dřevo i zahrada

  • Saunový svět v Čestlicích se opět zvětšil. Aquapalace Praha nabízí unikátní komplex 19 saun a prohříváren.
  • Kromě finských saun a římských lázní tu přibyla orientální novinka – zenová sauna.
  • Na interiér nové sauny bylo použito cedrové dřevo. Po roztopení začne cedr uvolňovat antibakteriální přírodní látky, které jsou prospěšné při problémech horních cest dýchacích a pomáhají při alergiích a astmatech.
  • Nová je i japonská zahrada před saunou. Tu zdobí dvě borovicové bonsaje a kombinace bílého a drceného mramoru společně s mechovým porostem. Do klidu vás hodí cedrové dřevo i zahrada.

Komentáře

Hlavní zprávy

Sluneční záření, moře a chlor. To vše může v létě poškodit naši kštici

vydáno 28. května 2023  16:14

Léto, sluníčko, moře a dovolená. Pro nás je to sen a balzám na duši, ne už tak úplně pro naše vlasy. Zatímco na ochranu kůže v létě myslíme, na vlasy se...  celý článek

Gramofon? Podle jeho milovníků je to nejdokonalejší reprodukce zvuku na světě

vydáno 28. května 2023  14:40

Jan Hosťák, kurátor Muzea elektrotechniky a médií Národního technického muzea (NTM) v Praze má historii oboru v malíčku.  celý článek

Koloběžkový běs. Kolik sil věnujeme tomu, abychom zdůvodnili, že něco nejde?

PRAHA? AHA!
vydáno 28. května 2023  11:21

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Štvanická lávka je skoro hotová, promenáda mezi Zahradním Městem a Vršovicemi je o krok blíž

vydáno 28. května 2023  8:30

Použijeme-li vhodnou terminologii, metropole při budování cyklistické infrastruktury šlápla do pedálů. V trendu nastoleném v minulých letech pokračuje...  celý článek